Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
karahan1912
11 ay önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:52
Efsane geri döndü: 330 tekrar yollarda

ESHOT Genel Müdürlüğü, 330 numaralı Bostanlı İskele – Evka 3 Metro İstasyonu Aktarma Merkezi ile 816 numaralı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi – Çiğli Aktarma Merkezi arasında yolcu taşıyacak otobüs hatlarını hizmete açıyor. Yeni hatlar, 21 Ekim 2019, Pazartesi gününden itibaren çalışmaya başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımı yaygınlaştırmak ve seyahat konforunu artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İzmirlilerden gelen istekleri de değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Çiğli’de iki yeni otobüs hattını hayata geçiriyor. 21 Ekim 2019 tarihinden itibaren Bostanlı İskele – Evka 3 Metro İstasyonu Aktarma Merkezi ile 816 numaralı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi – Çiğli Aktarma Merkezi arasında yolcu taşıyacak iki yeni hat devreye alınacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, mevcut hatlardaki geliştirme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan yeni hatların açılması konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Karşıyaka sahil güzergâhından Bornova’ya otobüsle ulaşım sağlanması yönünde hem ilçe sakinlerinden hem de muhtarlardan yoğun talep vardı. Aynı şekilde hastanelerin yoğun olduğu Ataşehir Mahallesi için de ring hattı isteniyordu. Vatandaşlarımızın taleplerini karşıladık” dedi.

Güzergâhlar ve çalışma sıklığı
330 numaralı hatta sekiz araç, 12 dakika sıklıkla çalışacak. Bostanlı İskele’yi takiben Karşıyaka sahil, Altınyol, Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı, Symrna Meydanı, Manas Bulvarı, Manavkuyu, Bornova Merkez güzergahını takip ederek Evka 3 Metro durağına ulaşacak.
816 numaralı hatta ise iki araç, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi ile Çiğli Aktarma Merkezi arasında 15 dakika sıklıkla ring yapacak. Otobüsler, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ni takiben Şehit Ali Karaoğlan Lisesi, Kent Hastanesi, Ekol Hastanesi, Ataşehir Mahallesi ve Çiğli Aktarma güzergâhını kullanacak.

https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/karsiyaka-ve .../40996/156

ediz001

11 ay önce - Pzr 20 Ekm 2019, 19:57

330 numara tekrar açılması iyi oldu Bornova karşıyaka arası abartmiyorum 2 araç ile 60 dakikada gittim bunla 30 dakikada rahat gidilebiliyor.

AnL_95
11 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 06:26

Mekanın sahibi geri geldi bebeleri pistten alalım alalım...

mahmut11
11 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 10:59

Bebeler dediğin 543 oluyor herhalde.,

8yeter8
8 ay önce - Cmt 11 Oca 2020, 12:16

330 hattının komple videosu varmış.

rainwhenidie
8 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 13:17

330 güzel hat. altınyol'dan bostanlı iskeleye gitmek için 543, 921 ve 290'a alternatif oluyor ancak 2 olumsuz yönü var.

1) adliye'ye gelmeden dönüyor bornova'ya gidişte. bence birmot'a kadar yürümeli, ankara caddesi'nden gitmeli bornova'ya.

2) 17:30 - 18:00 arası altınyolda olan otobüs mutlaka körüklü yapılmalı. tıklım tıklım oluyor solo olunca. yetmiyor kesinlikle.

erkinalp
8 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 13:35

330 kaldırılıp, onun yerine 328 gidişte Bahçelievler-Bahriye Üçok, dönüşte Alaybey yoluyla Karşıyaka İZBAN'a uzatılmalı:
Araç tipi:Eklemli Bölge:ESHOT Çiğli/İZULAŞ Evka-3 Sefer planı:Sıralı
Durakları: (Latife Hanım Sokağı-->Bornova Metro) Latife Hanım Sokağı, Atatürk Bulvarı, Anı Evi, Alaybey, Avcı Dükkanı, Selçuk Yaşar Ortaokulu, Tersane, Turan, Bayraklı Üst Geçit, Piyale, Şehircilik Müdürlüğü, Körfez, Makine Mühendisleri Odası, Salhane İş Merkezi, Adliye Üst Geçit, Adliye, Sanat Okulu, Çolakoğlu Sitesi, Park, Manavkuyu Parkı, Şehit Mehmet Aslantürk, Çamkıran, Mustafa Kemal Lisesi, Çağdaş, Bornova Stadı, Mustafa Nerkis Parkı, Bornova Metro.
(Bornova Metro-->Latife Hanım Sokağı) Bornova Metro, Küçükpark, Çınaraltı, Bornova Stadı, Çağdaş, Mustafa Kemal Lisesi, Çamkıran, Şehit Mehmet Aslantürk, Manavkuyu Parkı, Yurt İş Merkezi, Adliye, Adliye Üst Geçit, Salhane İş Merkezi, Hint Konsolosluğu, Banka, Şehircilik Müdürlüğü, Piyale, Bayraklı Üst Geçit, Nikâh Salonu, Turan, Bahçelievler, Öğretmenevi, PTT Santral, Fevzipaşa Ortaokulu, Bahriye Üçok, Remzi Bey, Belediye, Latife Hanım Sokağı.

Altay621
8 ay önce - Sal 14 Oca 2020, 14:19

Bornova'dan ne kadar az haberdar olduğun belli oluyor.

Karşıyaka Bahçelievler'e giden kitle kısıtlı, onlar da zaten dolmuş kullanan yaşlılar.

330 ve 515 Bornova'nın ulaşımına gerçekten ilaç oldu son zamanlarda. Bornova içi yolculuk yapacaklar için 963 ve 328 dışında alternatif yoktu (seferleri sayılı olan 214ü saymıyorum). Onu geçtim, Bostanlı'ya gidecek kitleyi 543 derdinden kurtardı. Yol üstünde otobüs değiştirip tıklım tıklım 543e binmek eziyet.

erkinalp
8 ay önce - Sal 14 Oca 2020, 18:08

Karşıyaka Sahilde durak koyacak yer kalmayınca bu güzergâh mecbur oldu. Minibüslerin doluluğuna bakarsan ne kadar talep olduğunu anlarsın. Sabahları Bayraklı'dan Karşıyaka-Bornova minibüslerine binecek yer olmuyor. Ki minibüsler 4'er dakika aralıklarla sefere çıkıyorlar.

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege