Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 835

Harekatı Gerekli Buluyor musunuz
Evet 92.8%  92.8%  [569]
Hayır 7.2%  7.2%  [44]
Toplam Oy : 613

ali dostbey
2 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:06

Alıntı:
Bu operasyonu sahada degil masada kaybettik
..  

Kaybettiğimiz bişey yok, girilemez dedikleri bölgeyi paramparça ettik, neredeyse tüm bölge ülkeleri ve batılı ülkeler bu operasyonda karşımızda durdu. Şimdilik bekle aşamasındayız, mutlaka operasyonun devamı gelecektir.

emre yildiz

2 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:10

Rusya ile mutabakat yapmayacaktık, 1 haftada 4.000 km2 yer almıştık, kısa sürede tüm sınır boyunca 30-35 km aşağıya inebilirdik, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Kamışlı civarındaki petrolü alıp, Suriye halkına yeni yerleşim yerleri yapabilirdik, ama her ne hikmetse acilen masaya oturduk ve Ruslarla devriye atmaya başladık, Esat'ta hayal edemeyeceği kadar yer kazandı. O gün de bu anlaşmaya tepki göstermiştım ve haklı çıktım maalesef.

MuratGezgin61
2 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:17

Akdeniz'de çok önemli gelişmeler oluyor. Suriye'nin kuzeyinde planlanan ve büyük umutlarla binlerce tır verip kurdurulmaya çalışılan kukla terör devleti rüyasını ortadan böldük. Bunu birkaç haftada yaptık.

Operasyonu en az maliyet ve en az kayıpla bu aşamaya getirdik.

Görüşüm; operasyona ara verilmesinin asıl nedeni Amerika ya da Rusya'nın talepleri değildi. Çünkü bizim kısa vadedeki planımız zaten bu kadardı.

Bu operasyonla bölgedeki yakın tehlikeyi bertaraf ettikten sonra Libya ve Akdeniz sorununa yoğunlaşma imkânı elde ettik.

Daha yapılacaklar var elbette ama imkanlarımızı ve enerjimizi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

Kanaatim bu yönde.

Yakup

2 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:18

Alıntı:

Bu operasyonu sahada degil masada kaybettik
..

Kaybettiğimiz bişey yok, girilemez dedikleri bölgeyi paramparça ettik, neredeyse tüm bölge ülkeleri ve batılı ülkeler bu operasyonda karşımızda durdu. Şimdilik bekle aşamasındayız, mutlaka operasyonun devamı gelecektir.

Afrinde nasil Rusyayla anlastiysak suanki ortak alanlarida bir sekilde hepsini Bize vermek icin ugrasmaliyiz..

Yakup

2 ay önce - Prş 23 Oca 2020, 13:08

Alman Bild gazetesine kapsamlı bir değerlendirme yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye mülteciler konusunda verdiği sözleri tutmadığını kaydetti.

Alıntı:

Suriye'de güvenli bölge

Çavuşoğlu, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in Suriye'de uluslararası güvenli bölge teklifine de değinerek, Türkiye'nin bu teklifi reddetmediğini sadece uygulanmasının zorluğunu vurguladıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önceki yıllarda sıkça uluslararası topluma yönelik bir güvenli bölgeye ilişkin çağrıda bulunduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, ''Bunun için BM Güvenlik Konseyi’nde bir karar alınması gerekir. Ancak Rusya buna onay verir mi? Diğer daimi üyeler, daimi üye olmayanlar? Almanya Savunma Bakanı'nın önerisinden sonra Almanya’da bile uzlaşma yoktu. İdlib’de uluslararası güvenli bölge konusunda da anlaşmazlık büyük olurdu.'' değerlendirmesinde bulundu.

Tel Abyad ve Rasulayn arasındaki bölgeye Suriye içinde yerlerinden olan 200 bin kişinin geri döndüğünü ifade eden Çavuşoğlu, Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin de bu bölgeye geri dönmeye başladığını belirtti.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarının yapıldığı bölgelere 372 bin insanın geri döndüğünü belirten Çavuşoğlu, "Barış Pınarı Harekatı bölgesine de 20 bin olmak üzere toplamda yaklaşık 400 bin Suriyeli Türkiye'den ülkelerine döndü." bilgisini verdi.

Türkiye’de 3,6 milyon Suriyeli bulunduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

''350 bin Suriyeli Kürt Türkiye’ye kaçtı. Bu Kürtlerin neden terör örgütü YPG’nin kontrol ettiği bölgeye geri dönmek istemediğini kendinize sordunuz mu? Batı burada çifte standartta bakıyor. Operasyon yaptığımız bölgenin yüzde 80’inde Arap ve diğer etkin gruplar yaşıyordu. Demografik değişim tarafımızdan değil, YPG/PKK tarafından yapıldı. Biz sadece bizim için tehdit olan ve Suriye’yi de bölmeye çalışan terör örgütüne karşı mücadele ediyoruz. Orada yaşayan halkları fark gözetmeksizin kardeşimiz olarak görüyoruz. Hristiyan azınlıklar operasyonumuzdan dolayı mutlular. DEAŞ püskürtüldükten sonra YPG baskı yaptı, çocukları zorla götürdü, okullarını kapattı ve varlığına el koydu. Bunu ben söylemiyorum, onlar kendileri söylüyor.''

KAYNAK: TRT.NET.TR

Uluslararasi toplum hala sessiz...

Ne göcmen istiyorlar, ne yardim etmek istiyorlar, ne de baska bir sey yapmak istiyorlar..

Urazbey
2 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 11:58
Papağan

Papağan gibi aynı şeyi söylüyor.
Ben artık takdir, teşekkür veya para istemiyorum. Nüfus/toprak büyüklüğü yakın ülkeleriz; bizdeki Suriyelilerin yarısını bu sene siz alın!

Alıntı:
Merkel: Türkiye milyonlarca Suriyeli mülteciye sığınma imkanı sağlıyor ve bu çabaları için teşekkür ve takdir ediyoruz

osman yörükoğlu
2 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 12:06

Alıntı:
Merkel: Türkiye milyonlarca Suriyeli mülteciye sığınma imkanı sağlıyor ve bu çabaları için teşekkür ve takdir ediyoruz 

Suriyelilerin Almanya'da Müslüman oldukları için yaşamalarını gelmelerini istemiyor.Gidenler var fakat bir bölümü teröristleri destekleyen kendi politikalarına yakın insanlar.Geriye kalan ise gurbetçilerimiz gibi hayatını orada idame ettirmeye yaşamaya mecbur kaldığı için orada yaşıyor.Çoğunluğu ise burada kaldığı için orada yaşamadıkları için teşekkür ediyor.

Alıntı:
Uluslararasi toplum hala sessiz... 
Ne göcmen istiyorlar, ne yardim etmek istiyorlar, ne de baska bir sey yapmak istiyorlar..  

Yakup uluslararası toplum dediğin avrupa'nın hayatta sadece kendi çıkarına baktığını bilmiyor musun.Bunların ellerinden gelse savaşan gelen göçmenleri diri diri toprağa gömmek isterler.Maddiyat olduğu için dışardan çok güzel görünen fakat insanlığa karşı fazlasıyla kin dolu dışardan görünen haliyle de başkalarına özentileştirilen bir medeniyet bunlar.

En son osman yörükoğlu tarafından Cum 24 Oca 2020, 12:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fatihkrblt
2 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 12:11
Arkadaşlar

Bu tur ustu örtülü bölgemizde yapılan operasyon (bop) larda bizim elimizin güçlenmesi için
Elekronik ve elektrik li ürünleri milli ve yerli yapmalıyız askeri ve sivil versiyonlarını
Bu nu yaparsak hen ekonomik hemde askeri olrak aynı anda güçleniriz.

Elimizde güçlenince tum bölgede yapılmak istenen oyuları(operasyon ları) bozarız.

ARKADAŞLAR
ZOR(GÜÇ) OYUNU BOZAR

Yakup

2 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 20:43

Hepsi ayni b.k!

Makamda oturunca Türkiye karsitligi yaparlar, makamdan indikten sonra, “Türkiyeye destek lazim, Türkiye cok cok önemli bir ülke” demeye basliyorlar!

Yakup

2 ay önce - Pzr 26 Oca 2020, 21:46

Pkklilar bu bölgede devamli bomba patlatiyor..

sayfa 835
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET