Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 519
Fatihkrblt
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 18:00
Ender kardeş

Teşekkür ederim

357 km görüş menzili 10000 m uçakla kamera bakışı ile ufuk çizgi uzaklığı
Arkadaşlar aydınlattı
Aselsan aselpoddaki sayısal bir lazer ölçümde gördüğüm rakama takılmış
10000m de uçakla 1600km görüyor pilot
Yazmıştım
357 km imiş
Videodaki rakama aldanmıştım doğrusunu öğrendim
😅
Olur böyle şeyler düzeltenler sağ olsun

Türk gücü
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 18:20

Alıntı:

Bu ne demek, artık telefonda, bilgisayarda işlemcilerimiz yerli olabilecek demek.

Varın gerisini siz hayal edin.

Hayır savunma sanayi ürünleri için işlemciler yerli olacak telsiz ,radar vs..gibi telefon ve bilgisayar için öngörülen birşey yok zaten malezyanın böyle bir kabiliyeti de yok . Planlamaya göre ilk tasarımlar önce malezyada üretilecek daha sonra ankaraya kurulacak fabrikada devam edilecek

Kenanwow
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 18:59

Videonun başında TAİ anlaşma imzalıyor..

wowpars
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 19:54
İşlemci

Türk gücü hocam, burada amaç malezya ile alt yapı kurmak, neden olmasın ilerde o da yapılır. Bu güne kadar çok şükür rabbimize neye el attık da orda ilerleyip gitmedik. Bu kadar elektronik üretim kapasitesi ile bu alanda da ilerler gideriz inşAllah.

wowpars
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 20:02
Termal

En son suriye de su 35 di galiba f22 nin termal fotosunu çektiğinde, termal kamerasının menzili 35 km denmişti sanırım. Tabi bu ortamın ısısına göre değişir. ortam ısısı düştükçe termalin ısıl iz alma menzili artıyor. her bin feet irtifa da ısı 1 derece düşüyor. Yani yukarı çıktıkça termal kameranın performansı artar. Ama 35 km de az bi mesafe değil.

M60 T
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 20:20
IRST

Wowpars hocam Ruslar son model uçakları için infrared araştır ve kilitle ( infrared search and track) sistemini geliştirdi. Bu sistemi son yıllarda üretilen bütün uçaklarında kullanıyor . Amaç stealth uçaklara karşı en azından kısa ve orta (50 km) mesafede IIR güdümlü füzeler ile karşı koyabilmek. Aselpodun 55 km üzerinde F 16 yi tespit edebilme özelliği var. Bu podu yapay zeka ve daha iyi bir kamera ile geliştirebiliriz. O zaman Tam stealth bir F 22 bile IIR güdümlü Bozdoğan füzesi ile vurulabilir. Tabi F 16 ile F 22 düşürmek ciddi şans ve yetenek istiyor .

Metehan209
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 20:57

İlk anlaşma neler içeriyor acaba?
Füze olsa Roketsan veya Tübitak imza atardı,

kalecan
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 21:28

Lazkiye’de Rus askeri üssünde S400 hss’ne saldırı olduğuna dair iddialar var.

Fatihkrblt
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 21:37
Metehan209

Tai tasarım veya parça üretimi olabilir.

mehmeterden198
1 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 21:41

Bu gün TSK Güçlendirme vakfina 200 lira bagisladim. Vakıf Aselsan Havelsan Tusas Roketsan in kurucusu ve büyük ortağı. Türk savunma sanayinin belkemiği. Benim maaşımdan bu kadar yardım yapabildim. Fenerbahçe ye yardım etmekten daha mantıklı geldi.

sayfa 519
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET