Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 522
Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 03:29

İnternette yazıyor twitterda

omerkurt45
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 03:45

S-400 bataryaları vuruldu drone saldırısı ile iki yerde vurulduğu ve 3 rus subayın öldüğü söyleniyor. Türkiye S-400'lere bir operasyon yapmadan hareket etmez o kadar aptal değil. böyle bir operasyon bekliyordum

Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 04:52

demek ki s 400 leri imha etmenin yolu droneden geciyor ruslar bu olaydan sonra oteki s 400 leri icinde sikintiya girebilirler korumak adina ama s 400 e nasil drone saldirdi ki imha etti kim yapti nasil yapti o var

M60 T
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 07:40
Siper Sistemi

Wowpars hocam rus havadan havadan havaya füzeleri, yerden havaya kullanılıyor. Bizde zaten siper sisteminin ya G40 ( yerli ESSM) nin booster takılmış hali ya da Gökdoğan füzesinin yine aynı şekilde booster takılmış hali olmasını bekliyoruz . Benim düşüncem G40 füzesine booster takılarak Siper elde edilecek. Füze menzili 100 km yi geçecek. Savaş uçakları, seyir füzeleri ve kısa menzilli balistik füzelere karşı etkili olacak. Önümüzdeki yıl bu sistem hakkında bir prototip bekliyorum. Saygılar

wowpars
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 10:15
Genel

Arkadaşlar, tabiki herşey hayal etmekle başlıyor. İster bir ihtiyaç için çözüm ararken, ister gelişip ilerleyelim derken mutlaka ilk işimiz hayal kurmak aslında. Şöyle olsa böyle olsa diyoruz. Sonra bunları gerçekleştirmek için yollar arayıp, iş görür hale getiriyoruz.

Tabi ki biz ümmetin, yar ve yardımcısı rabbimiz dir. Ona sığınır ona güveniriz. Biz rabbimizin yolunda çalışıp çabalarsak, kulluğumuzu yaparsak rabbimiz de bize başarıyı lutfeder inşAllah. İlk önce bu işe yani arge ye para harcamayı ve bu işden para kazanmayı öğreneceğiz.

Hocam, selçuk bayraktarın, MIT de tez projesi bir heliyi dik bir yüzeye kondurmak imiş. Sanırım selçuk gardaşımız bir dron ile bir yüzeye patlayıcı yapıştırma işini yapabilecektir. Başka insanımız da vardır bunu yapabilecek. Mesela şu an elimizde saldırı amaçlı 2 sistem var songar ve stm nin kargu su. Aselsan ın mini dron çalışması var. Bunlar yapay zeka ile sabotaj işini de rahatlıkla yaparlar.

S 400 ün yanında evet koruyucu alçak irtifa hss bulunduruluyor. Ama bu da küçük bir dron a ne kadar etki eder, biraz sıkıntılı. Bu iş için özel radar, özel silahlar gerekli. Aselsanın ihtar sistemi gibi.

Şu an sanırım dünyada en etkili mini dronsavar sistemi 40mm lik paralanan bombaatar ile birlikte aselsan ın ihtar sistemi. Buna birde lazer eklediler mi, müthiş olur. Hele, radar konusunda daha uzun mesafeli bir radar olursa daha da etkili bi sistem olur. Sürü saldırıları da engelleyebilir. Mobil cihazları korumak için bu sistemi bi araç üzerinde toplarlarsa daha güzel olacak.

Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 10:55

Benim de cidden dün s 400 lerin drone ile bu olayı yaptııklarını duyduktan sonra casus dronu çeşitli çeşitli görevlerde saatli bomba gibi kullanabileceğimiz aklıma yattı Allahın izniyle olmayacak şey değil
Belkide normal füze parasından kat be kat ucuz masraflı olur sensörlü gece görüşlü ısıya karşı duyarlı sessiz ve derinden özellikle gece karanlığında ve özelliklede sisli puslu havada çok güzel baskın yapabilecek şekilde ben bizim aselsanda ki mühendislere güveniyorum tfx uçağımızı hava savunma sistemlerimizi yaparken bir andan da buna eğilebiliriz
Mesela s 400 leri havaya uçurmak için sisli puslu hava kullanılabilir mi casus drone la sistem geliştirip

Fatihkrblt
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:00
Arkadaşlar

"Her şey hayalle başlar"sözü doğrudur.
Vinç niye icat edilmiş yuklerin gemiler indir bindiri
Diğer icatlarda böyle
Hayallerinde TASARIM yapıyor
Hayal kelimesi tefekkür anlamıda taşıyor
Düşlemek düşünmek akletmek tefekkur etmek
Hayal etmek gibi kelimelerin anlam birlikteliği var

Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:04

Aynen hayalle çalışmayla başlıyor bu işler sen çalış yüce Allah yardım eder çok şükür

M60 T
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:23
Drone

Arkadaşlar size gelecekte en çok kullanılacak saldırı şeklini göstereyim. Bizde drone saldırısına karşı en etkili sistem korkut sistemidir. Bu konuda hem saldırı hem savunma kısmına çalışmalıyız. Saygılar

mustafa1981
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 11:28

Alıntı:
Arkadaşlar size gelecekte en çok kullanılacak saldırı şeklini göstereyim. Bizde drone saldırısına karşı en etkili sistem korkut sistemidir. Bu konuda hem saldırı hem savunma kısmına çalışmalıyız. Saygılar

O filmi seyretmiştim. Gerçekten çok etkili bir silah. Bunlardan yapıp yüz tanıma sistemine Esed i tanıtmak lazım

sayfa 522
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET