Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce, İstanbul'un en çekici ve en itici semtleri hangisi? NEDEN?
« önceki   1234 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
scakmak
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 00:25
istanbul

almanyada yasayan birisi olarak bence istanbulun herrrrrrr yeri güzel ve özel

Alp
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 01:34

Insan evladini ayiramazmis severken.Bana hangi cocugunu daha cok seviyorsun sorusu ile Istanbulda hangi ilcesi guzel sorusu ayni geldi...Vallaha insan uzaktayken Bagcilarin da topragina kurban diyor,bagdat caddesinin magazalarina da...Sunu soyleyeyim bu baslik inanin cok uzucu..Hani bu saydiginiz itici yerlerde ailesi oturan,kendisi oturan sevdiği kiz oturanlar varsa inanin agrina gider cok ayrimci olmamaliyiz bence heryerin rengi ve tadi farkli...Bugun itici dedigimiz Sultanbeylide Istanbulun en buyuk saunasi oldugunu biliyor muydunuz?Ya da Atalar sahilinde Tekel fabrikasinin Tekelin tum tutun urunlerinin sarildigini ve binlerce aileye ekmek kapisi oldugunu ya da Dragos bolumunde dairelerin 4 milyon dolardan basladigini,Fatih'te en eski Istanbul'lularin oturdugunu bilirim...En azindan ben de Kayseri asilli bir Fatihliyim.

merve özden
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 13:24

bence güzellik göreceli bir kavram boşuna tartışıyorsunuz

mehmed
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 13:44

Bence en cekicisi: Üsküdar
En iticisi : esenler otogari civari

Mesut_istanblue
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 18:41

Çapa, Fatih ve Sultanahmet civarı  en ilgi çekici ve güzel yerlerin başında gelir bana göre... Unutmadan; Üsküdarın da kendine göre bir güzelliği var tabii.

Öte yandan şehirleşmenin son derece çarpık olduğu, Türkiyenin en büyük varoşları olduğuna inandığım Bağcılar ve GOP, Anadolu yakasında ise Sultanbeyli en itici yerler benim için.

alpaslan999
13 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 19:19

Arzug yanılıyorsun... Ben çingenelere göre filan ayırmadım.  Dikkat ettiysen, En itici semtler arasına o tip yerleri almadım. Örneğin, Sulukule, Kasımpaşa( Hacıhüsrev), Üsküdar(Selamsız), Tophane, gibi semtleri almadım. Demekki çingene kıstası yapmamışım. İnsanların alt yada orta sınıftan olmasına göre bir ayırım yok. Olamazda, üstelik buralar bana renkli gelen yerler, buraların bir dokusu var.. Ama en güzel yerleride değil.
Ayrıca ben Etiler'i, Bağdat Caddesini , Bakırköy'ü, Ataköy'ü filan da çekici bulmuyorum. Dokusunun, ve geçmişinin olması şart.
 Bana göre en itici yerler, kimliksiz, dokusuz, yeni göç almış yerler..

ecalimli
13 yıl önce - Prş 29 Eyl 2005, 14:09
Fatih hakkında

Fatih bir kere bir çok arkdasın da  dediği gibi gerçek istanbulluların yasadıgı ve bir cok yerinde halen istanbulun en güzel özelliklerinin barındıgı bir semttir. 4 kusak fatihli bir ailenin ferdi olarak bu yoruma tamemen katılmıyorum.bu arada en büyük KARAGUMRUK:) Fatih li arkadaslar bilirler de sölim dedim:)

Sina

13 yıl önce - Prş 29 Eyl 2005, 14:34

Bir kere başlık kışkırtıcı!

En azından hangi sebebe dayanarak beğenildiği yazılırsa daha anlamlı olacaktır görüşler.

Fotoğraf ve manzara açısından düşünüldüğünde Sultanahmet ve çevresi, Üsküdar ve Piyerloti bulunmaz birer cennet.

Yaşamak istediğim yer açısından düşünüldüğünde Erenköy - Caddebostan ve çevresi,

Çalışmak için dahi olsa sanırım Levent'e yakın bir yerlerde oturmak zorunda kalacağım ilerde!

Fatih'i öyle hor görmeyelim. Gezme, görme fırsatım olmasa da, hiçbir bilgim olmasa da sırf Akın abi için bile sevebilirsiniz.

deryadogan
13 yıl önce - Prş 29 Eyl 2005, 15:49

Alıntı:
Yaşamak istediğim yer açısından düşünüldüğünde Erenköy - Caddebostan ve çevresi

lütfen bir kere daha düşün sina kıyma kendine  

alpaslan999
13 yıl önce - Prş 29 Eyl 2005, 16:29

Ben Fatih'li değilim!.. Tam tersi bazı arkadaşların taptıkları o lüks, burjuva semtlerinden birindeyim.  Doğup, büyüdüğüm , yetiştiğim semt İstanbulu'un en nadide semti belkide.. Ama ben Fatih'i de çok seviyorum.. Ve Fatih semtini itici, kötü bir yer olarak görenleri de kınıyorum. Zaten bu fikre sahip olan arkadaşlar, genellikle varoşların lumpen çocukları... Gerçek İstanbul çocucuğu hiç Fatih'i itici bulurmu?.  
Siyasi, sosyal, toplumsal anlamda bazı mahaller size uymayabilir, bana da uymayabilir, ama koca köklü bir semti tukaka edemeyiz değilmi? Ayrıca Fatih'i iyi bilmeden de konuşmamak lazım, Örneğin Çarşamba çok farklı, Karagümrük çok farklı, Akdeniz caddesi çok farklı yapıda yerlerdir. Bazılarının sandığı gibi öyle çok gerici,tutucu filan bir yer değildir, 80 öncesinde sol'un bir kaç kalesinden biriydi, Diğer taraftan, sağın, ve dincilerinde tabii.....  
Demek oluyor koca bir semti (ilçeyi) tek bir anlayışa kurban edip "Fatih itici canım" demek hiç de doğru bir yaklaşım değil. Bu İstanbulluluğa yakışmaz.

Fatih camii , Yavuz Selim , Kariye, Edirnekapı camii, Hırkai Şerif camii, Zeyrek, Bozdoğan Kemeri, Balat tarafındaki Hıristiyan yapıları, ve daha bir çok tarihi eser Eminönü'nü saymassak hangi ilçede var? Buralar ne süzer plazaya benzer,ne Akmerkeze,  ne de ,sabancı bloklarına, buralar; kenti kent yapan  ona gerçek anlamda değer katan nadide yerlerdir. Bir tane Fatih, başka Fatih yok!..  Eğer unutanlar olursa tekrar hatırlatırım, Hani İstanbulu alan kumandan!.....

bu arada en büyük KARAGUMRUK:) Fatih li arkadaslar bilirler de sölim dedim:)..
Ecalimli'nin dediği doğru. Ama Fatih'i sevmek ve anlamak için Fatihli olmaya gerek yok...
Karagümrüğü bimek içinde Fatihli olmak gerekmez, Beşiktaşlı olmakta yeter.. Sanırım dediğimi O iyi anladı. Anlamayan arkadaşlara bir zahmet anlatsın..

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet