Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1147
Yakup

4 ay önce - Çrş 19 Oca 2022, 22:42

Cnnturkte Tarafsiz bölge var..

IBB sözcü konusamadigi icin devamli küsüyor..

Reklam girdi..

Hamza Koçak
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 00:27
Liyakat Yalanı!

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde partide görev yapan ve seçim kazanamayan nerdeyse tüm isimler, İBB'de göreve alındı

Nihat Joseph Ilkay
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 00:33

Alıntı:
Chp'li belediye yönetim kadrosunun Chp'lilerden oluşması ne kadar acayip, yolsuzluğa bak. Buna laf eden devlete tüm ailesini yerleştrinelere bir laf etmiyor, kendi şirketinden fahiş fiyata devlete mal satanlara, akrabalara sipariş üzeri iahele verenleri görmemezlikten geliyor. Onun için en ufak samimiyetinize inanmıyorum.

Yalancının mumu seçilene kadar yanarmış. Partizan arkadaşlar kendi aralarında, ben haklıyım sen haklısın tartışmaları yapabilirler. O tartışmaları o partizan arkadaşlara bırakalım. Seçimden önce adaylarda bir tanesi riyakat ve bütçe dengesi konularından bahsederek puan topladı. Seçildiğim zaman riyakata değer vereceğim, bütçenin kendisi aslında yeterli ama vakıflara dağıtılan paralar yüzünden bütçe açık veriyor, seçildiğimde borçlanma yapmayacağı vs. vs. tarzı sözlerle yarışa girdi. Şimdiki geldiğimiz duruma baktığımızda, riyakat için oy verdiğini iddia eden bizim aydın(!) seçmenimiz, "bizim seçtiğimiz adayın yanlışlıklarına neden söz ediyorsunuz, sizin seçtiklerinizde o yanlışları yapıyordu" diye mazeret yumurtluyorlar.Demek ki, kendisini Türkiyenin aydın yüzü diye satmaya çalışan dostumuz, aslında iliğine kadar ideolojik bir bağnazlığa gömülü bir yobaz kafalıdan başka birşey değilmiş. En garip olanı da ne biliyormusunuz; bugün televizyon kanallarında İBB'nin bir ihale için gerekli olan kağıtları doğru düzgün verememesini savunan kişiler konuşmalar yapıyorlar. İçlerinde asker emeklisi komutanlarda var. Bu asker emeklisi komutan, görevde olduğu dönemlerde kendisine verilen bir görevi İBB kurumu gibi eksik yapan askerini eminim küfürle döverdi. Ama burada ideolojisini savunmak için 180 derece dönüş yapmayı sorun etmiyor.Şu tartışılan ihale konusunda İktidarın İBB'ye nasıl davrandığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Yanlış anlaşılmasın, bu tavrı iktidarı savunmak için filan takınmıyorum. Zerre kadar ilgilendirmiyor, çünkü seçim zamanı insanlara riyakat sözleri veren bir adayın riyakattan bu kadar uzak işler yapması ve bu yaptıklarını birilerinin de mazeretler vererek savunması zoruma gidiyor. Sorumluluk sahibi bir insan beceremediği bir şeyi beceremediğini itiraf eder. Bunun aması maması yoktur. Bir ihale için gerekli olan kağıtları doğru düzgün hazırlayamayacaksın, ondan sonra mazaretler vererek hem bundan siyasi bir rant sağlamaya çalışacaksın hemde kendini sıyıracaksın. Aslında İBB'li yöneticileri böyle davranıyor diye çokta eleştirmemek gerek. Destekcileri kin ve hırs yüzünden bu kadar robotlaşmış bir siyasi partinin yönetici kademesinde bende olsaydım, bende bu kadar kolay bizi çalıştırmıyorlar retorikleri yapardım. Etrafta bir tane, sen en başta görevini neden riyakata uyarak yapmadın diye soran destekçi yok ki. Karşı tarafı kötü göstererek kendi kötülüklerinin üstünü kapat. Ne ala ne ala..

Nihat Joseph Ilkay
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 00:52

Aslında Ekrem İmamoğlu ve CHP yönetim geleneğinden çokta şey beklememek lazım. Kemal Kılıçdaroğlu değilmiydi; sandığa gidin, oy vermemezlik yapmayın diye çağrı yapan ama kendisi belgeleri hazır edemediği için oy veremeyen. 60 ve 70li yıllardan beri gerçekcilikten uzak, mantıktan çok duygusallığa dayalı solcu fikirlerinin etkisi altında yetişmiş ve o ideolojilerin içi boş sloganlarını atarak günümüze gelmiş bir yapıdan düzgün çalışan bir yönetim sistemi kurmasını ve uygulamasını beklemek aynen yüzme bilmeyen bir adamdan yüzme bilmediği halde havuza girip serbest kulvarda olimpiyat rekorunu kırmasını beklemek gibi birşeydir. İBB kurumu çok büyük bir kurumdur ve yakın tarihinde bir sürü metro ihaleleri projeleri yürütmüştür. Böyle bir kurumun konuyla ilgili yöneticilerinin eksik ihale sunmaları aslında utanç duyulması, ağır eleştiri yapılması gereken bir harekettir. Sen daha ihale kağıtlarını doğru düzgün bir araya getirmekten, normal bir uygulamayı takip etmekten acizsin, yarın iktidara gelsen ve dış ilişkilerde karşımıza çıkan önemli konularda bu tür eksik icraatlar yüzünden ülkeye zarar versen ne diyeceksin ? "Ehem! biz eksik hazırlık yapmışız ama düşman devlet bize yazılı olarak eksik hazırlık yaptığımızı belitmediği için aslında burada suç bizim değil, düşman devletin."
Nasil olsa bu böyle bir mazeretini kabul edecek ve savunacak destekçini mutlaka bulursun, o yüzden tam yol devam..

Ugi Öz

4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 06:09

mehm et

4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 08:09

Nasıl ama adamlar 3.bölge diye üzerine basıyorlar. Yani İstanbullu olup da seçim bölgesini seçimler dışında konuşan hiç seçmen duymadım. Mesela ben pendikteyim 1 mi yoksa 2 mi google'a sormadan bilemem.

Adam diyorki "siz" diyor "3. bölge seçmeni size hizmet etmek istiyoruz siz esenyurt(doğu kökenli vatandaşlarım) hizmetimi engelliyorlar."

İBB seçiminde olduğu gibi genel seçimde de bize oy verin demek istiyor.
Ajans diyorlardı cidden iyi çalışıyor.

Tacettin Şenel

4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 09:21

Alıntı:
Kesin öyledir canım (!)
Boğazım ağrıyordu, İstanbul Avrupa Yakası'ndan gün aradım, Beyoğlu'nda bir hastaneye 10 gün sonraya veriyordu. Almadım, günü gelene kadar kendim iyileştim.

Ya ya evet evet ne demezsin Bir defa Aile hekimine gideydin Hiçmi olmadı çokmu kötüydün ozaman Acile gideydin Randevu alsanda almasanda aynı gün korona testi yapıyorlar hastanede tabi derdiniz Üzüm yemek Değil Bağcıyı dövmek olunca böyle aslı astarı olmayan yalanlarla iftiralarla çamur atıyorsunuz Boğaz ağrısına kim bakar Evvela Aile hekimi bakar daha farklı daha ciddi bir sorun var isede Acil servis veya Kulak burun boğaz KBB Polikinliği bakar KBB Polikinliklerine aynı güne bile randevu var.....

levent tmr
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 14:23

Metro sevdalısı gibi görünmeye çalışan İmamoğlu bakın,
Beylikdüzü Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi
olduğu dönemde metroya "Hayır" oyu kullanmış !;
1- Kaynarca-Pendik-Tuzla
2- Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli
3- Ümraniye-Ataşehir-Göztepe
4- Kirazlı-Halkalı
5- Başakşehir-Kayaşehir
6- Mahmutbey-Başakşehir
Belediye Meclisi’nin 13 Ekim 2017 tarihli oturumunda bu hatlara metro yapılması kararı alınmış.
Ama AK Partili ve MHP li üyellerin oy çokluğuyla.
Ekrem İmamoğlu ve CHP’li üyelerin hayır oyuna rağmen.
bunların işleri güçleri yalan...

Birde evet Proje danışmanlık işini alan firma eksiksiz kesin proje ve gerekli eklerini Bakanlığa sunar, Bakanlık kontrolünü yapar. varsa eksiklerini bildirir. İşveren olarak İBB, proje-danışmanlık firmasını takip eder proje onaylanmamışsa oturup beklermi? İş yapacak İdare gider arar konuşur görüşür sıkı işini takip eder..firmanın tepesine biner.. 9 ay oturup beklermi? Neresinden baksanız tutarlı bir yanı yok...

osman yörükoğlu
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 14:48

Bu adamın bir de cumhurbaşkanı adayı olacağı konuşuluyor değil mi.Maşallah taraftarlarından da ses yok.İcraatleri yok o bozuluyor bu arızalanıyor.Seçmenlerinden doğru düzgün eleştiri yok.Hadi bazısı zaten batı yanlısı onların tarafında sever de sözüm içinde azıcık vatanseverlik bulunan seçmenine.Yahu adamın hizmetleri yok hiçbirşeyi yok Ak partinin hizmetinin 10 da 1 i yok eleştiriniz de yok.Görmüyor musunuz adamlar seçilse ülkeyi Mazallah peşkeş çekecekler.Hala İmamoğlu'na destek .Muharrem İnce bunlardan bin kat iyidir.

Cengiz.
4 ay önce - Prş 20 Oca 2022, 22:10

https://twitter.com/i/Reklam_link/1484121231955795969
Alıntı:
İstanbul şeysi şimdi de camiideki hutbeye takmış kafayı, neymiş hutbeden edep ve ahlak dersi veriliyormuş Usanarak yüzünü kapatan adam

İstanbul’u yönetmek dışında her şeye karışıyor.

sayfa 1147
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET