Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
osman akar
8 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 20:32

Alıntı:
Yerli sermayeyi destekleyerek bozankaya sileo 25 yada 18 metre alınsa çok daha yararlı olur. Elektrikli otobüsün masrafı %80 daha düşüktür. Motor gücü ve menzili de dizele yakındır (25 m sileo 480 hp, 550km).

Açıkçası ben her zaman bu tür Troleybüs tarzı çift körüklü otobüs kullanılmasını her zaman istedim. Daha önceki mesajlarımda var. Ancak alınır mı ? Açıkçası hiç ümidim yok.

Doğukan Kahraman
8 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 20:47

Halen Capacity alınsın diyen örümcek beyinliler var. Bu hat için çift körüklü ve çift kapılı araçlara ihtiyaç oldu. Bundan başka alternatif araç sınıfı yoktur. Capacity gibi araçlar metrobüs aracı olmadığı için sadece şehiriçi belediye otobüsünde çalışması uygundur.

ppalaremzi
8 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 21:20

Zaten metrobüs başlı başına hataydı. Raylı sistem olsa hem seferler sık olurdu hem araç kapasitesi yüksek olurdu hemde ulaşım maliyetinden %80 kar edilirdi.

Burak3758
8 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 21:22

Metrobüs yapıldıktan sonra acilen güzergah üzerinde etap etap metro çalışmaları da başlamalıydı, umarım kapasitesi artırılmaya devam eder.

ERTUĞRUL
8 ay önce - Çrş 29 Oca 2020, 21:25

Alıntı:
Zaten metrobüs başlı başına hataydı. Raylı sistem olsa hem seferler sık olurdu hem araç kapasitesi yüksek olurdu hemde ulaşım maliyetinden %80 kar edilirdi.

Metrobüsün güzergahına metro yapılmalı o ayrı konu.
Yapılması çok süreceğinden geçici çözüm olarak yapılan metrobüsün 10 yılda sağladığı fayda çok fazla.
Bunuda gözardı etmemek lazım.

benerenim
8 ay önce - Prş 30 Oca 2020, 14:17

Ezbere konuşmayalım arkadaşlar metrobüs günlük 1 milyon yolcu taşıyor bu hatta metro olsa o sayıyı bile zor taşır. metrobüsü kapatıp metroya çevirmek boşa masraf olur. O kadar masraf yapıp aynı yolcu sayısını bile zor taşıyacak. Ha metrobüs hattının altından yeni bir metro gitsin derseniz başka tabi hem metro hem metrobüs çalışsa faydalı olur.

Serkan Samioğlu
8 ay önce - Prş 30 Oca 2020, 16:30

Şu yorumu diğer sayfalarda da zaman zaman görüyorum... Arkadaşlar metrobüs ün (ağır) metrodan daha fazla yolcu kapasitesi olduğu KESİNLİKLE yanlış bir bilgidir... Metrobüs güzergahında yolcu talebinin fazla olması mı acaba bu kafa karışıklığını yaratıyor.. Beylikdüzü söğütlüçeşme metrobüs güzergahında ya da 3-4 kilometre kuzeyinden paralel gidicek bir metro hattının yapımı istanbul ulaşım sorununun tek çaresizdir...

Jezky
6 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 02:36

Yeni metrobüslerin ne zaman başlayacağı belli mi? Diğer yandan artık kullanılmayacak araçları ihtiyaç olan yerlerde İETT otobüsü olarak kullanılırlar mı acaba. Öyle yapabilirlerse ihtiyaç olan çoğu bölge rahatlar.

barisavcilar

6 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 07:56

Beyaz masadan gelen cevaba göre henüz ne marka araç alacaklari belli olmamış.

Jezky
6 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 09:52

Alıntı:
Beyaz masadan gelen cevaba göre henüz ne marka araç alacaklari belli olmamış.

Nasıl yani hocam test sürüşleri yapıyorlardı. Aylarca test yapacak ne var acaba uzay mekiği mi bu.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM