Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 521
kadirhan71
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 00:59

Hisar o nun dikey atiş fotoğrafi gerçek mi ?

kadirhan71
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 01:15

Guven veren teknoloji

wowpars
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 01:26
Hava hava dan yerden hava ya dönüşüm

https://southfront.org/yemeni-houthis-turned-sovi ...warplanes/

YEMEN de husiler, Suudi arabistan önderliğinde ki koalisyon savaş uçakları ile mücadele etmek için rus yapımı hava hava füzelerini karadan havaya füzelere dönüştürdü.

Suudi liderliğindeki koalisyonun sözcüsü Albay Türk al-Maliki, basın toplantısında husilerin Sovyet yapımı R-27T ve R-73E havadan havadan havaya füzeleri nasıl yerden havaya dönüştürdüğünü açıkladı.

Husiler muhtemelen R-27T ve R-73E füzelerini 2015 yılında yakaladıkları Yemen Hava Kuvvetleri'nin hava üslerinden aldılar. Yemen Hava Kuvvetleri bu tür havadan havaya füzeleri ve Mig-29SMT uçaklarında kullanıyordu.

R-73E 30km menzile sahipken, R-27T 70km menzile sahiptir. Her iki tip de kızılötesi güdüm tarafından yönlendirildiğinden ve “ateşle ve unut” özelliğine sahip olduğundan, Husiler muhtemelen bu füzeleri seçti. Sovyet yapımı R-27R gibi diğer havadan havaya füzeler, karadan havaya füzelere dönüşmelerini zorlaştıran yarı aktif radar güdümüyle yönlendirilir, çünkü bu tür bir rehberlik sistemi, füze hedefi tespit ayrı rehberlik radar.

R-27T ve R-73E'yi yerden başlatmak için Husiler kamyonlara füze fırlatma rayları yerleştirdi. Füze arayıcı başlığına ayrı bir jeneratörden elektrik verildi, çünkü füze aküleri sadece birkaç dakika dayanıyor.

Ancak, Husiler füzelerin menzillerini artırmak için füzelere sonradan bir roket güçlendirici eklemiyor. Havadan havaya füzeler zeminden fırlatıldıklarında menzilinin en az yarısını kaybederler. Çünkü başlangıçta yüksek irtifalarda ve hızlarda savaş uçaklarından fırlatılacak şekilde tasarlanmıştır.

Sırbistan'daki 1999 NATO operasyonu sırasında Sırp Ordusu ayrıca R-60 ve R-73 havadan havaya füzeleri değiştirerek NATO savaş uçaklarına karşı karadan fırlattı. Bununla birlikte, Husilerden farklı olarak Sırplar menzil sorununu füzelere roket güçlendiriciler ekleyerek çözdüler, bu da ilk aşama olarak hareket etti ve füzelere statik bir zırhlı araçtan fırlatılsalar da daha uzun bir menzil verdi.

Suudiler bu füze dönüşümü için iran ı suçlamış, iran husilere bu silahlar için yardım etti demiş.

Orhan kahraman5454

1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 01:28

Wowpars
Lazkiyede rus s 400 üne drone ile saldırılmış hasar verilmiş ya demek ki s400 gibi koca hava savunma sistemini ufacık dronla ne hale geliyorsa s 400 ün yanında ufak kalan jet uçağına neden drone la imha edilmesin özellikle yapacağın casus droneyi jetin yakıt deposuna ayarlayacak şekilde patlatacaksın yani sistem kendini jet yakıtının dolduğu depoya kilitleyecek oraya gittimi zaten bom
Yani onca füze yapılıyor füzeyle casus dronun masrafı füzeye göre ne kadar masraflı olur ki

Veya şöylede olarak drone a bomba mayın neyse sabitleyeceksin o dronede gidecek kendini patlatmicak ama o bombayı jetin yakıt deposuna tnt bomba tarzı mıknatıslayacak ve hemen ordan ayrılacak 10 saniye içinde de bomba otamatik patlayacak o zaman o jetin anasını ... Anladınız onu

Füzeyle hiç uğraşmıcaksın 5.nesil casus drone Türkish casus drone
Aselsan bunu yapabilir ama jet uçağına yetişecek hızda olmalı veya jet uçağı yerdeykende olabilir düşman jetleri yerdeykende havaalanındayken yani yerdeyken gece drone gizlice gidipte patlatabilir her şey olur yani
Düşman mevzilerine de olabilir casus drone veya drone nin mayın bırakma sistemi düşünülebilir düşman baktın sana geliyor sende görüyorsun mesela esad peşmergesinin askeri yürüyerek göğa bize doğru geliyor ya 50 tane 100 tane droneye gelecekleri güzergaha özellikle gece gelirlerkeb boylu boyunca sahaya mayını bırakacak geri dönüp tekrar mayın yükleyecekler
Artık düşmanın seni farkedemeyecek ufaklıkta saldırı cihazlarına yönelmek lazım s400 ü bile farkedemeyecek
Dün akşam gördük drone gibi bir casus cihazı s 400 ü ne hale sokmuş füze atsaydın s400 görmezmiydi
Ama casus dronu görememişler işte neden drone ufacık bişey tabi drone gece sessizlikte sesi duyulan cihaz sesini de ses çıkarmayacak şekilde yapacan
Devir teknoloji devri

wowpars
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 01:49
Göktuğ

Bizim göktuğ serisi bozdoğan ve gökdoğan füzelerimizin geliştirme ve testleri bitsede bizde kısa süre içinde bu füzeleri kobra 2 gibi araçlara takıp suriye gibi taktik sahaya sürsek. Aşağıda bu tarz kullanıma örnek resimler paylaştım. Amraam, iris-t, aim9, pyton, derby füzeler.

Seri üretime geçince bizde göktuğ füzelerinden bu tarz araç üstü formda hazırlayıp ihraç şansı da yakalayabiliriz.

En son wowpars tarafından Cmt 15 Şub 2020, 02:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

wowpars
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 02:00

Orhan kardeş, ben olayı uzaktan müdahale yada rf le yada emt ile sabote olarak algıladığım için o yorumu yazdım.

Fakat, bildiğim kadarı ile uçar sabotör henüz duymadım, yani dron , kuş, sinek v.s olarak yok, fakat okuduğum kadarıyla karada, böcek ve sürüngen olarak var. Dronlar sadece üzerlerine takılan patlayıcıyı ya taşıyıp hedefte patlatıyor, yada hedef üzerine atıyor. Bu iki saldırı tarzı suriyede ruslara ve rejime yapıldı. Ama öyle patlayıcıyı yapıştır ayrıl duymadım.

Ha olmaz mı olur niye olmasın, uğraşmak gerek. Yapay zeka ile hallolur bence.

Orhan kahraman5454

1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 02:13

Bende onu diyorum istenirse olur aselsan yapar son 15 20 yılda bu ülke askeriyesinde atılım yapıyoruz ondan 15 20 sene önce devletin başına gelenler böyle çalışsaydı emin olun s 400 değil s 700 ümüz bile olurdu yapardık uçağımız olurdu
Lazkiyede s 400 hava savunmasını küçücük droneyle zarar vermişleri duyunca baştan şsşırdım ufacık drone füzenin yapamadığını demek ki yapıyorken mantığı füzeden çok casus droneye kaydırdım
İhalar sihalar düşman mevzilerini belirleyecek casus dronede o aldığı koda casusluğunu yapacak üsse geri dönecek
Dünyada sadece ölüme çare yok casus drone yazılımı da ne ki
Biz Türküz yaparız evelAllah

Arif İzmirli
1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 02:23

Artık kim hayatını davasına feda eder ,o kazanır
Artık öyle bir zamandayız ki,20 yıl önce düşünene manyak denilecek şeyler geçerli ( cari)
Yeter ki mantıklı hayal kurun , kim ileriyi gördü , o kazanır
Çekinmeyin ,laflara bakmayın , gavur nanoteknoloji dedi mi,siz daha ilerisini onun düşünemediğni düşünün çalışın
Allah rızası için çalışanı , gayret edeni sever. Yapamasanız bile düşünün çalışın , ölseniz bile işleyen ameliniz olsun.(sadakayı cariye)
Bugün S-400 dronla vurulur,misalen çalışalım biz nanomakineyle yok edelim.Fikri kefere değil ,biz bulalım.

Orhan kahraman5454

1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 02:50

Aynen biz daha çok çalışacağız gavurdan çok şükür Allahımız var bizim sırtımızı ona dayadık o bize yeter rusyası gücü falan hikaye bizim Allahımız var diyorum ne diyorum imanımız var en büyük silahımız o

Yakup

1 hafta önce - Cmt 15 Şub 2020, 03:23

Alıntı:

Lazkiyede rus s 400 üne drone ile saldırılmış hasar verilmiş ya demek ki s400 gibi koca hava savunma sistemini ufacık dronla ne hale geliyorsa s 400 ün yanında ufak kalan jet uçağına neden drone la imha edilmesin özellikle yapacağın casus droneyi jetin yakıt deposuna ayarlayacak şekilde patlatacaksın yani sistem kendini jet yakıtının dolduğu depoya kilitleyecek oraya gittimi zaten bom
Yani onca füze yapılıyor füzeyle casus dronun masrafı füzeye göre ne kadar masraflı olur ki

Ruslarin S-400lere zarar geldigini Kim diyorki..

S-400’lerin yaninda genelde kisa menzili pansirleri var.

Acaip bir makine. O S-400’leri korumayla mesgul bir alet..

sayfa 521
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET