Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4766
erkan_gs_mk

3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:07

Alıntı:

(+)

Tigerfish
3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:11

Alıntı:

Buralarda bir zamanlar bomba atan sihaların hayalini kuruyorduk

Bana savunma sanayi alanında kısa zamanda çağ atlayan başka bir devlet göstersinler.

Yok ve aksini iddaa eden beni karşısında bulur

En son Tigerfish tarafından Cmt 02 Tem 2022, 15:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yakup

3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:12

Alıntı:

Bana savunma sanayi alanında kısa zamanda çağ atlayan başka bir devlet göstersinler.

Almanya..

Daha Yeni 100 milyar euroluk savunma Sanayii paketi acikladilar..

erkan_gs_mk

3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:13

Alıntı:

Keza öyle enerji alanında da aynı başarıyı gösteriyoruz.

Tigerfish
3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:23

Alıntı:
Almanya..

Daha Yeni 100 milyar euroluk savunma Sanayii paketi acikladilar..

Buna çağı atlama mı diyorsun? Alman ordusuna her sene 50 milyar Euro bütçe ayrılıyor ve 160 tayfun Euro-Fighterlerden sadece 14 tanesi uçabiliyor. Deniz kuvvetleri nde ise bir tane operasyonel bir denizaltıları yok ve açık denizlerde sadece bir Corvette ve bir fırkateyn görev başına gidebiliyorlar. Kara kuvvetlerinden ise hiç bahsetmeyelim.

Global Hawk devşirmeden Euro Hawk Projesi 600 milyon Euro Luk masraftan sonra perişan halde durduruldu. Sistem entegrasyonunda çok gerileme yaşıyorlar. Boğazlarına 100 milyar avroluk kaynak sokmak. Teknik SORUNLAR ortadan kalkmıyor ve bu konuda bizim yetkileri alnından öperim.

Alman bütçesi kadar kaynak biz de olsa askeri teknik alanında Türkiye dünyada herhalde bir numara olurdu.
Ama ne yazıkki kaynak biz de sınırlı ve ona rağmen projelerde pırlanta gibi sonuçlar çıkıyor.

erkan_gs_mk

3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:31
Üstün özellikleriyle fark yaratan SİHA ve İHA'lara milli dokunuş

Alıntı:
Terör operasyonlarında önemli görevler üstlenen SİHA ve İHA’ların alt sistemleri de artık yerli olarak üretiliyor. Sıcak Nokta ekibi üretim üssüne girdi, kritik parçaları görüntüledi.

Toğan
3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:59
OYUNBOZANLARA ASELSAN'IN YANITI

🎯 Milli İHA'lara yönelik ambargo üzerine ASELSAN, geçen yıl CATS teslimatına başladı, sayı 50'yi buldu
🎯 TSK kullandıkça olgunlaştı, muadil birçok ürünü geçti
🎯 İhracatın da başlamasıyla üretim hızlanıyor, daha gelişmiş yeni versiyonu yakında geliyor

Çavuşeski
3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 16:37

Alıntı:
Almanya..

Daha Yeni 100 milyar euroluk savunma Sanayii paketi acikladilar.

Bütçe olmasın bu rakam? Zira F-35, Patriot, Thaad, SM6 alsalar biter para.

Başarı nerede?

Almancı92
3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 16:54
Almanya

Almanya 100 milyar avro Fon ile 35 adet F-35A Savas ucağı, 12 adet P8 Poseidon Deniz karakol uçağı, 38 adet Eurofighter Typhoon Tranche 4 savaş uçağı, Arrow-3 Füze Savunma Sistemi ve Iris-T Hava Savunma Sistemi alımı yapacak. Yani 100 milyar avro hemen bitiyor.

Yakup

3 ay önce - Cmt 02 Tem 2022, 17:09

Alıntı:

Almanya 100 milyar avro Fon ile 35 adet F-35A Savas ucağı, 12 adet P8 Poseidon Deniz karakol uçağı, 38 adet Eurofighter Typhoon Tranche 4 savaş uçağı, Arrow-3 Füze Savunma Sistemi ve Iris-T Hava Savunma Sistemi alımı yapacak. Yani 100 milyar avro hemen bitiyor.

Bu alimlar kesin mi? Alman kaynagindan mi okudunuz bunu?

sayfa 4766
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET