Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3161
Çaykenarı
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 18:57

iki gün önce gece 2,30 civarı köydeki trafoda patlama oldu. düşen kıvılcımlar kuru otları tutuşturmuş, konu komşu çapa kürek büyümeden söndürdük. bir sansar trafoya girince kısa devre yaptırmış. bazen elektrik telleri sıcakta uzayınca rüzgarla temas edip kıvılcım çıkarıyor. bunlar doğal sebepler. Kasıtlı olarak atılan izmarit vb unsurlar da çok sayıda yangın çıkartıyor. Bir de deniz manzaralı yerleşim yeri yakınlarında villa ya da otel yapmak için çıkartılan yangınlar var. Bu dönemde rüzgardan dolayı nem yok, kuru otlar ve orman barut gibi, bir kıvılcıma bakıyor. Terör örgütü ya da yunan gibi yabancı ajanların eylemleri de olabilir. Burası Fethiyenin bir köyü. Dün ovacık mevki yandı, millet ayakta, yakanı yakalasalar linç edecekler, tayakkuz halindeyiz

cihanberk
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 19:16

1 rant olayı kolay bite, kanun nameyle yanan hiç bir yere inşaat izni verilmeyeceği netleşmeli tmm de burda istisnai durumlar olduğu sürece gözü karartırlar ve yakarlar.
2. pek, yunan BAHE, GAZI VE PKK taşeronuyla yakılan yangınlar ise bizim hatamız, mit boş durmayacak, haber alacak, karşı tarz yapacak vs
3 Yangın söndürme araç, gereç uçak eksiği olması bizim hatamız, burda boşluk olduğu sürece teror bunu kullanır. Bakın güney anadoluda nasıl SİHA ile eylemler %80 düştü yapamıyorlar, bunun önlemi hızlı birşekilde alınmalı. Burda terör bizim boşluğumuzu yakaladı güçlü vurmaya çalışıyor

TÖKKEN
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 19:25

Beriev Be 200

wowpars
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 19:36
Yangın

Cihat yaycı orman yangınları konusunda yunan+pkk/ Ypg yı işaret etmiş. Ben onun bu açıklamasına , arka planı bilmese bu yorumu medyaya yapmaz, kariyerini peştamaliyesini tehlikeye atmaz gerekçesi ile itibar ettim.

Çaykenarı
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 19:56

Yunanistan yanmadan bizdeki yangınlar sönmez

özgür511
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 20:00

Alıntı:
Cihat yaycı orman yangınları konusunda yunan+pkk/ Ypg yı işaret etmiş. Ben onun bu açıklamasına , arka planı bilmese bu yorumu medyaya yapmaz, kariyerini peştamaliyesini tehlikeye atmaz gerekçesi ile itibar ettim.

Bunların ortaklarınıda söyleseya yiyorsa tabi yunan+pkk+ ? +fetö soru işareti kim se ormanları onlar yakıyor. nerde ağaç sevlerler hayvan severler ?

Fatih314
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 20:06

Alıntı:
Yunanistan yanmadan bizdeki yangınlar sönmez

Eğer öyle bir istihbarat varsa, Yunanistan ormanlarını değil bu kararı alanları ve uygulayanları diri diri yakmak lazım. Ormandaki gariban canlıları değil, istihbarat binalarını ve terör kamplarını içinde o insan müsveddeleri varken yakmak lazım.

Meted
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 21:21

Hem para harcatıyorlar hem de en büyük gelir kaynaklarımızdan turizmi baltalayıp hem de içerde besleme basın ve muhaliflerle kendi menfaatlerine göre sosyolojik algı yaptırıyorlar. Abd li bazı odakların bile geçmişte ormanlarımızla ilgili açıklamaları vardı. Ehh işte abdnin de Yunanistan’da üsleri var eden bulacaktır belki…

wowpars
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 21:44
Yangın

https://www.google.com.tr/amp/s/yetkinreport.com/ ...liyor/amp/

Birde böyle bi iddia var, ama ben buna pek inanmadım. Çünkü ortada belli bir bölge için alınmış bir karar yokken neden belirsiz bir alan yakılsın ki? Bu iddia biraz mesnetsiz gibi.

canahmet06
2 ay önce - Cmt 31 Tem 2021, 21:55

nedense bu yangınlar ikinci s400 kararı veya sinyali sonrası çıkmaya başladı belli ki abd içerdeki maşalarıyla ayar vermeye çalışıyor ama başaramayacaklar

sayfa 3161
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET