Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ercanis
8 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 14:04
Etimesgut İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar-Düzenleme-Katlı Kavşak Projeleri [ANK]


Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Etimesgut Meclis Üyesi Ertan Işık, Etimesgut ve Sincan’ın ulaşımda ‘can damarı’ olarak adlandırılan, sabah ve akşam saatlerinde günlük yaklaşık 100 bin aracın tampon tampona seyrettiği İstasyon Caddesi’ne alternatif yol projesi ile ilgili son durumu Hürriyet Ankara’ya anlattı. Projeyi kendi imkanlarıyla yapacaklarını ve ilk olarak iki alt geçit inşaatına başlayacaklarını kaydeden Işık şunları söyledi:

KENDİ İMKANLARIMIZLA YAPACAĞIZ

“İstasyon Caddesi Etimesgut’ta kangren haline gelmiş bir konu. Vatandaşlarımızın büyük sıkıntı yaşadıkları bu caddedeki trafik problemi nihayet çözüme kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İstasyon Caddesi projesinin yapımı için kredi talebinde bulunduk. MHP, ‘hiç vermeyelim’ AK Parti de ‘başka alanda verelim’ dedi. Biz de kendi öz kaynaklarımızla ihale sürecini başlattık. Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırımı bugüne kadar yaptığımız tasarruflarla yapacağız. Kredi yetkisi verilmemesine rağmen burayı kendi imkanlarımızla yapacağız, çünkü vatandaşa sözümüz var. Kasım ortasında ihale süreci başlıyor, ocakta da kazmayı vuruyoruz.

BATTIÇIKTILARLA BAŞLANACAK

İlk etapta yüzde 25’i ile başlıyoruz. Bu yüzde 25’lik kısım trafiğin yoğunlaştığı Etimesgut eski Hava Hastanesi’nin önündeki kavşak ile Türk Kızılayı’nın önündeki 2304. Cadde’deki kavşak. İlk olarak bu iki noktaya battıçıktı yapılacak. Sonrasında da projenin ilerleyen kısımlarına başlanacak. Biliyorsunuz güzergah üzerinde kamulaştırılan binalar vardı. Buralardaki hak sahipleri için hemen evlerinin yanına yeni evler inşa edildi. Evlerin kura çekimi temmuz ayında yapılmıştı. Hak sahiplerinin evlerine yerleşmesinin ardından kamulaştırılan binalar yıkılarak cadde genişletilecek. Görev süremiz içerisinde de İstasyon Caddesi projesinin tamamı bitmiş olacak. Etimesgut ve devamında Sincan rahat bir nefes alacak.”

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ ...a-41351639


Yalcin Tasdelen
8 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 14:11

İnşallah yapılır inşallah soruna çare olurlar lakin çok zor gibi görünüyor.jan84
8 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 18:54

Gökçek ve Tuna döneminin projesi bu, aksine sahiplenilmesi lazım. İlginç

muzaffer gurcan
8 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 18:46

Alıntı:
İnşallah yapılır inşallah soruna çare olurlar lakin çok zor gibi görünüyor.


Yalçın Bey, mutlaka yapılacaktır ki Etimesgut trafiği
de artık rahat bir nefes alsın. Merak etmeyin. Geç
olsun ama güç olmasın.


ccfirat
8 ay önce - Prş 07 Ksm 2019, 09:43

Alıntı:
Yalçın Bey, mutlaka yapılacaktır ki Etimesgut trafiği
de artık rahat bir nefes alsın. Merak etmeyin. Geç
olsun ama güç olmasın.


Umarım hazırlanan projede ufak bir revizyona giderler çünkü bu haliyle köprünün olduğu kısımda yine trafik sıkışacaktır.HakanAnk99
7 ay önce - Cmt 23 Ksm 2019, 16:10

Sayın Başkan Mansur Yavaş bugünkü meclis toplantısında istasyon caddesi için ihale hazırlığında olduklarını çalışmaların nisan ayında başlayacağını söyledi hayırlı olsun.

Yalcin Tasdelen
7 ay önce - Cmt 23 Ksm 2019, 22:53

Hani yıl sonunda başlıyordu noldu? Daha Cook ertelenir

murat967

7 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 10:02

Yapılması çok iyi olur ama güzergah boyunca Ankara çayı kuzeyine yapılaşma izni verildi. Tren yolu paralelindeki alan da da bolca yapı var.

eretna1048
7 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 13:22

Büyükşehir krediyle bitirmek istiyor akp mhp red oyu veriyor krediye anladığım kadarıyla. Biraz uzar burası etimesgut sincan halkı bu engellemeleri unutmaz ankaparka harcanan 750 milyon doları unutmadığı gibi

HakanAnk99
7 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 17:58

Zaten Mansur Yavaş konuşmasında gerekli ödeneğin 2020 başlarında çalişmaların ise nisan da başlayacagini söyledi,sonuçta ortada yapılmak istenen bir proje var geç olsun güç olmasın diyelim. Ayrıca 750 milyon dolara sesini cikaramayanlar şimdi belediye başkani mağdur olsunda biz hakli çıkalım derdindeler Ankara ve Ankaralılar umurlarında değil.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet