Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
alpaslan999
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 15:04
Kendi üniversitelerimizde Ermeni zortkırım iddiaları

Boğaziçi Üniversitesindeki Ermeni konferansının ertlelenmesi beni çok mutlu etti. Bu kararı alan Mahkeme kurulu üyelerini alınlarından öpüyorum.
Mahkemeye, özellikle 4 şey için teşekkür etmek istiyorum,

1. Konferansta akacak kanı durdurdukları için.. (Asıl bu dünyada imajımızı zedeleyecekti.)

2. Bilimsel platforma oturmyan tek taraflı , çağdışı bir sözde akademik tartışmaya iz vermedikleri için. ..( Karşı tarafın söz hakkını koruduğu için).

3. T.C Mahkemelerinin bizlere  Türkiye'de Türk Erk'ini hissetirdikleri için...

4. Sokaktaki vatandaşta oluşacak infaali önceden gördükleri için...

Arkadaşlar, bu çağdışı konferans , ne yazıkki bazı bilimsel çevrelerce desteklendi. Boğaziçi'nin Matematikçi kadın Rektörü ise bunu bir çağdaşlık , uygarlık göstergesi olarak taktim etti. AB yolu için, modernlik için mutlaka Ermeni konferansını yapacağız dedi. Ama ne yazıkki Türk tezini savunan akademisyenlere gelme dedi. Bunun neresi akademisyenlik, neresi bilimsellik, neresi çağdaşlık...

Bu hainliğe dur diyen , ve imza atan kişilerin ellerinden öperim.

alpaslan999
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 15:46

Arkadaşlar bu Türkiyenin gündemindeki en önemli konu. Sakın bunu atlamayın. Konferansın olmaması konuyu kapatmamalı.

Bu konferansın yapılacağını planlayanlar aynı günler için birçok suni gündemler
planlamayıda unutmadılar. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Konferans olmadı.

Mesala Göztepe parkına camii tartışması abartılacaktı...Göztepe Çemenzere camii olurmu olmazmı? CHP-AKP gerginliği ile Ermeni konferansı unnuturulacaktı.

Yada Tuğçe Kazas'ın boynuna istavroz takıp Ortadoks-Hıristiyan oluşunu Tv'lerden bol bol izleyecektik.

Yada papazın Çayırı diye adlandırılan Fenerbahçe stadının Katoliklere ait olup olmadığını , cilalayıp sunacaklardı bizlere.

Bu arada dikkatinizi bir şeye daha çekmek isterim.
 Dünyaca ünlü İsrail li para babası ,işadamı Türkiye'deki özelleştirme kapsamında verilen herşeyi satın alıyor.

serhate
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:01

Hukukçuluğumdan utandım arkadaşlar.
Mahkeme durduruyor. Ama adalet bakanı olacak şahıs çıkıyor "konferans başka üniversitede yapılsın" diyebiliyor.
Teşrifat memuru musun sen?
Kanuna,yargı kararına karşı açıkça bir ileyi nasıl önerebilirsin?
Hainlere nasıl yol gösterebilirsin?
Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin Adalet Bakanısın.
Bu ne cürettir? Bu ne aymazlıktır.
Israr ediyorum.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde asla görmediği donanımsızlıkta,aymazlıkta ve gaflette bir kadroya emanet edilmiştir. Tarih bu takımı fena yargılayacaktır.
Ama ondan önce milletçe bir yargıya varmamız gerekmektedir.
Ülkemiz bu kez gerçekten uçuruma götürülmektedir.
Burada siyasi içerikli mesaj yazılmasına muhalif arkadaşlarımıza da sormak isterim; vatansever insanlar olarak ,ülke bir felakete götürülürken oturup mimari tartışmalarla mı yetinelim? Ağzımızı mı bantlayalım?

fatih kocaoglu
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:14

Arkadaşlar Soros Vakfı Başkanı,Bay Soros bu durum karşısında satın aldığı beyinlere,ödemiş olduğu masrafları,maaşları geri alabilir galiba bu durum şoke etmiştir umarım    

fatih kocaoglu
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:14

SİLİNSİN TEKNİK HATA

En son fatih kocaoglu tarafından Cum 23 Eyl 2005, 17:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

-- MuratToksoz --
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:17

serhate kesinlikle sana katılıyorum. Dikkat ederseniz bu AB ayağına ülkemiz hızla ve vurdum duymazlıkla peşkeş çekiliyor. Tarih bu takımı fena yargılayacaktır diyorsun tabii bu arada tarihimizide satmazlarsa yargılanırlar.

Bu Ermeni Konfersansını durdurmasından dolayı mahkemeye teşekkür ediyorum. Ama buna ne kadar dayanabilirler oda ayrı bir konu.

serhate
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:26

Evet...Nitekim hakikaten bakan efendinin dediği gibi konferansın Bilgi Üniversitesi'nde toplanacağı açıklandı. Ve saat kaçta oldu bu?
Cuma günü mahkemelerde ve devlet dairelerinde mesai bitimine 10 dakika kala.
Devleti felç etmek,felç edilmesine göz yummaktır bunun adı.
Bu takıma,edalarına,caka satmalarına,efelenmelerine iyi bakın arkadaşlar.
Bunların hepsi yarının Yüce Divan sanıklarıdır.
Örneğin bu el altından satışlar madem ki "pazarlama teknikleridir" , Mesut'un günahı nedir? Neden Yüce Divan'da sanık bugün? Onunki de K.Yiğit'e "pazarlama tekniği" değil midir?
Çok yahında orada "babalar gibi" savunmalarını yaparken göreceğiz bunları.
Onlar muhakkak ki yargıya hesap verecekler lakin benim endişem sadece varlıkların yok yere satılması değildir.
Bu millet satılanların yerine yenisini belki koyabilir.
Ama geleceğimiz ipotekleniyor,yarınımız Truva Atları'na teslim ediliyor.
Ülkenin ve koca bir milletin kuşatılmasına göz yumuluyor. Üzüntüm,endişem bunadır.
Bu kadro derhal yönetimden çekilmelidir. Her saniye geçtir.

Gokhan_19
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 17:42

bu konuda konusulmasin , bu konuda arastirma yapilmasin, biz yapmayalim baskalarida yapmasin ,bütün dünya bizim dedigimize kayitsiz sartiz inansin ,ermeniler bütün dünyada yaptiklari konferanslari biz yapmiyoruz diye iptal etsin .

Karakan
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 18:50

Siteye geldiğimden bu yana mesajlarımı okuma fırsatını bulanlar benim ne derece Atatürk ilkelerine bağlı olduğumu, ne derece milliyetçi olduğumu anlamışlardır sanırım.

Yurtdışında Türkiyenin ve türk milletinin imajını kırmak için senelerdir yılmadan uğraşamakta olan ermeni lobilerine karşı çok mücadele verdim ve halen vermekteyim. Bunu ispatlayabilirim.

Bütün bunları size açıklamak istememin sebebi şimdi aşağıda sizlere yansıtacağım fikirlerimin yanlış anlaşılmaması içindir.

Sözde ermeni soykırımını aydınlığa kavuşturması gereken (şayet bu amaçla organize ediliyorsa) bir konferans mahkeme kararı ile iptal edildi.

Demokratik bir ülkede, tarihi araştırma amacıyla ve iyi niyetle organize edilmis olan bir konferansı bir mahkeme nasıl olurda iptal eder?
Bu konferansı hazırlayan aydınların, tarihçilerin, akademisyenlerin çoğu türk değil mi?

Bu resmen fikir ve söz özgürlüğüne aykırı bir olay olup, anti-demokratik totaliter devletlerin benimsediği bir yöntemdir.

Avrupa Birliğinde, biz artık demokrasiyi benimsedik ve bu yolda ilerleyerek vatandaşımıza söz hakkını, fikir özgürlüğünü gatireceğiz diye böbürlenen Türkıye nerede?

Yarası olan gocunur beyler!

Sayet Osmanlı, yüzünün akıyla, harp zamanında, kendini korumak amacıyla ermeni öldürmüşse bu soykırım değildır. Tarihi hiç kimsenin çarptırmasına izin verilmez, vermeyiz!

Iyi de o zaman çekinilen bir konumu var?

Durum ne olursa olsun, bu olayları en ince ayrıntılarına kadar tamamen gün ışığına çıkaracak bir araştırma yapmanın zamanı gelmiştir. Bu Türk milletinin üzerindeki yükü hafifletir ve bizlerinde yurtdışında vermekte olduğumuz mücadelelerimizi hafifletir.

Sözde ermeni soykırımı kelimesiyle hakkımızı korumamıza artık imkan kalmadı. Bırakın bu ülkenin aydınlarını, birleşsinler yabancı tarih uzmanlarıyla ve dünyanın gözü önünde çıkarsınlar gerçekleri meydana.

Bu presipleri göz önüne alarak, bu konferansın iptalini şiddetle kınamaktayım.

Karakan
15 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 18:59

Ermeni Konferansının iptal edilmesi AB bürokratını güç durumda bıraktı

Boğaziçi Üniversitesi’nde 23 Eylül'de yapılması öngörülen Ermeni Konferansı’nın idari mahkeme tarafından durdurulmasıyla ilgili karar, Avrupa’daki Ermeni lobisinin ekmeğine yağ sürerken, AB içinde Türkiye’yi savunanları da güç durumda bıraktı.

22 Eylül'de Avrupa Parlamentosu’nda konuyla ilgili çok çarpıcı bir gelişme yaşandı. Avrupa Parlamentosu’nda, aslında tek taraflı ve de sadece Ermeni tezlerini savunanların davet edildiği bir konferans gerçekleşti. “Türkiye değişti mi?” başlıklı konferansa, Kıbrıslı Rumlar ve AP içinde Türkiye karşıtı görüşleriyle tanınan parlamenterler katıldı.

Avrupa-Ermeni Federasyonu tarafından gerçekleşen konferansa, Türkiye ile bizzat müzakereleri yürütecek olan AB Komisyonu’nun genişleme bölümü genel müdürü Pierre Miler “konuşmacı” olarak katıldı. Miler konuşmasının bütününde Türkiye’deki reformları, gelişmeleri övdü. Hatta bu konuşmasıyla, davetliler tarafından neredeyse yuhalamaya varan tepki de gördü.

Mirel, bu tepkileri azaltmak amacıyla 23 Eylül'de yapılması öngörülen Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Ermeni konferansını örnek gösterdi.

Konuşması, mahkemenin durdurma kararından önceydi. Mirel bu toplantının Türkiye’nin artık giderek bir hoşgörü ülkesi olduğunu, geçmişini özgürce tartıştığını gösterdiğini, kişilerin düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı duyduğuna yönelik önemli bir örnek olduğunu söyledi.

Ancak toplantı bitmeden, Türkiye’den konferansın durdurulmasına yönelik kararın haberi Brüksel’e ulaştı. AB Komisyonu temsilcisinin, kendisini yuhalayan hatta hakaret edenler nezdinde düştüğü durum ise oldukça gözalıcıydı. Ermeni Konferansını düzenleyenler ise, “tezlerine” güçlü bir kanıt bulmanın sevincini yaşadılar.

ABHaber 23.09.2005 Brüksel

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET