Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kubat Mavitekin
1 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2019, 13:47
Sivas-SİVTAŞ


Tarım şirketi SİVTAŞ kuruldu
28.06.2019

Ayhan, “Tarım şirketi SİVTAŞ özel sektörün bir alternatifi değil, aksine onları da destekleyecek bir yapı olacak. Amacımız bölgede tarım ve hayvancılığın canlanmasını sağlamak.”dedi.

Hakan Bakar

Sivas çiftçisinin gelirini artırmak, sektörde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve topyekûn bir kırsal kalkınma sağlamak amacı ile Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi öncülüğünde "Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi" adı altında yeni bir şirket kuruldu.

Kısa adı SİVTAŞ olan şirketin kuruluş sözleşmesi imzalanması ve tanıtımı için valilik yeni hizmet binasında lansman düzenlendi. Programa; Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Şirketin tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan programda İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kuruluş süreci ve yapılan hazırlıklarla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Kaya, şirket bünyesinde; sözleşmeli besicilik, jeotermal sera, bal işletme tesisi, yem fabrikası, süt işletmesi, damızlık hayvancılık işletmesi gibi tarımsal faaliyetlerin sürdürüleceğini dile getirerek Sivas çiftçisinin sorunlarını ortadan kaldırmak ve gelir artışı sağlamak adına önemli bir proje olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Bilgin ise; "Bugün şehrimiz adına önemli bir gün ve önemli bir program icra ediyoruz. Bugün kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Sivas Tarım ve Hayvancılık A.Ş.´nin, Özel İdare ve Belediyemiz ortaklığıyla hayata geçireceğimiz bu projenin Sivas açısından çok büyük bir önem taşıdığına inanıyorum. Bugün sayın Valimizle birlikte Sivas´a farklı bir vizyon ve farklı bir misyon ortaya koyuyoruz. Günümüzde ülkemizin de belki en çok ihtiyaç duyduğu üretim ve istihdam noktasında valilik ve belediye olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Bugün kuruluşunu imzaladığımız ve hayata geçirdiğimiz bu proje, bu şirket Sivas´taki çiftçimiz, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesim için güvenli bir liman olacak. Belediyenin ve valiliğin koordinesinde ve güvencesinde olan bir şirket ile birlikte üretim artacak, çiftçimize güven gelecek ve Sivas farklı bir yola girecek. Burada üretilen ürünlerin güvenli olarak satılacağı, katma değer üreteceği bir misyonu ve projeyi hayata geçirmekte inşallah bugün temelini attığımız bu şirkete nasip olacak." şeklinde konuştu.

4 aydır süren bir hazırlık sürecinin ardından bugün şirket sözleşmesinin imzalanacağını ifade eden Vali Salih Ayhan, "Bu sistemde sermayemiz büyük olacak ve çiftçimize güvenli bir liman oluşturacağız. Asla özel sektörün bir alternatifi değil, aksine onları da destekleyecek bir yapı olacak. Amacımız bölgede tarım ve hayvancılığın canlanmasını sağlamak. Üretim tesislerimizi kurduğumuz zaman ticari bir kaygı ile çalışmayacağız, maliyetleri düşürerek çiftimize katkı sağlayacağız. Sivasımız´daki bu güzel fiziki altyapının üzerine üretim, sanayi ve turizm odaklı çalışmaları yaptığımız takdirde insanımızın yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Bunu başaracağız, hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Konuşmaların ardından, tarım ve hayvancılık alanında dönüm noktası olacak SİVTAŞ´ın kuruluş sözleşmesi imzalandı.

http://www.bizimsivas.com.tr/mobilHaberDetay.aspx?id=18936


“ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Tarımda olağanüstü çalışmalar var. Eksiğimiz var mı? Var. Bunları da gidereceğiz. Biz yine bir inisiyatif aldık. Belediyemizle beraber Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni (SİVTAŞ) kurduk. Şu an yoğunluktan dolayı belki çok gündem olmasa da yakında imalat süreçlerine başlıyoruz. Seneye bu zaman SİVTAŞ´ın güçlü bir bünyesi olacak, fabrikaları olacak. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik yapacak. Çiftçilerimize güvenli bir liman olacağız inşallah. Türkiye´ye örnek olacak. Çok güçlü bir yapı kurduk. Bu ilin en özellikle işlerinden birisi tarımdır. Tarımda çiftçilerimiz açısından güzel modeller oluşturacağız.

http://www.sivasirade.com/mobilHaberDetay.aspx?id=27268

Sivas Teknik Tarım AŞ (SİVTAŞ) Yönetim Kurulu Toplantısı, Valimiz Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Toplantıda SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık şirketin; Yem Fabrikası, Süt Toplama ve İşleme ile diğer projelerin son durumu hakkında sunum yaptı.

Sivas valiliği twitter hesabından alıntıdır.


Bu güzel ekiple işbirliği ve güç birliği yaparak, şehrimizde tarım ve hayvancılık konusunda güzel işlere imza atacağız.
İnşallah Ekim ayında da ilk kazmayı vuruyoruz.

Salih Ayhan twitter hesabından alıntıdır.


SİVTAŞ web sitesi:
http://www.sivtas.com.tr


Projenin Görselleri:


Projenin yapılacağı yer:Ulaş,Bostankaya


recepsivas
1 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2019, 14:29

Çok güzel bir proje uzun vadede dahada iyi olacağını düşünüyorum. Sivas için tarım kurtuluş olabilir.

sussan
1 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2019, 15:11

Gayet güzel bir proje olmuş.
Ah bir de Torku gibi un, makarna, bisküvi, üreten bir marka çıkarabilsek


M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2019, 15:13

SIVTAS Seker Fabrikasi kurulmasi cok isabetli olur, gida sektörünün temel ihtiyaclarindan seker ilimizin gida sektöründe gelismesini saglar.

Kubat Mavitekin
1 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2019, 19:55

İlk vadede Yem ve Süt işleme fabrikalarının kurulacağını Torku benzeri yapılanma olacağı ifade edildi.Sivas Çifçisinin garantörü olacağı söylendi.

Kubat Mavitekin
1 yıl önce - Sal 29 Ekm 2019, 20:11


(+)

(+)

Sivas valiliği twitter hesabından alıntıdır.

Bugün Yem ve Süt fabrikasının temeli atıldı.Başta ilimiz olmak üzere ülkemize hayırlı olsun.


M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Sal 29 Ekm 2019, 21:12

Güzel bir yatirim, Hayvancilik icin gerekli atlyapilardan biri isabetli olmus.

beratdemir
1 yıl önce - Prş 31 Ekm 2019, 09:28

iki fabrikanın toplam alanı 38.336 m² olup, yaklaşık kapalı alanımız 11.000 m²'dir. Yem fabrikamız saatte 20 ton kapasiteli, süt işleme tesisimizde günde 40 ton kapasiteli olarak hizmet verecektir.

58Ahmet58
1 yıl önce - Cum 08 Ksm 2019, 16:07

Cezaevindeki mahkumların çalışacağı domates ve makarna fabrikaları kurulacakmış. Bu şirketin altında mı hayata geçiyor acaba.

Kubat Mavitekin
1 yıl önce - Cum 08 Ksm 2019, 23:31

Alıntı:
Bu şirketin altında mı hayata geçiyor acaba.

Sivtaş bünyesinde sıradaki fabrikalar;Makarna,Salça,Bulgur işleme,Bal paketleme...sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET