Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1317
osman akar
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 00:11

Alıntı:
İstanbul’u düşman işgalinden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anan İmamoğlu,

İyi de İstanbul işgali sırasında Mustafa KEMAL İstanbul'da değildi ki sonradan geldi ve kısa bir süre sonra da ayrıldı. Yani İşgal bittiğinde Mustafa Kemal İstanbul'da bile değildi. Kanas Canan'ı Mustafa Kemal ile Saklayacaklar ya....

Alıntı:
İtilaf Devletleri'nin İstanbul'a gelişi
İtilaf Devletleri Donanması, 7 Kasım'da mayınları temizlemek bahanesiyle Çanakkale Boğazı'ndan geçti ve İstanbul'a ulaştı. Önce İtilaf Devletleri'nin 61 harp gemisinden oluşan donanması 13 Kasım 1918 günü İstanbul önlerine demir attı. 11 harp gemisi ile bir Yunan zırhlısının da katılmasıyla, İstanbul önlerinde demirleyen gemi sayısı 73'e çıktı.[9]

İngiliz birlikleri Beyoğlu'nda.

Yunan zırhlısı "Kilkis" (yanındaki muhrip "Psara")

İstanbul'un işgali üzerine Büyük Mecmua'nın 30 Mayıs 1919 tarihli sayısında Fatih Sultan Mehmet'in işgale karşı olan üzüntüsü karikatürize edilmiş.
O gün İtilaf Filosu'ndan çoğu İngiliz 3626 asker karaya çıktı.[9] İstanbul'da çeşitli resmî ve gayri-resmî binalara yerleştirildiler. Beyoğlu ve Rumeli yakası İngilizler, İstanbul yakası Fransızlar ve Anadolu yakası İtalyanlar'ın kontrolüne bırakılmıştı.[5] İşgal komutanı Maitland Wilson, Beyoğlu'ndaki İngiliz Kız Lisesi'nde, törenle Karargâh kurdu. İstanbul önlerinde demirleyen gemi sayısı 15 Kasım'a kadar 167'ye çıktı.[9]

Mustafa Kemal'in İstanbul'a gelişi
Filistin-Suriye-Irak cephesini savunan Yıldırım Ordular Grubu'nun Komutanı Mustafa Kemal Paşa, Yıldırım Ordular Grubu lağvedilince İstanbul'a hareket etti. 13 Kasım 1918'de, İtilaf Donanması'nın İstanbul önlerine demirlediği sırada Haydarpaşa Garı'na ulaştı. Boğaz'a demirli düşman savaş gemilerini gördüğünde, ünlü "Geldikleri gibi giderler" sözünü söyledi. İstanbul'da yaklaşık beş buçuk ay kaldı ve yakın arkadaşlarıyla görüşerek ülkenin kurtuluşuna yönelik faaliyetlerde bulu

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul%27un_ ...tafa_Kemal'in_%C4%B0stanbul'a_geli%C5%9Fi

_Adem_
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 00:55

Daha önce PKK paçavraları önünde şarkı söylemiş olan kadına, iki gün önce konser verdirdiler. Şimdi İstanbul'un fethinin yıl dönümünü kutlama çabalarının samimi olduğuna nasıl karar vereceğiz? Ben bu kutlamanın samimiyetini sorgularım. Bir gün matem evi, bir gün düğün evi kafasında hayat yaşanmaz.

osman akar
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 01:18

Bunlar gerçekten de KOMEDİ FİLMİ gibi....

Burç

2 ay önce - Pts 30 May 2022, 08:59

Ekrem sayesinde İstanbul belediyesini pkk ele geçirdi.

Kadrolaşma, liyakat diye yırtınanlardan çıt yok.

Ustura Faysal
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 09:09

Öyle demeyeydin iyiydi Patron.
Şimdi birisi çıkar ama megri der, ama Oslo der, ama Osman Öcalan der. Ekrem ne yaparsa yapsın kitlesi için sorun yok, adamlar baktı ki kitle müsait kitliyorlar kitleyebildikleri kadar.

Kemal Sancak
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 12:35

Alıntı:
Ekrem sayesinde İstanbul belediyesini pkk ele geçirdi.

Kadrolaşma, liyakat diye yırtınanlardan çıt yok.

Üstelik Aynur Doğan konserine giden gençlerin bilet parasını belediye ödüyor. Yani vergilerimiz Aynur Doğan'ın cebine gitti. Bundan daha faydalı bir şekilde harcanamazdı.

Ali clarkkent
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 12:49

Ben pontus rumuyum diyen adam Maltepe'de Fetih töreni düzenliyor. Gel de samimiyetine inan.

Ekrem'in tiyatrosuna katılan kitle de gezi olaylarında "Zulüm 1453'te başladı" diyen kitle.

Ulan Ekrem. Yatacak yerin yok senin.

Ustura Faysal
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 12:53

Geçen gün Tv'de haber izlerken alt yazıda denk geldim.

Atatürk havalimanında kutlanacak Fetih için İmamınoğlu demiş ki. "Fatih'in kemikleri sızlar."

İçimden dedim, sen Fatih'in mezarını tekmelerken sızlamadı ise başkaları Atatürk havalimanında Fetih kutlarken hiç sızlamaz.

Ahmt_1905
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 14:19

Şehrindeki otobüs ücretlerinden haberi olmayan eko'nun, otobüslerin durumundan da haberi yoktur.

Mustafa853
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 14:57

Can Ataklı'nın İBB Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdiği o sözleri;

İmamoğlu kendini bir kez daha ateşe attı. İflah olmayacak bu adam. Maalesef CHP'nin küçük bir kesimi efsunlaşmış gibi "İmamoğlu olmazsa kaybederiz" havasında. Ben iki eleştiri yaptığımda da AKP'li mi oldun diyorlar. Kardeşim adam kendi kendini zaten mahkum etti. Gitti Negehan Alçı'yı aldı yanına. Biz dedi "Bunlara anlatacağız" dedi.

Van'da durup dururken ordaki bir vatandaşla kavgaya tutuştu. Yalan söylüorsun, atıyorsun diyor vatandaşa. Adam diyor ki "Ben İstanbul'a gittim, otobüse üç kat para ödedim." Hava da basacak ya, aç telefonu sen İETT genel müdürüne... O ne dedi: Evet efendim beyefendinin söylediği doğru. Çift katlı otobüslerde çift basıldığı için onunki böyle oldu.

Bunlar bile gösteriyor. Daha kendi kurumundaki zam oranını, bilet fiyatını bilmeyen kişiyi sen alacaksın cumhurbaşkanı yapacaksın. Allah aşkına güldürmeyin, bırakın, bunu eleştirenlere de çemkirmekten vazgeçin. Hakikaten sinir bir durum. Çünkü herkes liyakatıyla anılmalı. Liyakatıyla yoluna devam etmeli.

sayfa 1317
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET