Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ESHOT'un akıllı kart şirketi değişiyor
« önceki   1234 ... 818283   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 3

Sizce hangi şirket ihaleyi kazanmalıydı?
Kent kart 72.7%  72.7%  [16]
İzmirim kart 13.6%  13.6%  [3]
E-kent 13.6%  13.6%  [3]
Toplam Oy : 22

erkinalp
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 17:23

Cardtek, ASİS'in okuyucularını kullanıyor.

NewsTR
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 20:29

İnşallah karbil almaz ihaleyi, kaç yıldır gelişim yapmadılar sistemde, rakip kent kart firması sürekli sistemini geliştirdi.
Benim gözlemlediğim en iyi sistem Istanbul kart.
Otobüslerde sesli, ekran, kredi kartı ile ödeme, nfc
En önemlisi daha bir İngilizce sayfası yok eshot yükleme sayfasının yabancı birileri geçen kalmışlar ortada yükleme yapamıyorlar.
Ek olarak karbil ile alakası yok ama yazayım

Birde bazı duraklara koyulan sözde otobüs bilgi ekranları
Bazıları çalışıyor bazıları kapalı bazıları yanlış gösteriyor
Ayrıca neden iett gibi durak içine paket şekilde ekranlı almadılar

En son NewsTR tarafından Sal 20 Ağu 2019, 21:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erkinalp
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 20:51

Duraklardaki ekranları AZD-Zlin Port-EMTest ortaklığı yapıyor. Cardtek değil.

cnk1470
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 22:00
durak ekranları

son bir aydır hemen hepsi çalışmaya başladı ve süreler tutuyor böyle devam ederse güzel olur. Tabi yeni yaptıkları duraklara da eklemeleri lazım

offensive
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 23:19

Alıntı:
... ihalenin muhammen bedeli de 119 milyon 680 bin lira olarak açıklandı. İhaleye 2 firma teklif verdi. En yüksek teklif, sistemi 2015 yılı Haziran ayından bu yana isleten Karbil firmasından geldi. Karbil 130 milyon 900 bin lira teklif verirken Çalık Holding bünyesinde faaliyet gösteren E-Kent Firması ise 57 milyon 120 bin liralık teklif verdi. E-Kent'in sunduğu teklifin idarenin açıkladığı muhammen bedelin 62 milyon 560 bin lira da düşük olması dikkat çekti. E-Kent komisyonca gerçekleştirilen düşük fiyat sorgulamasından geçince ihale E-Kent'te kaldı.

Ben tam anlayamadım, muhammen bedel 119,7 milyon iken E-Kent Firması 57,1 m milyon teklif verdi ve daha yüksek teklif veren başka bir firma varken ihaleyi aldı mı?
Ayrıca; "komisyonca gerçekleştirilen düşük fiyat sorgulamasından geçince" ne demek?
Geçmek derken onaylanmak mı?
Böylesi bir durumda rakiplerin itiraz etmesi çok haklı ve doğal değil mi?

NewsTR
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 00:33

@cnk1470 daha bugün baktım çalışmayanlar var çalışanlar da verileri düzgün değil

Canerizm
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 01:13

[quote]
Ben tam anlayamadım, muhammen bedel 119,7 milyon iken E-Kent Firması 57,1 m milyon teklif verdi ve daha yüksek teklif veren başka bir firma varken ihaleyi aldı mı?
Ayrıca; "komisyonca gerçekleştirilen düşük fiyat sorgulamasından geçince" ne demek?
Geçmek derken onaylanmak mı?
Böylesi bir durumda rakiplerin itiraz etmesi çok haklı ve doğal değil mi?

Böyle İhalede düşük teklif veren kazanır şöyle düşünün harcama yapılıcak ve en düşük teklif veren kazanıcak gibi:)
Alıntı:

Canerizm
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 12:15
Cardtek, ASİS'in okuyucularını kullanıyor.

Aynen öyle Web sitesinden baktım da val5m modeli olarak geçiyor validatör YouTube sayfasında nfc özelliği yazıyordu.
İlk fotoğraf Sakarya Büyükşehir Belediyesinden

Canerizm
5 ay önce - Prş 22 Ağu 2019, 23:37
İzmirde Ulaşımda Değişikler Olacağı Öngörülüyor

Tunç Başkanın ulaşımla ilgili halkla konuşmasını izledim ve halktanda bir çok öneri ve istek geldi
*Otobüslerde Sesli Hizmet
*Otobüslerde Yolcu Bilgilendirme Ekranı
*Duraklarda Yolcu Bilgilendirme Ekranı
*Kart Yükleme Cihazlarının Değişimi
Duraklarda yenilenme olucakmış o duraktan hangi otobüslerin geçtiği hangi güzergahta geçiceği görsel bir hizmet sistemi gelicekmiş sona yaklaştığı söylendi

Otobüslere sesli komut hizmeti ve validatörlere temassız ödeme sistemlerinin getireleceği söylendi çalışmalara başlanmış

Kart yükleme cihazlarının değişeceği söylendi

Çalışmalara başlanmış inşallah faaliyete geçer...

NewsTR
5 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 00:19

Bende katılmayı düşünüyordum ama onun yerine him'e yazdım talepleri
Ayrıca Caner ben dediğin temassiz ve yükleme cihazı değişimi yerini bulamadım izledim başından sonuna

Attığınız görseller eski kent kart zamanı pilot olarak başlamıştı
Durakların değişmesi güzel olur umarım üstte attığım akılli durak olur yoksa dedikleri şuanki direklerdeki Led ekranlar ise yandık
Ayrıca E-kent ihaleyi kazanacak gibi onun için okuyucular ve yükleme cihazları değişecek demiş başkan bana göre.

En son NewsTR tarafından Cum 23 Ağu 2019, 02:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 818283   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege