Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
samet13579
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 13:11

Harika işte bu. Artık şu bölge de hareketlilik başlasın. Çünkü oralar inanılmaz berbat. Haberleri inceledim de kazma bugün yarın vurulacak sanırım hersey tamam.

Atakum Mehmet
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 15:15

Güncel Bilgi

-İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'ndeki ‘Kentsel Dönüşüm’ projeleri TOKİ'ye teslim edildi.

-Ağustos ayı içerisinde ihalesi yapılacak.

-160 dönüm alan içerisinde 1404 konut ve 40 adet işyeri inşa edilecek.

-Bu projeler bitirildiği zaman Samsun'un tamamına doğru kentsel dönüşüm yaygınlaşacak.

Hastanebaşı
Kökçüoğlu
Zeytinlik
Anadolu
Fatih
Kadıköy mahallelerinde
görüşmeler yaparak oradaki vatandaşlar inşa edilen konutlara taşınacak ve boşalan mahallelere dönüştürülmesi gereken alanları yeniden yatay mimariye uygun şekilde inşa ederek Samsun'a kazandıralacak.

-2022 yılının sonuna doğru İlkadım'da projeyi bitirmeyi hedefliyorlar.

samet13579
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 15:48

Bende okudum bu haberi de. Bu kadar kısa sürede o mahallelerde bu donusumleri yapmak pek gerçekçi gelmedi bana. Acaba kamulaştırma falan bitti mi. O mahalledeki sorunlar tam cozulmedi diye biliyorum

Can5502
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 17:41

2022 yılına kadar kıran tokilerin bitirilmesi hedefleniyor. Daha sonra yukarıdan aşağıya doğru diğer mahallelerde dönüşüm başlayacak oradaki vatandaşa kıran mah. Yer gösterecekler bu şekilde dönüşüm başlıycak aynı şekilde canik içinde aynısı yapılacak ama canikteki dönüşümü emlak konut yapıyor benim bildiğim emlak konut toki gibi daireler yapmıyor biraz daha üst segment oluyo diye biliyorum onun projeleri daha farklı

Can5502
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 17:48

Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin alanı ve içinde bulunduğu yerleşkeye neşter vurulacağı açıklandı.

2007 yılında büyük bir yangın yaşayan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin içinde bulunduğu yerleşkede idari bina, tarihi ve ahşah yapıdan oluşuyor. Samsun eski havaalanının olduğu alana yapılan yeni Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin ardından atıl kalan eski bina ve yerleşkesi uzun süredir atıl durumdaydı.

İlkadım ilçesinde bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin olduğu yerleşke ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bu alanın yaşam alanına çevrileceğini belirterek, "Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin olduğu yere kadın ve çocuklarımız için bir sosyal yaşam alanı yapılacak. Ve yine eski havaalanının olduğu bölgede bir kamu kampüsü için talebimiz var. Onu da bu sene gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

Haber:samsunkenthaber.com.tr

Burası içinde uzun zamandır birşeylerin olmasını bekliyordum. Abdülhamidin hatırasına sonunda sahip çıkmaya başladılar.

samet13579
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 18:05

O zaman 1 2 yıl içinde kentsel donusumle ilgili somut gelişmeler göreceğiz inşallah.

Can5502
8 ay önce - Sal 09 Hzr 2020, 19:24

Görmemiz gerekiyor zaten hatta samsuna yeni bir şehir merkezi bile şart bakın izmir yeni bir merkez oluşturuyor böyle bir projeleri var bizede aynısı şart çünkü öncedende belirttiğim gibi artık yorgun bir şehir var şimdi adım atılmazsa ilerde işler daha karmaşık hâl almış olur.

İlkadım ve canikte kentsel dönüşümle baştan aşağı yenilenmeli zaten hedefte bu sanırım yalnız tokinin yaptığı birçok ev maalesefki çok ruhsuz beton yığını gibi ankarada çok örnekleri var.

Bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama emlak konutun projeleri daha iyi bu iş emlak konutla olursa daha iyi olur bence

samet13579
8 ay önce - Çrş 10 Hzr 2020, 00:01

Olsun da bi şekilde inşallah iyi iş çıkar ortaya

Can5502
8 ay önce - Çrş 10 Hzr 2020, 17:22

Kentsel dönüşüme özellikle bakanlık el attı cumhurbaşkanınında istediği birşey yakından takip ediyor. Uzun vadede dönüşüm sağlanacaktır.

yusufyucel82
8 ay önce - Pzr 14 Hzr 2020, 11:29

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET