Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1167
safsata00

3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 13:15

Dostunu yakın tut,düşmanını daha yakın demişler.Bazen en iyi ipucu hiç beklemediğiniz bir kaynaktan elinize düşebilir.Çünkü bu kaynaklar karşı tarafın her hareketini en olumsuz şekilde yansıtmaya çalıştığından sırf doğrumu diye araştırırken bile hiç bilmediğiniz yeni şeyler öğrenirsiniz.

En basitinden ABD teknik olarak en azılı düşmanımız ama her şeyini takip edip araştırıyoruz çünkü ülkemizi ilgilendiriyor.Sizin görüşlerinize ters kaynaklarada bu açıdan bakın.İllaki yüz haberden 99 u yanlış olsada biri mutlaka inanılmaz birşekilde işe yarayacaktır.

Örnekmi,FOX un portakal ı tapusuz evlere tapu verilmesine verip veriştirirken bunu merak eden birinin kontrol ederken PORTAKAL ın yaptırdığı yazlıktada kaçak bölümler olduğunu bulması gibi yani...

unixx
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 13:29

İşte Tümosan'ın % 100 Yerli Deniz Motorları

Peers
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 18:27

Alıntı:
Bu motor turbofan olarak yeni bir motor ve motorlarda ebat büyüdükçe zorlukta logaritmik olarak artar. 2018 de TEİ bu konuda çalışmaya başladı diye hatırlıyorum. 8 yıl en iyimser zaman ; 2026-27 den önce prototip motor çıkmaz.
Seri üretim de 2028-2029 da başlar.
Tabii hiç bir sıkıntı ve gecikme olmazsa.
Bu zamanlama da SSB’nin verdiği MMU üretim takvimine uyuyor. Sn Demir’de 2028-29 arası üretime gireriz demişti.

Hocam tei mmu motoru için teklifinde 13.5 yıllık bir süre öngörmüştü. 2018 de imzalar tei ile atılsaydı 2031 ortalarına kadar sözleşme gereği süresi olacaktı. Tabi teinin teklifinde nasıl bir motor için bu süreyi talep etti bilmiyorum.
Merak ettiğim havacılıkta kullanılacak olan turbofan motorun sertifikasyon süresi ne kadar. Mesela pd170 pistonlu dizel bir motor 1.5 yıl sürdü sertifikasyon süresi diye biliyorum. Turbofanda durum nedir acaba veya sertifikasyon olmadan kullansak ne olur merak ediyorum. Trmotor nasıl olacakta tei nin 13.5 yılda yapacağı motoru 10 yılda bitirecek beni düşündüren konular.

erol 123456789
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 19:07

Biz tfx in ihracat modelini tek motor kendimize çift motorlusunu yapmalıyız tek motorlu ihracat modeli 30.40 milyon doları kesinlikle geçmemeli çift motorluları müslüman ülkelere vermeli o da pakistan azerbeycan katar libya vs olmalı

BENDENİZ
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 19:11

Alıntı:
Trmotor nasıl olacakta tei nin 13.5 yılda yapacağı motoru 10 yılda bitirecek beni düşündüren konular.

Askeri bir motorun uluslararası bir sertifika alması gerektiğini zannetmem. Üretici ve ilk müşteri bu motoru alır kullanırda kullanmaya devam ederse motor geçer not almış demektir. Yani sivilde olduğu gibi bütün riskler ortadan kalksın anlayışı olmaz. O motorun uçakta olmamasının riski daha fazla ise motor uçağa takılır.

safsata00

3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 19:26

Pentagon Türk tedarikçilerden F-35 parçalarını almaya 2022'ye kadar devam edeceğini açıklarken ABD'li Senatörler Türkiye'nin F-35 tedarik zincirinden "derhal" çıkarılması için Savunma Bakanı Esper'e mektup yolladı.

"Yaratacağı ek maliyeti biliyoruz ama sen yine de çıkar" demiş.

Removing Turkey from the F-35 supply chain was a bipartisan effort to hold Erdogan accountable and protect the U.S.’ most sensitive technologies. It’s time the administration stops the delays and implements the law as written by Congress. Our letter to

https://twitter.com/SenatorShaheen

unixx
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 19:36

Cıkarmazlarsa Şerefsizlerdir. Biz ögrendigimizi ögrendik F35 den
BUndan sonra Montaj sanayı yapmamalıyız
MOtorlar yavaş yavaş cıkıyor. Ne hayal edıyorsak O silahları yapacagiz.
' büyük sorun vardı
1 Motor
2 Füze yakıtı 2 side az kaldı

süleymanKS

3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 19:59

Hangi NATO üyesi bir ülkenin savunma bakanı böyle bir poz verebilmiş bu güne kadar

unixx
3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 20:01

Turk TB-2 kliblerde oynuyor:))))

Yakup

3 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 20:04

Alıntı:

Hangi NATO üyesi bir ülkenin savunma bakanı böyle bir poz verebilmiş bu güne kadar

Türkiye verebilmis..

sayfa 1167
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET