Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 11:27
Bursa Olay Medya tamamıyla yayın hayatına son verecek

SON DAKİKA... OLAY MEDYA KAPANIYOR!
Alıntı:
Bursa'da bugün sosyal medya sayfalarında gündeme bomba gibi haber düştü. Habere göre Olay Medya Grubu 30 Eylül'de kapanıyor!

Bursa'da yıllardır medya sektöründe önemli bir paya sahip olan Olay Medya 30 Eylül itibariyle yayın hayatına son vereceği bildirildi.
Olay gazetesi, Olay Televizyonu, OLAY FM ve olay.com.tr ile dergilerden oluşan Olay Medya, 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle kapanıyor.

Edinilen bilgilere göre,
Olay Gazetesi'nin tüm birimlerinin kapanacağı öğrenildi. Gazetenin kapanma gerekçesi olarak; kağıt gazetelerin ömrünü tamamlaması ve ekonomik sıkıntıların olduğu öne sürülüyor.

Cavit Çağlar'ın gazete yönetimiyle İstanbul'da bir toplantı yaparak,"Arkadaşlar buraya kadar, ay sonu yayın hayatına son veriyoruz. Üzgünüm" dediği öğrenildi.

Kaynak: http://www.bursahaber.com/genel/son-dakika-olay-m ...40222.html

Gelişmeleri bu başlıktan aktaralım.

mustafaguler
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 12:16

Bursa'nın köklü bir medyasının kapanması üzücü tabi ama son yıllarda ki gazete haberciliği (köşe yazıları) konusunda ki çizgisini beğenmiyordum, hayırlısı olsun.

jasminn
1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 01:33

Yerel medya giderse, yerelden haberimiz olmaz. İstanbul siteleri dolmuş zaten her yer. Yazık çok yazık.

Kemal ARITÜRK
1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 21:03

Bursa hakimiyete kaldik desenize, onlarinda kent icine kurulmasi planlanan termik santral konusundaki tavrini unutmadik.

mehmeterden198
1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 21:18

Cavit Çağlar akıllı adamdır, bir bildiği vardır. Kapatmak yerine devretmeyi düşünebilirdi bence. Her sene zarar eden Olay Medyayı kim ne yapsın ayrı bir konu...

Özkan_Bayhan

1 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 20:00

Olay Medyanın tamamen kapanacağına dair iddialar son günlerde dilden dile dolanıyor fakat henüz kurumdan yapılmış bir açıklama yok. Ayrıca duyumlarıma göre (Kesin olmamakla birlikte) Olay TV ve Olay FM yayınlarını sürdürecek. Sadece OLAY Gazetesini ve eklerini kapatacaklar yani medya grubunun tümden kapanması söz konusu değil ancak yinede tam olarak ne olacağını bilen yok.

Benim asıl anlamadığım Cavit Çağlar Grubu İnterBank nedeniyle en çok mali kriz yaşadığı dönemde bile elindeki medyayı kapatmamış yahut satmamıştı. Geçenlerde röportajını okudum devlete olan tüm borcunu ödediğini yazıyordu acaba şimdi ne oldu da elindeki medyayı kapatma ya da medyada küçülme kararı aldı.

Bursa güçlü yerel medyası ile İstanbul'dan sonra Türkiye'deki en önemli medyaya sahip şehir konumunda. Ankara ve İzmir'de Bursa gibi gelişmiş bir yerel medya yok. OLAY gibi köklü ve marka olmuş bir yerel medya grubunun kapanması hata olur. Bu grubun yayınlarına devam etmesi gerekir. Ben Olay medyanın tümden kapatılacağını düşünmüyorum.

mahmut11
1 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 21:27

Türkiye'de koca Habertürk bile yazılı basından çekildi.
Olay'ı küçümseme amacında değilim de geleneksel medya öldü-olecek..

Kemal ARITÜRK
1 ay önce - Çrş 02 Ekm 2019, 19:35

Yayin hayatina devam ediyorlar, suan olay tv izliyorum, olay gazetesinin internet sitesi acik, vazmi gectiler kapatmaktan.[/code]

Özkan_Bayhan

2 hafta önce - Cmt 02 Ksm 2019, 00:00

1 Kasım 2019 itibariyle Bursa'nın köklü medya kuruluşları Olay TV ve Olay FM (90.5) kapandı. Çağlar Grubu Olay Gazetesini çıkarmaya devem edecek ancak Olay TV ve Olay FM yayınlarını gün itibariyle sonlandırdı. Aslında 1 Ekim itibariyle kapanması beklenen Olay Medya Grubu bir süre daha yayınlarına devam etme kararı almıştı. Bursa medyası ve Türkiye'deki yerel medya açısından üzücü bir durum. Bilindiği gibi sadece Bursa yerel medyasıyla İstanbul'dan sonraki en önemli şehir konumunda. Ben şahsen radyonun kapanmasını gereksiz buldum. Olay FM Bursa'nın en çok dinlenen pop müzik radyosuydu. Maddi anlamda Radyonun televizyon ve gazeteye göre fazla götürüsü olmaz. Kapanmak yerine sadece müzik yayını yaparak bir dönem bu şekilde devam edebilirdi. Çağlar Grubu ilerleyen zamanda medyada tekrar aktif olacak mı yoksa gazeteyi de kapatarak medyadan tamamen mi çekilecek bunu zaman gösterecek.

Orhun ARITÜRK
2 hafta önce - Pzr 03 Ksm 2019, 19:15

Umarim bir sure sonra olay gazeteside kapanmaz, söz sizde kosesi ile az sorunumuzu cozmedik, sokagimizi her yagmur yagdiginda yagmur suyu basiyordu yagmur suyu hatti yaptirdik sayelerinde, 2 3 defada kardeslerime is bulmustum, hala calisiyorlar ayni islerde 10 senedir.

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet