Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 09:08
Her şey çok güzel olacak.. Mesela ne?

Dikkatinizi çekerim, bu başlık bir [SİYASET] başlığı değil, zaten bu yüzden seçimler bitmeden önce bu başlığı açmak istemedim. Siyaset ile ilgili mesaj yazarsanız mesajınız silinecektir, sonra emek vererek yazdığınız mesaj neden silindi diye üzülmeyin.

Ayrıca dikkat ederseniz "İstanbul" bölümünde açılmış bir başlıktır. Yani İstanbul ile ilgisi olmayan arkadaşlardan bir katkı beklenmiyor.

Bu slogan bana içi boş bir slogan olarak göründü. Çünkü doğrusu somut projeler duymak isterdim, "her şey" biraz geniş bir kavram.

Her şey çok güzel olacak diyenlere defalarca sordum, cidden hiç bir tek insandan dahi cevap alamadım. Her şeyi geçtim, sadece üç tane madde sayar mısınız, ne olunca "çok güzel" olacak? Böylece sloganın içini biz kendimiz doldurmuş olalım ve görelim bakalım 5 sene içinde "çok güzel" olmuş mu? Yoksa bu slogan havada mı kalacak?

Biliyorum şimdi bu soru ile karşılaşınca üç tane madde düşünmek zor geliyor. Bu yüzden ben yardımcı olacağım, ilk katkıda ben bulunayım :

1) Sokak köpeklerinden şikayetçiyim. Bütün medeni ülkelerde olduğu gibi sokaklardaki bütün başıboş köpekler toplanmalı ve büyük hayvan barınaklarına konularak insanların insanca şehirlerde yürüyebilmesi sağlanmalı. Oldukça da basit ve az masraflı bir istek. Bu olursa "çok güzel" olur.

2) Toplu ulaşımda Kadir Topbaş'ın metrobüs projesi çok başarılı oldu. Şu anda bütün metro hatlarından daha çok yolcu taşıyor. Ancak uzatılması ve yeni hatlar eklenmesi lazım. Metro hattı yapımına kıyasla çok daha ucuz maliyetli ve çok daha kısa sürede yapılabiliyor. Ekrem İmamoğlu da TEM üzerine metrobüs yapma vaadi vermişti. Kendisi herhalde "metrobüs" kelimesini kullanmamak için "megabüs" diye bir sistemden bahsetmişti. Ben araştırdım dünyada megabüs diye bir ulaşım sistemi bulamadım, o yüzden farkının ne olduğunu tam bilemiyorum. Hatta bu konuda ayrı bir başlık açtım ki belki bir bilen vardır diye. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ilgili başlıkta yazabilirsiniz. Eğer TEM üzerine metrobüs yapılırsa ve mevcut metrobüs hattı da uzatılırsa bence "çok güzel" olur.

3) Binali Yıldırım'ın çok beğendiğim bir vaadi vardı: İspark ilk saat için ücretsiz olacak. Bu da yapılırsa "çok güzel" olur.

Buyurun 3 adet somut, uçuk kaçık olmayan, yapılması basit, beş yıl içinde rahatça yapılabilecek proje. İnşallah yapılır da ben de alkışlarım. Daha aklımda çok madde var ama "her şey" olmasa da olur, sadece bu üç madde bile bana yeter. Hadi sizler de aynı şekilde üç madde ile katkıda bulunun, en basitinden birkaç tane beklentinizi yazın, burada mesajlarımız dursun, bakalım 5 sene sonra her şey değilse bile bari bu bir kaç adet isteğimiz "çok güzel" olacak mı hep birlikte görelim.

Şener86
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 09:24

Şehir içinde kalan gişeler dışarı çıkarılmalı. Ben her gün işe gidip gelmek için 7 TL. gişe parası veriyorum.Sadece yola 7 TL. bir de mazotu filan var. Rahat ulaşım olsa helali hoş olsun 10 TL de alsınlar ama yol için para verip üzerine bir de saatlerce trafik çilesi, kamyonların pisliği, çakarlı arabaların tacizleriyle uğraşıyoruz. Bu na bir son versinler. Bir de acil olarak ağır tonajlı araçlara eskiden uygulanan iş gidiş-geliş saatlerinde trafiğe çıkma yasağını yeniden uygulasınlar. Mahmutbey de yedikleri bedduaların haddi hesabı yok.

tunahan52

5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 09:36

"Herşey çok güzel olacak" diyenlerin cevaplaması gerekir diye düşünüyorum.
İnsanoğluyuz çoğumuz aza kanaat getirmeyi unuttuk. Daha çok daha çok olsun dedikçe insanlığımızı da unutur olduk.
Mevcutta olmayıpta nasıl bir projeyle insanları rahatlatacaklarını bekliyorum.

Uğuray
site denetçisi
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 09:52

1- Ulaşım indirimi önemli idi ve öğrenci kısmı yapıldı.
Sayın Binali Yıldırım'ın Okan Bayülgen'in programına katıldığında kapanıştaki vaadi vardı. 205 TLlik mavi akbil 145 TL olacak diye.
Bunu gerçekleştirebilirler.
2- Deniz ulaşımı genişletilmeli. Tuzla - Pendik gibi yerlere de belirli sefer adetinde seferler düzenlenebilir.
3- Su, doğalgaz ve elektrik üzerinden olabilen indirim yapılabilir.
Bunlar olursa güzel olacak.

Şener86
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 10:13

Deniz ulaşımı genişletilmeli. Mesela Beylikdüzü Gürpınar veya çevresinden araçlı feribotlar olsa Beylikdüzünden aracıyla feribota binen biri karşı yakaya veya Eminönü ne gidebilmeli. Trafiğe çok büyük katkısı olur.

Alper 034
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 13:07

Metrobüsün altından metro geçsin diyen muhalif kesmi megabüs içinde davet ediyorum.

1-) Herşey güzel olacaksa özellikle İstanbul'un her kesimlerine dağılmış olan Suriyeli vatandaşlara bir çözüm bulunmalı.
A-) Geri göndermeli
B-) Olası bazı yasaklar getirilmeli mesela sahil kesimlerinde olmaları yasaklanmalı.
2-) Ulaşım. Ulaşım sorunu raylı sistemlerin genişlemesiyle ve farklı kollarla iç kesimlere aktarma yapılarak ulaşımın sağlanması. Tabii ulaşım ücretleride uygun düzeyde düşmeli aylık öğrenci akbilin fiyatı düşebiliyorsa normal ulaşım ücretinin fiyatı da düşebilir. Aynı şekilde bütün kartlar için geçerli.
3-) Ülkemizde Öğretmen açığı çok fazla aynı şekilde özel okullar, kolejlerde Öğretmen sayısı çok fazla ancak Öğretmenler kolejlerde resmen Asgari ücrete yakın bir ücretle çalıştırılıyorlar. Ki devlet okulunda çalışan çoğu Öğretmenden daha verimli çalışmak zorundalar. Kolejlerinde yüksek maaş vermesi onlar için sıkıntı yaratabilir ama belirli kriterler aracılığıyla öğretmenlere teşvik gibi bir ücret ödenebilir.

Tabii ki herşey belediyecilikle olmuyor ama en azından böyle şeylerin gündeme gelmesi lazım. Özellikle ileride başkanlık gibi bir istekleri varsa daha çok İşçilere yönelik yapılan yatırımların fayda getireceğini düşünmekteyim.

cCcenk38
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 13:13

(+)

Ahmet377
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 13:23

1.Bayramda ulaşım bedava olmasın %50 indirim olsun yoksa geçen bayramki gibi vapurda rezillik yaşamak istemiyorum
2.Minibüsler yavaş yavaş kaldırılsın
3.Havaist'in fiyatları indirilsin
Ulaşım için söyleyeceklerim bunlar

Gokhan Bayraktar
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 13:30

Siyasi bir mesaj miydi yoksa icraatleri mi kastettiler, bilemem. Ancak 5 yil gibi kisa bir sürede Istanvul'da her șeyi glçok güzel yapma, oldukça zor. Büyük bir laf ve altinda kalabilirler.

Istanbul'un trafik, altyapi ve toplu ulașim sorunu halletmek çok zor. Ancak bu süre icinde bir altyapi olusturmalari lazim. Altyapi olusturmadan duzeltmeye calismak imkansiz. Betonlasmaya bir sure ara verilmeli. Ancak kentsel dönüșüm ihtiyaci olan yerlerin ise bir an önce halledilmesi șart. Turistik bölgeleri daha canli ve aktif hale getirilmesi de önemli. Akbil/Istanbul kart gibi toplu tasima yonteminden vazgecilip, Ingiltere'de ki gibi gunluk, haftalik seklinde bilet satilmasi hatta kredi karti kullanabilen sistemi gelmesi... En onemlisi toplu tasimanin ozellestirilmesi. Ozellestiyse bilmiyorum ama buyuk bir yuku kaldiracaktir.

salihhr

5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 13:31

Alıntı:
2.Minibüsler yavaş yavaş kaldırılsın

Kesinlikle katılıyorum. Ekseriyeti problemli sadece iett olsun minibüsler kalksın. Birden olmaz ama dediğiniz gibi yavaş yavaş hatlar azaltılsın.

sayfa 1
123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet