Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
ccahit

11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:13

Çöpler düzenli toplanıyorda yalnız ara sokaklara supurgeciler pek uğramıyor e bizim insanimizda malum ne geçerse eline atıyor suç bizde önce biz temiz tutucaz çevreyi ...

Mehmet BLC
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:14

Diğer başlığa ben mesaj yazarken başlık uçmuş. Buradan yazalım o zaman.

Başlığı açan bu arkadaşın İzmir'le derdi nedir? İzmir'de yaşayan İzmir'de yaşamaktan ve bu yönetimle yönetilmekten mutlu demek ki sürekli yüksek oranda aynı zihniyet seçiliyor ve yönetiyor. Bu arkadaş bu başlıkları açtı diye ne İzmirliler yöneticilerini değiştirecek, ne de İzmir'de yaşamaktan vazgeçecekler, bunu kendisi de biliyor da peki ne diye kendini bu kadar perişan ediyor gecenin bu vakti, sadece insanların sinir uçlarıyla oynamaya çalışıyor, görüldüğü üzere pek kimse de takmıyor kendisini, bunca çaba niye o zaman?

İzmirli İzmir'de yaşamaktan memnundur ve memnun olmaya devam edecektir.

Tacettin Şenel

11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:16

Ben O dağbaşı Ankaraya Sivasa Konyaya da gittim hiç orda çöp kokusuna rastlamadım gayet temiz ve düzenliydi....

Mehmet uygur
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:19

Bir arkadasimiz cok guzel aciklamis,

güzel izmir nerede? yoksa vardı da ben mi göremedi

En son Mehmet uygur tarafından Sal 13 Ağu 2019, 09:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ccahit

11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:22

Çöplerin kokmasinin sebebi şudur mesela bizim semtte vatandaş özel çöp poşetlerine çöpünü koyup ağzını bağlar atar herhangi bir akma kokma olmaz ..
Ama geçenlerde kadife kaleye uğradım çöpün kokusu 2 mahalle ileriden burunları kırıyor ordaki insanlar mutfakta çöpü tenekeye doldurup posetsis direkt konteynira atıyor açıkta kalan çöpler hava ve sıcağın etkisyle dayanılmaz bir hal alıyor...

Gaziemirde bir ara temizleme aracı konteynırları yıkıyordu düzenli olarak diğer semtlerde de olması lazım.

Mehmet BLC
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:38

Alıntı:
ertesi gün en meşhur yerlerden biri olan konak meydanına gittik meydana çok yakın olan katlı otoparksa arabamızı parkettik ve otoparkın son katından baktığımda izmirin merkezininde derme çatma olduğunu gördüm,bir semtten diğer semte geçerken etraftaki dağ ve tepelerde hep gecekondu yığyınları vardı kısaca bu görüntü,alsancak ve karşıyaka semtleri dışında hiç değişmedi. Şimdi soruyorum: güzel izmir nerede? yoksa vardı da ben mi göremedim..

Hadi bu mesajı bir inceleyelim;
Burası bahsettiğin katlı otopark:

(+)

Katlı otoparkın üstünden öne doğru bakınca görünen manzara: (Fotoğrafın sağında adı geçen otopark)

(+)

Kötü mü; bence çok güzel bir manzara

Arka tarafa bakınca görünen manzara, caminin yanında traşlanmış ve yeşillendirilmiş yere özellikle dikkat:

(+)

Burası çok eski ve tarihi bir yer. Adamlar gelip zamanında burayı mesken tutmuş, tapusunu bir şekilde almış, evini yapmış, nasıl olur da çık git dersin? Kentsel dönüşüm de o gördüğün yerin arka tarafından başladı, ön tarafa doğru gelmeye devam ediyor. Şekil A'da görüldüğü üzere:

Nerden baktığına bağlı güzel İzmir'i görmek için.
Diğer şehirlerde de kötü gözle baktığında gözüne kötü gelecek çok yer mevcut. Her yer harikulade değil ama sizin yerin dibine soktuğunuz kadar da kötü ve çirkin değil. Zorla getirilen var mı İzmir'e bilmiyorum, var ise de önünde seçeneği illa ki vardır. Peki bu İzmir dışındakileri neden bu kadar enterese ediyor, onun cevabı nedir?

alper23

11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 00:56

İzmir'i hiç görmedim, pekte merak etmiyorum, gün olur yolumuz düşer o ayrı ama 5 milyon kişi tarafından tercih ediliyorsa vardır bir sebebi, genel bakış açım ise bir şehrin yanında deniz varsa veya içinden nehir geçiyorsa güzeldir. İzmire selamlar.

mahmut11
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 01:18

Mehmet bey, kayıtlara geçsin diye yazıyorum. 2008-2016 kıyaslamasında açılar farklı. Alıntı yaptığınız yer kastî olarak farklı açılardan çekmiş.

İzmir'in genel olarak belediye hizmetlerinde kalitenin artmasına ve kentsel dönüşüme acil ihtiyacı var.

Onur Çakırcı
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 09:43

Az önce çektim. bütün sokak böyle. çöp toplamak çevreyi temiz tutmak bir belediye için bu kadar zor olmamalı. İzmir'de ambalaj güzel ama iç tarafları çöplükten geçilmiyor.

Ustura Faysal
11 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 10:23

Alıntı:
Az önce çektim. bütün sokak böyle. çöp toplamak çevreyi temiz tutmak bir belediye için bu kadar zor olmamalı. İzmir'de ambalaj güzel ama iç tarafları çöplükten geçilmiyor.

Benim İzmir'de ilgili yorumlarımı bilen bilir, bu nedenle de beni buradaki İzmirlilerin pek çoğu sevmez. Ama açık konusmak gerekirse ben bu paylaştığınız fotoğrafta pek te olumsuz bir şey göremiyorum. Çöp bidonları boş, yani toplanmış, sağındaki solundaki 3-5 parça çöp için de belediye değil, onu oraya bırakan insanları suçlayabiliriz.

Çöp bidonları dolu olsa, etrafı çöp dağları olsa dediklerinizde haklı olabilirdiniz.

sayfa 10
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet