Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 544
Burç

1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 11:55
bu yalan da ispatlandı...

erkan_gs_mk

1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 12:17

Devreye alınan barajlar, hastaneler, tüneller ve nice daha icraatlar açılan bir musluk kadar gündemde yer edinmiyorsa sorunu kendi içimizde aramalıyız.

Bu projelerin tanıtımı sırf tweeter ile olacak iş değil.

Hakikaten çok sinir bozucu bir durum.

Adamlar vasat bir icratını bile muazzam bir iş yapmış gibi lanse edebiliyor!

Ehtiyar
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 12:59

Ali clarkkent
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 13:08

Alıntı:
Devletin yardım kampanyası ve gayet iyi işleyen bir sistemi varken, paralel devlet gibi ayrı kampanyalar düzenlemeye kalktılar.

İBB meclisine bir tasarı geldi: Belediye sadece kişilerin beyanını esas alarak yani her isteyene, gerçekten ihtiyacı var mı, diye araştırmadan para dağıtmaya kalktı. Ak Parti ve MHP gurubu müdahale etmese kimlere haksız yere ne paralar gidecekti.

Buna rağmen devlet yardım yapamazsın da demedi. Kestirip atmadı yani. İçişleri bakanı dedi ki: Devletin kanunları var. Valiliğe gidersiniz. Yardım kampanyası için izin alırsınız. Yardımı yaparsınız.

Fakat adam valiliğe gitmek yerine polemiğe girmeyi daha uyun buldu. Çünkü yardım kampanyaları bizim milletimizin yumuşak karnıdır. İmamoğlu ve tayfası da bundan yararlanıyor. Yani yardımlarda da samimi değiller. Samimi olsalardı valilikten izin alıp yaparlardı.

Tolga0606
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 14:06

Alıntı:
Valiliğe gidersiniz. Yardım kampanyası için izin alırsınız. Yardımı yaparsınız.

Yardım kampanyası için, İBB'ye bağlı bir vakıf aracılığıyla valilikten zamanında izin istendi.

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye başkanlığı döneminde kurduğu İstanbul Vakfı aracılığıyla valiliğe bağış kampanyası için başvurduğunuzu söylediniz. Bağış meselesinde ne görüyorsunuz önümüzdeki süreçte?”

Vakıfla alakalı da şunu söyleyeyim: “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın belediye başkanı olduğu dönemde kurduğu bir İstanbul Vakfı var. Bu vakfın başkanı, kuruluş tüzüğüne göre, İBB Başkanı. İstanbul Ticaret Odası, Sanayi Odası dahil üye verdiği bir vakıf. Dolayısıyla, belediyenin kontrolünde, İstanbul halkına ait bir vakıf olma pozisyonunda. Bu vakfı, etkin hale getirmek istiyoruz. Valiliğe başvurumuzu yaptık hafta sonu. Her gün bir evrak istiyorlar, belge istiyorlar. Arkadaşlar yolluyor. Geçen hafta, bildiğim kadarıyla yarım saatte, 2 saatte onay alan vakıflar da var. İsimlerini şimdi açıklamayayım. Ama bekliyoruz sabırla.

https://www.ibb.istanbul/News/Detail/36670

Alıntı:
Adamlar vasat bir icratını bile muazzam bir iş yapmış gibi lanse edebiliyor!

Bu konuları gündem yapan aslında İmamoğlu'na muhalefet eden grup. Adam bir icraat paylaşıyor, ardından eleştireceğim diye farkında olmadan konuyu büyütüyorlar. Başka çeşmenin görüntülerini paylaşıp, yalan söylüyorsun diyeni mi ararsın, yapılan işe her türlü kulp takanı mı ararsın? Halbuki hiç itiraz gelmese çoktan gündemden düşmüştü.
Mesela Esenler Otogarı var. İBB orada güzel iş çıkarıyor. Asıl İBB adına gündem olması gereken bu ama bu kadar gündem olmadı, çünkü herhangi bir taraftan itiraz gelmedi. İmamoğlu'nun yaptığı işleri farkında olmadan büyüten karşısındaki medya. Zamanında aynı saçma tavrı Erdoğan'a da gösteriyorlardı, sonuç ortada.

Cemoli D18
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:02

Belediye yardımı engellenmemeli.
Nizami şekilde izin verilmeli.
Yardım yapılan ailelerin yardım alması gereken kıstasları sağlaması durumunda yardımlar belediye ve vefa grupları ile beraber yapılmalı.

Ugi Öz

1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:09

Yalanci, rezil ve cahil insan..

(Not: Bi CHP‘li troll bu gercek paylasimlari ve ekonun yalanlarini kendisine yediremedi eksi puan vermeye basladi garibim )

MuratGezgin61
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:24

İBB Başkanı olarak yaptığı icraatlerin, ay ay dökümünü paylaşan olursa faydalı olur. İncik boncuk her şeyi değil, kayda değer icraatlerini görmüş oluruz.

Kendisine muhalif olan kesimin öne sürdüklerini değil, bütün icraatlerini görmüş oluruz. Daha adil bir değerlendirme imkanı olur.

Bilgisi olanların icraatleri, lehte ya da aleyhte herhangi bir yorum eklemeden, düzenli bir şekilde paylaşmasını rica ederim.

Yorum yapmak isteyen, belgesiyle-bilgisiyle ayrıca yorum yapabilir ama icraatlerini yorumsuz görebilme imkanımız da olsun.

Burç

1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:27
işte hizmet, işte icraat, işte beklenilen mega proje!!

3. Ahmet çeşmesinden su akıtma projesinin açılışına Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'dan kalkıp geldi. İstanbullulara sunulan bu büyük hizmetten dolayı belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun biraz yorgun ama çok gururlu olduğu görüldü. İyi bir tatili hak etti yahu...

Alıntı:
İstanbullular, son yıllarda megakente kazandırılan büyük projelere şahit oldu. Marmaray'dan Avrasya Tüneli'ne, metro hatlarından büyük projelere..

İstanbul'un geçmişinde böylesine büyük projeler varken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 25 yıl sonra su akıttığını savunduğu 3. Ahmet Çeşmesi'ne giderek açılış yapması, dalga konusu oldu.

Lütfen bu açılış ile dalga geçmeyin! O su nereden getirildi biliyor musunuz? Taa yolun karşısındaki camiden su borusu çekmek gerekti. Melen Çayı projesi falan halt yemiş.

osman akar
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:40

Eski yönetim bilmiyor muydu ki oradan Su akıtmayı. millet Oradan akan su ile Araba yıkadıkları için Belediye Musluklardan su vermemişti. Bunlarda BÜYÜK HİZMET ile açılış yapıyorlar ŞAKA GİBİ ama değil.
Ben her zaman diyorum.
VİZYONU SÜT ŞİŞESİ KADAR OLAN BİRİNDEN İSTANBUL'A HİZMET BEKLEMEK AHMAKLIK OLUR.

sayfa 544
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET