Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 958
zaferp

1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 01:05

Alıntı:
zaferp arkadaşım beni deve yapmışsın yahu..

Dr olacaktı otomatik düzeltme azizliği 🙂

xhanskell
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 10:43

Rüştü BAKMAZ
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 15:12

Yine plaka sayısını geçmeyen mesajlara sahip bir takım türediler peyda olmaya başladı. Olumsuz, negatif ve de karamsarlık pompalayan şeyler yazmaya başladılar. İnsan bu tiplerin 20 sene önce nerede olduğunu merak ediyor...

Bırak 20 seneyi, 10 sene önce bile bu ülkede hala gerçek sorunlarımızla değil, bu tiplerin cici zihniyetinin saçma sapan propagandalarını izale etmekle uğraşıyorduk.

Gölge edilmesin yeter...

yusufman
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 15:15
Türk Hava Kuvvetleri İstikbal Göklerdedir

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yılına özel video

M60 T
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 15:31
İKA Sistemleri

Hem tekerlekli Hem de örümcek gibi hareket edebilen insansjz küçük kara araçları. Askerin bile gidemediği yerlerden gidebilir. Video daki sistemim küçük ve insansız olanları her arazide kullanılabilir. Bakalım ilk kim üretecek. Saygılar

kadirhan71
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 16:27

🇹🇷 F-515 TCG Istanbul I sinifi firkateyn is plani

•2020: Blok insa ve birlestirmelerine devam
•Ocak 2021: Geminin denize indirilmesi
•2021-2022: Donatim faaliyetlerine devam
•Mayis 2022: Liman kabul testleri
•Ocak 2023: Seyir kabul testleri
•Eylul 2023: DzKK.ligina teslim

(+)

Sm1Likeu
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 16:39
Alt sistemler hakkında..

Arkadaşlar madem alt sistemlere indik o halde bir elektrik devre kartında onlarca direnç, diyot zener diyot, kapasitör, triyak, tristör, transistör, entegre.. VS ve günümüzde bunların Micro'ları türedi..

Şimdi bunlar haricinde daha nice alt komponent var, (liseden hatırladığım kadarıyla yazdım, isimler daha değişik olabilir).

Ülkemizde elektronik parça üretimi düzeyi nasıl bu konuda bilgisi olan, benim veya benzer endişeleri olanlar için paylaşabilir mi? Aselsan GaN transistörü üretimine yeni başladı, diğer eleman üretimleri kabiliyeti var mı? Yada başka firmaların bu veya benzer yetenekleri var mı? Gerek ticari gerekse askeri platformlar için gerekli olan devre elemanlarına olası bir ambargo durumunda yerli üretimimiz var mı? Benim merak ettiğim husus budur.

Zaten bir ambargo furyasıdır gidiyor, Allah sonumuzu hayır etsin.. Cevap için şimdiden teşekkürler..

Metehan209
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 16:52

Alıntı:
Ethem Sancak'ın 16 Aralık 2019 Tarihli Türkiye'nin Nabzı programında gelen soru üzerine Altay tankı için motorun Mayıs 2020 tarihinde hazır olacağı yönünde beyanı var.İsteyen yuotube bulabilir .Fakat değil motor tank daha yeni seri üretime başladı.İnsan cidden üzülüyor

Hala aynı tartışma, İyi niyetinizi anlıyorum ama, Etem bey 2019 Mayıs da isenirse yürütürüz bunda sorun yok, dedi. Yani hazır motorları kast ederek, Ek olarak, Etem sancak o programda birkaç kez farkettim
motor diyerek tankı kastediyor
artık dallgınlık mı dersiniz dil sürçmesi mi dersiniz, bilimyorum,

bhorhan
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 17:48
RMK MARİNE ASKERİ GEMİ PROJELERİ

SerhatAnk
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 17:53

Bu Altay konusuna neden bu kadar çok kişi kafayı taktı anlamıyorum. Altay bugün seri üretimden çıksa ne farkedeceğini biri bana anlatabilir mi?

Yoksa bu konu fazlasıyla siyaside birilerine vurmak için mi kullanılmakta ?

Hali hazırda Altaydan çok daha önemli ve hayati projelerimiz var. Bence nefesinizi o projeler için tüketirseniz hem ben hemde benim gibiler için daha faydalı olur.

sayfa 958
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET