Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1113
safsata00

3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 03:10

Alıntı:
Safsata hatırlıyor musun geçen sene S-400 ler gelecek diye ABD Türkiye nin ürettiği F-35 parçalarını artık Türkiye den almayacağını duyurmuştu. Bizde ABD ucuza ve kaliteli olarak Türkiye ye ürettiriyor ise neden böyle bir şey yapsın deyince bazı arkadaşlar bol keseden sallayarak
"ABD, Türkiye nin ürettiği F-35 parçalarını başka bir ülkede çok rahat olarak ucuza ürettirebilir" demişlerdi.

Herzamanki gibi. Biz başımızı eğip,kuyruğumuzu kıstırıp geri çekildiğimiz anda bu iş biter.Ama dik durduğumuz sürece belki ufak tefekte olsa bir şeyler kaybederiz ama,bizimle çalıştıklarında daha fazla kazanacaklarına eninde sonunda ikna olacaklar.Bu dediğimiz hep çıktı ve diz dik durdukçada çıkmaya devam edecek...

mustafa1981
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 03:26

Alıntı:
Herzamanki gibi. Biz başımızı eğip,kuyruğumuzu kıstırıp geri çekildiğimiz anda bu iş biter.Ama dik durduğumuz sürece belki ufak tefekte olsa bir şeyler kaybederiz ama,bizimle çalıştıklarında daha fazla kazanacaklarına eninde sonunda ikna olacaklar.Bu dediğimiz hep çıktı ve diz dik durdukçada çıkmaya devam edecek.

Safsata diyoruz diyoruz da sanki boşa konuşuyormuşuz gibi.
Geri adım atmamızı taviz vermemizi onların söylediklerini yapmamızı isteyen arkadaşlara şunu söyleyeyim o zaman.
Bunların (ABD,Rusya veya Avrupa hiç fark etmez!) önünde eğildiğin zaman o boynu keser atarlar. O şekilde acizlikten başka bir şey elde edemeyiz!

safsata00

3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 06:21

Alıntı:
Bu konuda bir korgenaral ne demiş onu paylaştim şimdi oraya ben korgenaralin adini yazmasam olacak şeyler belli. Ben arkadaşlarimin bilgilenmesi için paylaştim bi art niyetim yok (:

Bi de korgeneral amerikanin ve rusyanin karşi gelmesine ragmen yaptik deseydi ne yazardin bi de bu açidan bakalim.

Sanırım çok saçma bir huyum var benim.Yazıyı öyle bir yazıyorumki,sanki karşımdaki ülkeme saldırıyormuşta ülkemi savunuyormuşum gibi.Halbuki karşımdaki insanlarda bu ülkeyi seven vatansever insanlar.(nadirde olsa zıpçıktılar oluyor tabi)Bu yüzden lütfen kalbinizde en ufak ülke sevgisi varsa üzerinize alınmayın yazdıklarımı ve beni uyarın.Çünkü sadece burda değil bir sürü yerde uğraşıyorum.Bazen hatlar kopabiliyor.

safsata00

3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 08:14
F35

ABD'nin Eglin hava üssünden havalanan bir F-35, teknik bir sorun nedeniyle yere çakıldı. Pilot, fırlatma sistemini kullanarak kurtuldu. Bu, geçen gün düşen F-22 ile birlikte, son 5 gün içinde gerçekleşen ikinci kırım vakası.

Çaykenarı
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 08:30
atak

filipinler atak almaktan vazgeçmiş. açıklamada motor ve aviyonik sistemlerin abd den alınıyor olması. ve abd helikopteri alınacak denilmiş. belli ki adamları sıkıştırmışlar. şimdi motor işini anladım ama açıklamadaki aviyonikler abd den alınıyor kısmı ne demek. tüm aviyonikler bize ait değilmiydi. motoru üretsek yine de satamayacak mıyız bu atakları.

Gümüşeğer
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 09:14
Rus uzman çok güzel yorumlar yapmış

M60 T
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 09:15
Havelsan EHSIM

Yeni pasif radar algılayıcı ve hava öz savunma sistemleriniz. Uçaklarımızı korumak için mutlaka lazer savunma ( DIRCM) sistemleri de gelistirmeliyiz. Saygilar

M60 T
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 09:32
Tank Motoru

Altay için 1000 KW elektrikli motor geliştirebiliriz. Elektrikli motorlarda transmisyon sistemime gerek yok. Transmisyon yerine Elektrikli motora enerji vermesi için bir adet dizel makine ya da Türbin motor koyabiliriz. TJ 300 den biraz daha büyük ve sürekli çalışan bir motor fazla yer kaplamayacaktır. Sonuç olarak Altay tankini yine dizel yakıt ile hiç batarya kullanmadan ( küçük 1 saat çalışan bir batarya uygun yer olursa eklenebilir) kullanılabiliriz . Batarya olmaması sayesinde hem lojistik problem olmaz. Hem de Güç grubu tanka sığacaktır. Altay motor sorununu çözdük.

Yakup

3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 09:33

Alıntı:

Bu bize F-35’leri bize vereceklerini anlamina gelmiyorki..

F-35 ler bizim icin hayati önemde degil..öyle olsaydi s-400 almaz, f-35i alirdik. yaklasik 15 milyar dolar verip o ucaklari alacaktik. karsiliginda 10-15 milyar dolarlik parca üretilip satacaktik. parca satisi devam ediyor, 15 milyar dolarda cebimizde kaldi..türkiye icin güzel bir anlasma oldu..

Dogru,

Parca üreten firmalar 2 sene daha parca üretecek. Yani suan silah fabrikalarimiz haril haril calismakta..

Kendi alt yapimizi da güclendirmis olduk..

BENDENİZ
3 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 11:05

Alıntı:
TJ 300 den biraz daha büyük ve sürekli çalışan bir motor fazla yer kaplamayacaktır. Sonuç olarak Altay tankini yine dizel yakıt ile hiç batarya kullanmadan ( küçük 1 saat çalışan bir batarya uygun yer olursa eklenebilir) kullanılabiliriz.

TJ300 motoru 400bg muadili bir motor. 1500bg motor isteri olan bir tank için yeterli gelmez. TS1400 motoru 1600bg güç verse bu motorla HoneyWell firmasının veya Safran firmasının yaptığı gibi elektrik dönüşümü yapılsa motor gücünün yarıya yakınının eksildiği iddiası var. Yani 1600bg motordan 800 bilemedin 900bg elektrik sağlanıyor. Bunu yaparken de motorun ısı izini azaltmak mümkün olmuyor. Isı izini azaltmak için çare bataryadan güç almak.

Daha önce anlattığım senaryoda batarya kapasitesi bir saat süre ile 300kW güç verecek seviyeye çıkarılsa ve 300 kW'lık motor kullanılsa belki tankı 40km/sa hızla yürütebilir. Bu hız Hussein Bolt'dan daha hızlı. İşe yararsa yarar.

sayfa 1113
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET