Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ülkücü Teoman
8 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 12:47
Bursa Büyükşehir Belediyesi 2019-2024 Çalışmaları

Pekçok şehir için 5 yıllık dönemi ele alan başlıklar var ama gördüğüm kadarıyla bursa için açılmamış, bari ben açayım dedim.
En büyük 6 il arasında akpnin aldığı tek il olduğu için bu ilin üstüne baya düşülecektir.
Buda bursa için büyük şans.

https://www.google.com/amp/s/amp.reklam_link.com/haber ...gil-880740
Alinur Aktaş, kurban bayramında ulaşım ücretsiz olacak diye, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da toplu taşımanın ücretsiz olması önerisine, "halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil" diyerek karşı çıktı
4 günlük Kurban Bayramı halkın genelini ilgilendiren bir bayramsa o zaman 1 günlük 30 Ağustos hayli hayli halkın tümünü ilgilendiren bir bayramdır

Efe Elaldı

8 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 13:01

Biz bi proje vs daha göremediğimiz için belediye sitesinde tam ne yapacaklar bilmiyoruz kafalarına göre gidecekler heralde

Aslan Sevda
8 ay önce - Cum 26 Tem 2019, 15:45
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden önemli açıklama

Geçtiğimiz gün yalan yanlış haberi başlık yapan ve ona inanan bir kaç belli kişi vardı. Kul hakkına girdiklerini farketmişlerdir umarım.

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden önemli açıklama
Bursa Büyükşehir Belediyesi kamuoyunda Belediye Başkanı Alinur Aktaş'la ilgili çıkan haberlere yönelik bir basın açıklaması yayınladı.

Her Büyükşehir ve bazı ilçe belediyeleri gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi de yasaların kendine verdiği yetkiye dayanarak çeşitli alanlarda faaliyet göstermek üzere şirketler kurmuştur. Göreve geldiğimizde 9 olan şirket sayısı, uyguladığımız tasarruf politikası nedeniyle 8’e indirilmiştir. Önümüzdeki günlerde şirket sayısı azaltılmaya devam edilecektir.

Haberlerde iddia edildiği gibi şirket Yönetim Kurullarında, sadece Ak Parti teşkilat mensupları bulunmamaktadır. Yönetim Kurullarında seçilmiş Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerimiz, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarımız, meslek odaları temsilcilerimiz, özel sektör temsilcilerimiz ve de CHP’li ilçe belediyesi temsilcisi de yer almaktadır.

Diğer taraftan; Yönetim Kurulu Üyelerimiz ; Türk Ticaret Kanunu’na göre, devredilemez ve vazgeçilemez görev ve yetkileri kullanmaktadır.

Yine Türk Ticaret Kanunu’nun 394. maddesine göre; Yönetim Kurulu üyelerine, tutarı esas sözleşmeyle veya genel kurul kararıyla belirlenmiş olmak şartıyla huzur hakkı, ücret, ikramiye, prim ve yıllık kârdan pay ödenebilmektedir. Ülkemizdeki tüm belediye şirketlerinde huzur hakkı uygulaması mevcuttur.

Şirketlerde huzur hakları 1.000 (Bin) TL’dir. Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı da Yönetim Kurulu üyeleri ile aynı miktarda huzur hakkı almaktadır.

Dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı sayın Alinur Aktaş’ın aylık 50 bin TL huzur hakkı aldığı iddiası da gerçekdışıdır. Kendisi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiş olup, aldığı toplam huzur hakkının, emsal belediye başkanlarının sadece bir şirketten aldığı huzur hakkından daha düşük miktarda olduğu görülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

PamirTuran

4 ay önce - Çrş 27 Ksm 2019, 08:35

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursaray'ı uzatması gerekiyor.

jasminn
3 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 07:00

Başkan 2020 bütçesi oturumu sırasında çok manidar bir açıklama da yapmış :

Alıntı:
Başkan Aktaş, meclis toplantısında, Bursa’da faaliyet gösteren fakat vergi gelirlerini İstanbul’a ödeyen kurumlarla ilgili yakın zamanda yeni gelişmelerin yaşanacağını, Bursa ve benzer pozisyondaki illerin bu yöndeki kayıplarının telafi edileceğini açıkladı.

https://www.bursa.bel.tr/

2021 ve sonrası için daha yüksek 'gelir' anlamına geliyor bu. Çok proje birikti zaten, bir an önce projelere başlanacaktır. Büyük ihtimalle projelerin bir kısmı Osmangazi Belediyesi'nin de çok kullandığı yöntem olan 'ödeneğin az bir kısmı bu sene geriye kalan miktarı da yıllık taksitler halinde' yükleniciye ödenecektir.

mus emrullah
3 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 08:13

Alıntı:
bir an önce projelere başlanacaktır.

Bursa'dasınız sizce bunun gerçeklik payı var mı?

Alinur aktaş icraatları tam liste:
-Kaç tane kavşağın ortasındaki kısım kaldırıldı. Buna bağlı olarak; eskiden 2 şerit 9 mt(salladım 9mt yi) genişliğindeki yol artık 3 şerit 9 mt.
- 25 tane; şoförlerin hantal dediği, BMC marka otobüs alındı. Güleryüz alınabilirdi.
- ulaşıma 2 - 3 kere zam geldi.
Başka yok.

jasminn
3 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 13:19

Yalnızca bir temenni. İnanmak, inanmamaktan bir tık rahatlatıcı geliyor açıkçası. Beklemek öldürüyor.

Efe Elaldı

3 ay önce - Cum 27 Arl 2019, 00:10

2020 yılı geldi bütçeler kabul edildi.Artık icraat bekliyoruz.Sayın başkan 2020 yılı bir çok projeye başladığımız yıl olacak diyor bekleyip görelim bakalım hangi projeler başlayacak.yoksa sadece söylemden mi ibaret olacak.

demirdag53

3 ay önce - Cum 27 Arl 2019, 00:36

Böyle bir başlığın olduğunu bilmiyordum, görünce sevindim açıkçası. Çünkü Akpartinin belediye kazandığı en büyük şehir Bursa. Diğer illerde rakip partilerin projelerini açıklamalarını çok yakın takip eden arkadaşlar umarım güzel Bursa’yı da takip eder ve bu vesile ile kamuoyu oluşur. Yoksa Bursa için durum pek iç açıcı değil.

Serkan99
3 ay önce - Pts 30 Arl 2019, 17:32

- Başlık doğuştan düşük yapmış.

-2019 -2024 arası herhangi bir çalışma yok Bursa'da malesef.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet