Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 520
kalecan
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 21:59

İddia doğrulanmış. Lazkiyedeki Rus askerlerinin toplantı halindeyken vurulduğu, bir generalin öldüğü, S400’lerin tahrip edildiği haberleri var. Dron saldırısı yapılmış.

Acaba Belçika mı yaptı?😄

wowpars
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 22:15

Mehmet erden hocam, kesenize bereket, kazancınız bol olsun. rabbimiz cümlemizden razı olsun.

Herkes anlasın, bu dünya da TÜRK e huzur yoksa kimseye huzur yok. Yok öyle, nükleerim var, onum bunum var. Takar geçerler adama böyle.

Ne dedi sayın cumhurbaşkanımız, dinleselerdi adam olsalardı. Büyük sözü dinlemeyenin sonu böyle olur.

Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 22:17

ula bir dronla koca s 400 bu hale geliyor mu yuh kim yaptı bunu peki kahramanlığı ayakta alkışlıyorum

Yusufkoca
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 22:23

Alıntı:

Bu gün TSK Güçlendirme vakfina 200 lira bagisladim. Vakıf Aselsan Havelsan Tusas Roketsan in kurucusu ve büyük ortağı. Türk savunma sanayinin belkemiği. Benim maaşımdan bu kadar yardım yapabildim. Fenerbahçe ye yardım etmekten daha mantıklı geldi.

Allah razı olsun.amin nokta

Türk gücü
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 22:42

Alıntı:

Türk gücü hocam, burada amaç malezya ile alt yapı kurmak, neden olmasın ilerde o da yapılır. Bu güne kadar çok şükür rabbimize neye el attık da orda ilerleyip gitmedik. Bu kadar elektronik üretim kapasitesi ile bu alanda da ilerler gideriz inşAllah

Hocam bu tabiki gelişime müsait bir alan keşke hemen olsa , bana milli piyangodan büyük ikramiye çıkmış gibi sevinirim . Olmaz demiyorum ama şimdilik pc alanında üretim olmayacak , ben sadece malezya ile imzalanan anlaşmanın içeriğini açıklamak istedim. Ama Türk savunma sanayi çok güzel gelişmelere gebe bunu rahatlıkla ifade edebilirim. İnşallah hep beraber şahit olacağız .

Alıntı:

Bu gün TSK Güçlendirme vakfina 200 lira bagisladim. Vakıf Aselsan Havelsan Tusas Roketsan in kurucusu ve büyük ortağı. Türk savunma sanayinin belkemiği. Benim maaşımdan bu kadar yardım yapabildim. Fenerbahçe ye yardım etmekten daha mantıklı geldi

Allah razı olsun , Teşekkür ederiz

Orhan kahraman5454
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 22:48

droneye monteli casus drone yapıp düşman jetlerinin yakıt deposuna beynini kilitleyip düşman uçağını patlatacak şekilde intihar drone u yapılabilir mi mesela gece görüşlü lazerli vs gibi
tabiki düşman mevzilerine s 400 bataryalarının algılayamayacağı gizlilik vs yüklenerek intihar dronesi falan yapabilirmiyiz mesela

wowpars
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 23:29
Fly by wire

Orhan hocam, uçakta ki fly by wire(kablolu uçuş sistemi) sistemi normal kablolu olsa emt ile müdahele edilir ama bu kablolar fiber kablo yani emt ile olmaz. Tabi bu bizim bildiğimiz kadarı, belki de vardır yada bulunur bi yöntem.

Ama bence lazerle 5. Nesil uçakların dokunmatik ekranlarına müdahele edilebilir bel ki. Eğer cep telefonları gibi bu ekranlarda ısı izi ile çalışıyorsa lazer kanopi camından geçerek uçağa müdahele edebilir.

tayfun09
4 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 23:53
cevap

https://i.redd.it/026dwh0qxfn21.jpg

Fatihkrblt
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 00:05

Vay be
Hisar O mu o
Dikey atış

wowpars
4 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 00:44
Dron

Arkadaşlar dron deyip geçmeyin, dron u koca s 400 dediğin hss nin radarı görmez, görmezsede vuramaz, ha görse ne olacak ki zaten 1 metrelik cihazı füze nasıl denk getirecek. Bu yüzden abd liler çok derin sürü dron saldırı çalışmaları yapıyor.

Bizim sanayimizde bunları görüp, hem saldırı hem de savunma yönünde çalışıyor.

Abd, f18 den dronları atarak hedefe yakınlaştıryor.

Bu roketsanın alka lazerli savunma sistemi.

Bu da aselsan ın termalli, radarlı, rf karıştırıcılı ihtar sistemi

Aselsan ın ihtar sistemi son eklenen 40mm paralanan mühimmat atma sistemi ile en modern sistem. Bünyesinde hem hard kill hemde soft kill tedbirleri hemde etkili sensörleri barındırıyor.

sayfa 520
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET