Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1108
kadirhan71
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 09:45

Alıntı:
Güzel kardeşim,Defalarca anlattık bunu.ABD bu işte önce çıkarlarına bakar.SURİYE-IRAK-D.Akdeniz-LİBYA-KATAR-SOMALİ-SUDAN gibi ülkelerden artık bizi çıkarabilecek hiç bir güç yok.ABD de şuan ÇİN ve RUSYA nın arka bahçesine yığınak yapmak için bu bölgelerden gücünü çekiyor.İyide bu hakimiyetini bırakmak isteyeceği anlamına gelmiyor işte.TÜRKİYE bu noktada devreye girdi işte.Daha doğrusu suriye ve ıraktan bildiğiniz gibi AVRUPA ya bırakmaya çalışıyordu buraları ama beceremediler.Bizi istemedikleri halde bizse zorla girdik ve becerdik

Amerika ekonomisi savaş ve gerilimden beslenen bi ülke trump ekonomiyi vergiler ile büyütmeye calışiyor. Ama bu kadar büyük bi ekonominin savaşmadan buyumesi imkansiz. Şuan askerlerinin çekmesini bazi bolgelerden yanlis buluyorum.
Biz hangi operasyonu zorla yaptik idlip operasyonunu ee sonucunda ne oldu. Asker sehit verdik yaralanan askerleri helikopter sokup alamadik. Rusya izin vermedi hava sahasini kapatti. F16lari sokamadik sinirdan atiş yapti f16lar. Zorla oparesyon boyle oluyor sonucunda da kayip veriyoruz idlipten zafer alamadik.

Alıntı:
(ki üretemeyeceğimiz ürünü yok)

Ne kadar süre sonra uretibileceğiz o da çok önemli. Bi fabrika eğer maliyetini 10 15 yil icinde cikartiyorsa o fabrika en iyi fabrikadir. Biz bu urunler ile ic piyasinin ihtiyacini karsilayarak fabrikanin maliyetini karsilayabilecekmiyiz. Karsilayana kadar para cevirebilecekmiyiz. Bunlar olmazsa ekonomi her yil kuculur 10 yil dayanacak bi ekonomi dunyada goremiyorum bu sisteme.

Alıntı:
4-5 ay içinde UMH hükümetine elindeki toprağın 3 katından fazlasını almasını sağlamamız,girdiği yerlerde cana mala zarar gelmeden kısa sürede suç oranlarını düşürüp güven ve huzur sağlaması

Bak sende diyorsun savaşmadan toprak kazandirdik. Sirte cufra rusya cikiyor misir cikiyor izin vermeyecegiz diyorlar. Bu bolgeden savasilmadan alinma gibi bi durum olmayacak. Ilerde gorecegiz kimin kazanip kazanamayacagini daha fazla konusmak mantikli degil. Hafterler gelir gecer. Rusya misir ittifakki icin nice hafterler var.

Macronun soylediği söz adam iç siyaset yapiyor. Diş siyaseti silah gondererek çok iyi şekilde yapiyor.
Esad ekonomisi şuan batiyor zengin kisilerin mallarina el koymaya basladi bu nereye kadar sürer bunu da görecegiz.
Esad ekonomisini rusya bi sekilde tutmaya calisiyor.
Libya umheyi petrolsuz bizim ayakta tutmamiz çok zor. Haklisiniz umh kaybederse bizim kaybedecek bi seyimiz yok. Libyada simdiye kadar yaptiklarimiz hep kazançti.

Alıntı:
Türkiye yapmayacak, Libya’nın resmi hükümeti yapacak..

Hani bi kesim diyorya f16 gidecek asker cikarma yapcaz o tarz bi operasyon olacağini düsünmüyorum.

Sm1Likeu
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 11:19

S400 ler ne depoya kaldırılır, nede abd veya başka bir ülkeye verilir.. Sn. Cumhurbaşkanı açık açık söyledi zaten..

Sirte, cufra mutlaka alınacak, hafterin arkasında kim olursa olsun, ister Mısır Bae Suudiler Fransa... İdlib operasyonları ile kıyaslamak eksik bir bakış açısı olur. Tsk libyaya Hisarlar ve Nike Hercules'leri gönderdi.. Kısıtlı(menzil irtifa.. kastediyorum) da olsa hava savunma var. İdlibte yoktu. Şehit verdikten sonraki süreci ii hatırlayın, gördüğümüz herşeyi vurduk, Rus gazeteci motorları bile vuruyorlar demişti. Libyada ise elimiz daha güçlü, daha donanımlıyoz kısacası. Hava sahasını diledikleri gibi rahat kullanamazlar, denizde savaş gemilerimizde var, güncel lokasyonlarını bilmiyorum..
Türkiye İdlibte sınır güvenliğini öne sürerek girdi. Rusya ise Esad rejiminin daveti üzerine Suriyede.Batı ve Arap medyası Türkiye'yi kanunsuz olarak Suriye ye girmekle suçluyordu. Suriye'ye sınırımız olduğundan ve terörü sınır dışımızda bertaraf etmek en doğal hakkımız. Şimdi Libya'ya dönersek roller değişti. Biz UMH hükumetinin resmi daveti ile oradayız, tamam da Ruslara sormak lazım sizin ne işiniz var orda, ne davet var ortada, nede sınırdaşlar.. Yüksek perdeden dünya kamuoyunda dillendirilmeai gerekir. Kısaca, İdlib'teki gibi bir saldırının tekrarlanacağını pek sanmıyorum..O dönem bitti.. Biten her projeyle daha da güçleniyoruz..

kadirhan71
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 11:37

Alıntı:
Tsk libyaya Hisarlar ve Nike Hercules'leri gönderdi.. Kısıtlı(menzil irtifa.. kastediyorum) da olsa hava savunma var.

Hafterin elinde daha fazla hss var.

Alıntı:
gördüğümüz herşeyi vurduk

Ihalar ile vurduk savaş uçagi sokamadik suriyede entegre hss olsaydi tb2 bile sokamazdik. Bu marifet değil 20 yildir savaşta olan bi ulkeye karşi kayip veriyoruz.

Alıntı:
denizde savaş gemilerimizde var,

Çok geniş bi alanda savunma yapan gemiler değil. Geminin savunma alanina girmeden cok rahat saldiri yapabilirler.

Alıntı:
Arap medyası Türkiye'yi kanunsuz olarak Suriye ye girmekle suçluyordu

Karsit ulkelerin hep bahaneleri hazir. Libyada turkiye olarak operasyon yapsak hakli oldugumuz halde yine ambargo ile karşilaşiriz.

Alıntı:
İdlib'teki gibi bir saldırının tekrarlanacağını pek sanmıyorum..O dönem bitti.. Biten her projeyle daha da güçleniyoruz..

Ustunden yillar mi geçti 4 ay oldu daha.

Rusya ve fransa ile silahlandirma yarisina giriyoruz. Birisi en cok silah satan 2. Ulke biri 3. Ulke.

BENDENİZ
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:12
Libya

Önümüzde bulunmaz bir fırsat var. Gezegenler hizalandı.

Hem Türkiye'nin dışındaki gelişmelere karşı çıkarlarımız koruma gerekliliğimiz hem de gelmiş olduğumuz gelişmişlik seviyesi daha ileri adımları atmamız için bizi azimlendiriyor. Gücümüzün farkına vardık, yapabiliriz diyoruz.

Kabadayılardan korkmuyoruz.

pentax
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:19

arkadaşlar bu canvar ne durumda bilginiz var mı ?

mustafa1981
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:23

Alıntı:
Ama peki s400 kullanirsak amerika yaptirim uygular ise elimizdeki amerikan uretimi techizatlarin hiçbir anlami kalmayacak. S400leri amerikaya vermeden depoda tutabiliriz. ihtiyacimiz var 2. S400 paketinin alinmasini çok istiyorum ama bi s400 icin elimizdeki 250 ucak ve envai çeşit ekipman anlamsiz kalacak.

Herkesin ısrarla unuttuğu bir şey var. Yüzlerce binlerce kez yazıldı bu forumda. ABD bize patriot u vermedi. Ne zaman ki biz S-400 leri almaya niyetlendik o zaman pac 2 versiyonunu vermeye razı geldiğini söyledi ancak onda da senato onayını şart koştu. Yani s-400 ü almasaydık bile patriotları vereceklerini garanti etmediklerini söylediler. İnanmayanlar internetten araştırabilir.
Buradan da anlaşılacağı üzere ABD(küresel kanadı) bizim nato ya bağlı olmayan kendi kontrolümüzde bir hava savunma sistemimizin olmasını kesinlikle ve kesinlikle istemiyor.
Bu son çırpınışları (S-400 lerin ABD ye satılması komedisi!) da bu konuda ne kadar çaresiz olduklarının kanıtı.
S-400 leri depoya filan kaldırmak için almadık. Öyle bir şey yapmaktansa en başından almamayı emin olun yönetim düşünmüştür.
ABD daha önce de Türkiye yi ağır ambargolar ile tehdit etti. Etti de ne oldu? Hatırlarsanız geçen sene öldük bittikçi Ahmet Yenikentli, panzer, yavuz, fatih413 gibi bilumum rumuzlu üyeler öldük bittik edebiyatı yapıyordu. Türkiye nin çok kötü bir duruma düşeceğini söylüyordu.
S-400 ler geldi. Eeeee ne oldu?
Hani F-35 lerin Türkiye de üretilen parçaları elimizde kalacaktı. Abd artık bizden almayacaktı.
Bazıları bol keseden sallayıp ABD Türkiye nin ürettiği F-35 parçalarını çok kolay şekilde ucuza başka ülkeye ürettirir diyenler vardı. Ne oldu? Pisayadan kayboldular birden!
ABD Türkiye ye ağır ambargolar uygular diyenler vardı.
Ne oldu? ABD nin yaptırımları çok hafif kaldı.
Arkadaşlar ABD (ulusalcı kanadı) bile bu s-400 ler konusunu sizin kadar sıkıntı yapmıyor.
Türkiye s-400 leri Rusların reklamı olsun ruslar para kazansın ABD çıkarları zarar görsün, Türkiye deki Rus düşmanları rahatsız olsun diye almadı.
Türkiye hava savunma sistemi alamadığı için s-400 aldı. Ve safsata nın dediği gibi S-400 e en yakın (ki yine de s-400 kadar etkin olmayacak) siper sistemimiz tamamlana kadar bir sistemi ihtiyacımız vardı.
Görüldüğü üzere de ABD nin patriotları yılan hikayesine döndü.
Size bir örnek vereyim. ABD thaad ları hiç bir zaman Türkiye ye vermeye yanaşmadı. Pazarlık konusu dahi etmedi. Üstelik biz Nato üyesi iken.
Ancak Nato üyesi bile olmayan Suudi Arabistan a Thaad ları yıllar önce verdiler.
Buradan bile Türkiye ye savunma sistemi vermek istemediklerini anlayabilirsiniz.
Bize gelince senato onayını şart koşuyorlar. Bin dereden bin su getiriyorlar.
anlayın şunu artık. Adamlar hava savunma sistemimizin olmasını istemiyorlar. Çok sıkışırlarsa (ki s-400 ler ile öyle oldu) tamamen kendi kontrollerinde pac 2 füzeli patriot ları vereceklerini söylemişlerdi.
Ancak safsata nın dediği gibi patriotların menzili daha az.
Patriotlar daha pahalı.
Biz s-400 de ısrar edince Pac 3 versiyonu vereceklerini söylediler. Bi zahmet! Onda da yine senato onayını şart koştular. Yani Türkiye s-400 leri geri verse veya depoya kaldırsa bile vereceklerinin garantisi olmadığını söylediler.
Sözleri hep havada ve muallakta. Net değiller olmadılar ve olmayacaklarda.
Ancak s-400 ler için bölgede Türkiye yi karşılarına almak isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
Türkiye nin ambargolar ile hizaya getirilemeyeceğini ABD liler anladı ancak Türkiye deki bazı kesim ne yazık ki ısrarla anlamak istemiyor.
Ben de Rusların yayılmacı politikalarından rahatsızım ancak bu durum karşısında gidip de ABD ye kul köle olalım da demiyorum.
Türkiye şu anda yapması gerekeni yapıyor. İki tarafa da mesafeli davranıyor.
Sizin düşman dediğiniz ABD ve Rusya nın bizim Barış Pınarı operasyonumuzda nasıl anlaştıklarını ABD nin bizim elimize geçmesindense Menbiç, kamışlı ve diğer bölgeleri nasıl Rusların kontrolüne verdiğini görmüş olduk.

Alıntı:
Libyada ise geç kaldik Türkiyenin operasyon yapmasini başindan beri ihtimal vermiyorum. Hafteri rusya bae fransa acayip bir sekilde hazirladi umhnin elinde hicbir sey yok sirte cufrayi bizimkilerin almasi imkansiz. Sirte savasini kazanan libya savaşini kazanacak.

Geçen sene de Libya da geç kalındığı söyleniyordu. yine öldük bittikçiler sahnede idi. Ne oldu?
Geçen sene Hafter , UMH ile masaya oturmaya bile yanaşmıyordu.
Hatırlayın Ruslar Hafter i Moskova ya getirmişlerdi. Artık aklına Fransızlar mı girdi BAE mi bilmiyorum adam UMH ile anlaşmak istemeden geri döndü. Dönüşte Yunanistan da üst düzeyde ağırlanmıştı.
Şu anda Rusya da dahil bütün karşıt ülkeler UMH ile Hafter in masaya oturması için açıklama yapıyor. Bu durumdan bile işin aslı anlaşılabilir.
Libya da UMH başarılı olsa çok üzülecek adamlar var ne yazık ki. Demek ki başarılı olmamız içeride birilerini bayağı rahatsız ediyor.

Fatihkrblt
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:35
Bendeniz kardeş ve Beyler

Hangi gezegen ler
G8 mi
G20 mi

G8 girersek level atlarız.

Mmu ve tf 2000 +gezgin füzesi +atmaca blok1-2

kadirhan71
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 12:47

Alıntı:
Artık aklına Fransızlar mı girdi BAE mi bilmiyorum

Aynen bae yuzde 50 fransada yuzde 50 girdi.

Orhun1977
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 13:02

Alıntı:
Alıntı:Tsk libyaya Hisarlar ve Nike Hercules'leri gönderdi.. Kısıtlı(menzil irtifa.. kastediyorum) da olsa hava savunma var.

Nike hercules mi? MIM-23 Hawk olmasın.

Dağlı13
3 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 13:05

Alıntı:
arkadaşlar bu canvar ne durumda bilginiz var mı ?

Motor tedariki yapılamadığı için hizmete giremiyor.

sayfa 1108
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET