Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Sizce, İstanbul'un en çekici ve en itici semtleri hangisi? NEDEN?
« önceki   123 ... 303132 ... 575859   sonraki »
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
itaki
6 yıl önce - Prş 25 Eyl 2008, 16:25

Benim için en çekici yerler Eminönü Sultanahmet Eyüp Üsküdar.
En itici yerler Nişantaşı, Bebek vb.

aydın gemicioğlu
6 yıl önce - Sal 30 Eyl 2008, 16:55

en çekici yerler:üsküdar,şile,ümraniye,çekmeköy,beylikdüzü
en itici yerler:sefaköy,esenyurt,sancaktepe,okmeydanı

samiozsoy
6 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 10:45

bana göre en çekici yerler:

1- tophaneden başlayıp beşiktaş ve ortaköy üzerinden sarıyere kadar giden boğaz hattı. (karaköy hariç)
2- levent ve etiler (tek katlı güzel evlerin olduğu mahalleler)
3- özellikle beşiktaş. günün her saati güvenli ve her daim canlı, çok merkezi ve yaşanabilir bir semt. kendim yaşıyorum diye demiyorum
4- kadıköy. insan profili ve sokaklarda dolaşırken hissettiğim şeyler beşiktaşa çok benziyor.
5- cihangir - çukurcuma - tophane. kısmen tarihi, sakin ve dingin mahalleler. bu semtlerin sokaklarında dolaşmak insana farklı bir rahatlama hissi veriyor.
5- istiklal caddesi ve ara sokakları. her santimetrekareden bir gizem fışkırıyor. keşfe açık ve tarih kokan bir muhit.
6- maçka-teşvikiye-nişantaşı bölgesi. bilindiği gibi elit ve farklı bir havaya sahip. her şeyiyle kendini belli eden ve mimarisiyle dikkat çeken bir nokta. ancak trafiği hiç çekilmez
7- Sultanahmet civarı. Müzeler, adım başı karşınıza çıkan eserler, tarihi ambians ve aslına uygun restore edilmiş güzel otel binaları bölgeyi çok çekici kılıyor.. Ramazanda da apayrı. Tabii bir fincan kahveyi 5ytl'ye satan rantçı esnafı kastetmiyorum.

itici - rahatsız edici mekanlar:
1-fatih'te aksaray. her ne kadar merkezi bir nokta olsa da, estetikten son derece uzak bir yapılaşma, ne idüğü belirsiz insanlar ve durmayan trafik bir araya gelerek burasını hiç çekilmez kılıyor. özellikle gece 10'dan sonra hiç tavsiye etmiyorum.
2-fatih'te topkapı civarı surların dibi. ıssız ve her türlü tehlikeye açık bölgeler. kendinize dikkat edin bu bölgede.
3-zeytinburnu merkez: her köşe başında mahalle delikanlılarının konuşlandığı ve garip kılıklarıyla insanlara dik dik bakarak kavga aradıkları bu tuhaf mahalleye nasıl yolum düştü de geldim bilmiyorum. Gezip görülecek bir yer değil. İşi olmayan gitmesin.
4-eminönü ve karaköy: olabildiğine tarih kokmalarına rağmen, birisi bana keşmekeşi, anadolunun taşra ruhunu ve şehre uyum sağlayamayan insanları hatırlatırken, diğeri de parlak ve güzel bir geçmişin silik kalıntılarını taşıyan, ek katlar çıkılan binalarla ucubeye dönmüş, mimari açıdan toptan bir restorasyona ihtiyaç duyan, can çekişen, içinde bulunduğu durumu haketmeyen, kısacası kirlenmiş ve en kısa sürede galata kulesi doğrultusunda tünel meydanına doğru temizlenmeyi bekleyen bir semt gibi görünüyor.
5- Mecidiyeköy. İstanbul'da rahatsız edicilik konusunda naşka hiçbir yer mecidiyeköyün eline su dökemez. O kaotik ortamda insanların akıl sağlıklarını korumayı nasıl başardıklarını aklım almıyor. Gürültü, trafik, kalabalık ve daracık bir alan... Mahşer yeri bu olsa gerek. Yarım saatten fazla dayanamıyorum.

En son samiozsoy tarafından Cmt 04 Ekm 2008, 10:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

erhan tunç
6 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 11:21
Sizce, İstanbul'un En Çekici ve En İtici Semtleri Hangisi? NEDEN?

En ilgi çekicileri;

Bebek - Arnavutköy - Nişantaşı - Teşvikiye - Yeşilköy - Moda - Adalar - Sarıyer - Beykoz - Çengelköy( Kandilli) - Kabataş(Fındıklı sırtları) - Üsküdar(Salacak) - Eminönü

En iticileri;

En başta Sultanbeyli - Soğanlı - İkitelli - Hadımköy - Bağcıların arkası - Gaziosmanpaşa(Sarıgöl) - Kulaksız - Rahmanlar - Ümraniye(Başıbüyük) - Kağıthane( Nurtepe) - Alibeyköy ( Şirintepe) - Tuzla İçmeler - Haramidere(Kıraç) - Fatih Çarşamba - Gültepe

mesut_tr

6 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 11:32

bence istanbul basli basina cok güzel, ayirt edilemiyecek kadar, ancak bazi bölgeler var, fazla dikkat cekmiyorlar, bazi bölgeler var, cok dikkat cekiyorlar, mesela istanbul bir tarih, dünyanin en kültürlü bölgesi, sulukule'den tut, taaaaaaaa sultanbeyline kadar, ondan dolayi istanbul haksizlik etmiyelim, benim en cok begendigim bölgeler;
fatih, avcilar, cihangir, besiktas, beykoz, kadiköy, kartal,sisli, üsküdar...

fazla begenmedigim bölgeler ise;

gaziosmanpasa, bakirköy, sultanbeyli....

mrfurkan

6 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 12:57

arkadaşlar geçmişi olmayan semtler benim ilgimi hiç çekmez çünkü oraların bir ruhu yoktur daha ama eski semtlerimizin bambaşka bir havası vardır ne kadar çarpık kentleşmede olsa o ruhları onları hep canlı tutmustur mesela fatih,beyoglu,beşiktaş,üsküdar,kartal,kadıköy,bakırköy,adalar gibi yerler benim ilgimi çeker.
kurtköy,ataköy,byük ve küçük çekmece ,avcılar,maltepe,çekmeköy,.. bu tip yerler hiç ilgimi çekmez çünkü hepsi birbirine benzer bir farkları yoktur

selfet 18
5 yıl önce - Sal 09 Arl 2008, 19:05
istaanbulun gerçek en itici yerleri:

ESENYURT : Her sokağın başında esrarın satıldığı ve her sokak başındaki mahalle delikanlarının sözünün geçtiği bir yer hele tabela sı varki kimse giremez yani ben dudul luda oturuyorum harbi böl biyer

emel yükselyalçın

5 yıl önce - Prş 11 Arl 2008, 00:58

En cekıcı yerı boğaz köprüsü ,bagdat caddesi,bence gordugum kadarıyla
beğenmedıgım yerıde tv den ızledıgım kadarıyla gazı osman paşa genelde butun olaylar ıstanbulda burdan cıkıyooo....

ali_demirci
5 yıl önce - Prş 11 Arl 2008, 01:30

en cekici yer bayram paşa dır.

Emel A
5 yıl önce - Cum 12 Arl 2008, 13:11

En itici semt, iş merkezlerinin olduğu Mecidiyeköy, Levent, Şişli gibi kalabalık gürültülü ve soğuk yerlerdir. Eskiden Sirkeci'de öyleydi ama şimdi çok sıcak geliyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet