Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 523
Streçkafa
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:31
Dronla s400

Arkadaşlar dronla s400 vuruldugu söyleniyor ben buna inanmiyorum. Bizdeki dronlarla saldiri yapilmasi durumunda en fazla canli askerler be s 400 camlari zarar görür fuzelerin lancerlerinde bir hasar oluşturmasi zor dronlarda patayicilar zayif. Bi ihtimal s 400 ün radarina saldiri oldu ise belki ozaman hasar oluşturulmuş olabilir radar hasar bir malzeme. Başka bir ihtimalde dron bizim ürettigimiz dron olmaya bilir. Sonuçda israil ak baba gibi esadin devrilmesini bekliyor. Elini kana bulamadan golan tepelerine yerleşme peşindeler belki israil dron vermiştir

M60 T
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:47
DRON SİSTEMİ

Dron sistemleri çok büyük olmadığı için çok uzun menzilli olamaz. Hedefi tesbit etmek için havada daireler cizeceğinide düşünürsek en fazla 25-30 km menzili olabilirler. Alpagu nun daha gelismişlerini atmak için Akıncı gibi drone sistemleri kullanılabilir. Ya da jet motorlu alçakdan uçabilen (radarlara yakalanmamak için) iha sistemlerini kullanabiliriz. Akıncı 20 adet taşıyabilirse. 2 adet Akıncı 40 adet drone ile koca bir birliği yok edebilir. Saygılar

Orhan kahraman5454
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:49

Ben israilin yaptığı dronle bu s 400 e saldırı gerçekleştirdiğini düşünüyorum drone ufak bir cihaz s 400 gibi bir sisteme nasıl zarar verir diyorsun ama teknoloji öylesine gelişiyor ki belki de ne bileyim nükleerden atomdan ufacık bir parça koyuyor drone o kadar ufak nükleer veya atom bu hale getirebilir sonuçta israilde nükleer atom vs olduğunu biliyoruz değil mi s 400 e saldırma işi zaten israilin parmağının olduğuna eminim
Aynen mt60 yapılabilir
Ciddi ben bu casus drone olayının ordumuza katılmasını hayalini kurmaya başladım
1453 CASUS DRONE
Düşmanları fena korkutur bu sistem de

knrkrt

1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 12:00

ASELSAN ZOKA AKUSTİK TORPİDO KARŞI TEDBİR KARIŞTIRICI VE ALDATICILARI . ASELSAN ZOKA ACOUSTIC TORPEDO COUNTERMEASURE JAMMERS AND DECOYS

Dağlı13
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 12:02

Drone saldırısı komple S-400 radarlarını yok ettiğini bende sanmıyorum büyük ihtimal ile T/R modülleri hasar almıştır onu tamir edilmesi fazla zaman almaz.

Başta Krasuha 4 gibi gelişmiş elektronik harp sistemlerini Suriye yerleştiren Rusya nasıl olurda hayla drone saldırısını bir türlü durduramıyor?

kadirhan71
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 12:24

S400 ün önleme sistemi hasar görmüş diye okumuştum

Türk gücü
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 12:35

Öyle görünüyor ki dronlar savaşın parametrelerini değiştirecek nitelikte . Çok şükür bu sefer trenin en ön vagonundayız hatta lokomotifte

M60 T
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 13:36
Elektronik Savaş

Krasuha 4 sistemi aynı bizim koral gibi bölgedeki bütün radyo, GPS ve Radar dalgalarını önleme özelliğine sahip. Alcaktan uçan uçak radarlarınıda koreltebiliyor. Fakat Dron; GPS ve telsiz bağlantısı kullanmıyorsa bu sistem bir işe yaramaz. Bu saldırı dronlarin ne kadar etkili olduğunu tekrar gösterdi . Özellikle meskun mahalde havada uzun süre kalabilen, binaların içini ve çevreyi radar ile tarayabilen sistemler çok önemli hale gelecek Saygılar

Dağlı13
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 15:52

Alıntı:
Krasuha 4 sistemi aynı bizim koral gibi bölgedeki bütün radyo, GPS ve Radar dalgalarını önleme özelliğine sahip. Alcaktan uçan uçak radarlarınıda koreltebiliyor. Fakat Dron; GPS ve telsiz bağlantısı kullanmıyorsa bu sistem bir işe yaramaz. Bu saldırı dronlarin ne kadar etkili olduğunu tekrar gösterdi . Özellikle meskun mahalde havada uzun süre kalabilen, binaların içini ve çevreyi radar ile tarayabilen sistemler çok önemli hale gelecek Saygılar

Rusya'nın iddia ettiği kadarıyla Krasuha 4 sadece elektronik harp kabiliyetinin ötesinde elektronik devreleri kalıcı hasar verebiliyor.

Eski tarihlerinde yapılan bir dron saldırısında saldırı yapan dronların elektronik harp donanımı ile elektronik devreleri yakılarak engellenmiş.

M60 T
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 16:18
Elektronik Savaş

Dağlı hocam bunu yapmak için ciddi bir elektro manyetik enerji gönderilmeli. Buda çok fazla enerji demek .En az 1 adette jeneratör aracı olmalı. Bu araç dışardan sadece GPS , Telsiz ve Radar sinyalini karıştıran bir araç olarak gözüküyor. Fakat şu bir gerçek çalışırsak elektronik devreleri en azından 100 metreden yakabilecek sistemler bizde geliştirebiliriz. Saygılar.

sayfa 523
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET