Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 957
zaferp

1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 16:51

KARABASAN adlı kişinin yazıları okunabilir. Devedat benden önce davrandı. Demir Çelik ve döküm en önemli konulardan.

wowpars
1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 19:19
Yerli

Faruky01 hocam, yerli üretimin önemine değindiğiniz konu ya bir ek yapmak istiyorum. Hocam yerli üretim kadar o ülke insanının her alanda yerli ürün kullanmasıda yerli üretim kadar önemli. İstediğiniz kadar üretin, eğer iç piyasanız, yerli malı tüketmeye alışkın değilse, ekonominiz bir yerde yine çatlak verir. Yerli malı tek çıkış yolumuz.

M60 T
1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 22:25
THK 109 Yaşında

M60 T
1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 22:29
Türk Hava Kuvvetleri

Yakın gelecekte bir sorun yaşamamak için şimdiden en az 60 adet F 110 motoru alınmak zorunda. Testleri yaptığınız motor ile ilk üretimleri yapmak zorundasınız. Yerli motor 2025 yılında hazir olsa bile uçağa entegrasyonu 2 yıl sürecektir. Bu yüzden ilk block uçaklar F 110 motoru ile 2025 den itibaren envantere alınmaya başlanmalı. Saygılar

drvedat

1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 22:31

Alıntı:
Devedat benden önce davrandı.

zaferp arkadaşım beni deve yapmışsın yahu..

Gökhan Gök

1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 22:43

Donanmamız bölgemizin en güçlü donanması. Yeni amiral gemisi olacak olan TCG Anadolu ile birlikte bu gücünü katlayacak. Amerikan Forbes dergisinde bu konuda bir makale kaleme alındı. Bende bu makaleyi sizin için çevirdim. İyi seyirler...

Forbes Dergisi TCG Anadolu'yu Anlattı - Türk Donanmasını Dönüştürecek

mkgrup
1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 23:05
yurtiçinden yerli karşılanma oranı

arkadaşlar;
bir önceki paylaşım yaptığım yazımda yerli savunma sanayi ürünlerimizin % 65-75 gibi yurt içinden karşılanma oranında ki alt bileşenlerin ne kadarı yerli buna dikkat çekmeye çalışmış ve farklı bir sektörden bir örnek vermiştim.
bu konuda benim çekincem bu % 65-75 yerli karşılanan ürünün alt bileşenlerinin biz belki de ancak % 15-20 gibi bir bölümünü ancak yerli olarak üretebiliyoruz,
benim korkum bu yönde,
yani biz herhangi bir ürünü üretirken hala alt bileşenlerin % 80 gibi kısmını ithal ediyoruz,
bu benim şahşi düşüncem,
inşallah ben yanılıyorumdur,
sizleri üzmek ve karamsar olmak istemem ama benim üretim ve saha da gördüğüm bazı şeyler beni bu yönde düşünmeye sevk ediyor,
çünkü ithalata dayalı bir üretim sistemimiz var,
inşallah savunma sanayinde durum böyle degildir...

BENDENİZ
1 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 23:56

Yüksek hızlı, yüksek irtifalı kargo helikopter tasarımımızı TEKNOFEST yarışmasına teslim ettik, hadi hayırlısı.

Prince ofers
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 00:56

(+)

Dearsan'ın opv/corvette çözümü

(+)

STM FAC42

(+)

STM FAC55 hücumbot

Askeri tersaneler istif sınıfı korvet ve tf-2000 ile uğraşırken özel tersaneler de korvet ve hücumbot imalatına biran önce başlamalılar.

En son Prince ofers tarafından Sal 02 Hzr 2020, 01:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

lord woldemort
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 00:56

Ethem Sancak'ın 16 Aralık 2019 Tarihli Türkiye'nin Nabzı programında gelen soru üzerine Altay tankı için motorun Mayıs 2020 tarihinde hazır olacağı yönünde beyanı var.İsteyen yuotube bulabilir .Fakat değil motor tank daha yeni seri üretime başladı.İnsan cidden üzülüyor.[/quote][/code][/url]

sayfa 957
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET