Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
egitimci toki
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 00:33

Alıntı:
İsim de Muhtemelen Adliye Binasının önündeki İnönü Caddesinden dolayı verilmiş olabilir.. Başka bir isim de verilebilirdi Ama bu isim verilmiş Artık bu şekil meşhur olmuş İsim değişse de Herkes İnönü Parkı diyecektir yine..

Haklısınız

En son egitimci toki tarafından Pts 30 May 2022, 09:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

alperen522
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 00:44

Alıntı:
İyi insanlar şehri yönetmeye başladığında değişir o isim. Bir süre İnönü parkı demeye devam ederler sonra caddenin adı da değiştiği için alışırlar.

Kenan Evren Bulvarının ismi 10 senedir Şehitler Bulvarı fakat halk hala Kenan Evren diyor. 1994'te Selahattin Çolak Bulvarı ismi ile açılan Mustafa Kemal Paşa Bulvarının ismi açılıştan birkaç ay sonra Aytaç Durak 1994 seçimlerini kazanınca değiştirildi fakat halkın azımsanmayacak bir kısmı (özellikle Yüreğir insanı) 28 yıl sonra bile hala Çolak Bulvarı demeye devam ediyor.

Uygulamaya bakıldığında sanıldığı gibi bir alışma durumu söz konusu olmadığı görülüyor.

Akademisyen 01
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 08:10

Eğitimci Toki İsmet İnönü ismini kötü insanlar mı verdi bu parka?

Ne demek istiyorsun? Sence İsmet İnönü’yü sevenler kötü insanlar mı?

egitimci toki
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 09:27

Alıntı:
Eğitimci Toki İsmet İnönü ismini kötü insanlar mı verdi bu parka?

Alıntı:
Ne demek istiyorsun? Sence İsmet İnönü’yü sevenler kötü insanlar mı?

2. Cumhurbaşkanımız saygı duyarım. Kişisel fikrimi beyan ettim. Yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi için mesajı değiştirdim.

Mor Yel
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 12:59

Ya cevap dahi yazmayın, üsluba bak nick'e bak. Inanin yetiştirdiğiniz nesile acıyorum.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ADANA