Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Turkish Airlines EuroLeague 2019 - 2020 Sezonu Haberler ve Sohbet [Basketbol]
« önceki   123 ... 72737475   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 73
Haldun Turan

1 ay önce - Pzr 24 May 2020, 23:59

Oyuncular, Euroleague'in devam etmesinden endişeli

Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu, kaptanlar ve her takımdan birer oyuncu ile video konferans üzerinden görüştü.

Sdna.gr'den George Zakkas'ın haberine göre; 36 oyuncunun katıldığı konferansta oyuncuların geneli endişelerini paylaştı.

Oyuncular özellikle kendilerinin riske atılması ve kısa süreli hazırlık nedeniyle sakatlık olabileceği korkusunu dile getirdi.

THY devreye girdi, İstanbul ve Antalya aday oldu

Euroleague'in devam etmesi halinde maçların oynanacağı şehir için Türkiye de devreye girdi.

Nova.rs sitesinin haberine göre; Turkish Airlines'ın devreye girmesiyle birlikte İstanbul ve Antalya da turnuvanın kalan bölümüne ev sahipliği yapabilecek şehirler arasına girdi.

Haberde, organizasyonun bütçesinin Turkish Airlines'ın tarafından karşılanacağı yazıldı.

Fenerbahçe Beko'nun tecrübeli forvei Gigi Datome açıklamalar yaptı.

ll Giornale'ye konuşan ve Sportando'da yayınanan açıklamara göre Datome, Olimpia Milano dedikodularına, "Önce sezonu bitirelim. Ardından göreceğiz. Fenerbahçe ile bir yıl daha kontartım var" dedi.

Kaynak: Basket Dergisi

BJK 5106
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 13:46

THY Avrupa Ligi'nin akıbeti belli oluyor

Alıntı:
Türk Hava Yolları Avrupa Ligi'nde sezonun kaderi bugün belli olacak.

Lig yönetimi, A Lisansı bulunan 11 kulüp arasında bir oylama yaparak sezonun devam edip etmeyeceğine karar verecek. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi'nde sezonun geleceği, bugün netleşecek.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleşecek toplantıya A Lisansı bulunan 11 kulüp katılacak. Oylamada eşitlik olursa Başkan Jordi Bertameu'nun oyuyla karar verilecek. 11 kulüp olduğundan dolayı bu senaryonun gerçekleşmesi için bir kulübün oy kullanmaması gerekecek.

Kulüpler eğer 'devam' derse sezonun hangi şehirde tamamlanacağı kararlaştırılacak. Avrupa Ligi yönetimi, oylama öncesinde kulüplere muhtemel tüm senaryoları, devam etmenin artı ve eksi yönlerini sunacak.

Ayrıca aday şehir ve salonlar da değerlendirilecek. Lig yönetimi, sezonun devamı halinde kalan maçları Belgrad, Atina, Köln ve Kaunas şehirlerinden birinde oynatacak.

Kaynak: TRT SPOR

Yerel liglerin epeyinin iptal edilmiş olması ve oralarda oynayıp burada da ana aktör pozisyonunda olan kulüplerin devam yönünde oy kullanmalarına neden olur gibime geliyor.

Yerelde devamlar çok olsa ülkelere göre değişebilen protokol karmaşası, seyahat vs. handikap olarak görülebilirdi.
Ama şimdi görece daha rahatlar. Oynayıp bitirelim derler sanırım.

Ayrıca basketbolseverlerin ilgisinin kıtlık ortamında buraya daha fazla olacağını da göz önüne alacaklardır.
Bu da başta organizasyon yöneticileri ve kulüplerin finansal yönlü yaklaşımlarını etkiler.

Yereldeki iptallerden ötürü sponsorluk, yayın gibi konularla bağlantılı kayıp yaşayanlar yine buradaki devam ile biraz kompanse olur düşüncesinde olurlar.

BJK 5106
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 13:54

Üstteki mesajı atarken iptal kararı çıkmış!

Yazdığım yoruma ters oldu ama neyse.

O hususların yanısıra kadrosal konular, antrenman vb. problemleri de etki etmiş olabilir.

Yani olumsuz görüş belirtenler bunları handikap görmüş olabilir.

Yerel liglerinde erken iptal edilenler bu yönleri gözetmiş olabilir.

Alıntı:
THY Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası için iptal kararı

THY Avrupa Ligi'nde (Euroleague) 2019-2020 sezonunun iptaline karar verildi. Dev organizasyona gelecek sezon aynı 18 takımla devam edilecek. THY Avrupa Ligi ie birlikte Avrupa Kupası'nda (Eurocup) da sezon iptal edildi.

TRT Spor

alperenfatih
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:20

Bu kötü olmuş, futbol oynanabilirken basketbol daha rahat ve daha hızlı bitecek şekilde oynanabilirdi. Sanırım koronadan daha çok sakatlık korkusu bu kararda etkili oldu.
En çok Ergin Ataman adına üzüldüm.

Ustura Faysal
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:23

Yazık oldu Ergin Ataman'a 🤣

Belki de kariyerinin sezonunu geçiriyordu bu sene. Sağlık olsun artık, seneye neler olur bilemeyiz ama her şerde bir hayır vardır deyip önümüze bakmak lazım.

Haldun Turan

1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:24

Gerçekten çok yazık oldu acayip yazık oldu.

Bu yüzden bunu söylemem yine şart oldu

Ergin Ataman mola alsana

sancak79
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:26

Lider başka bir takım olsa şampiyon ilan edilirdi. Türk takımı olması mı buna sebep oldu ? THY sponsorluktan çekilmeli .

Haldun Turan

1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:30

Alperenfatih Ergin Ataman için mi üzülüyorsun?

Bu kadar saf olma çok eskilere değil son 3-4 seneye bak.

Yaz Google'a Ergin Ataman ve Fenerbahçe diye.

Madde madde çıkan tatsısz haberleri bir daha oku ve gene üzülmeye devam edeceksen üzül.

Ben ona asla üzülmem.

Tanrı'nın bildiğini kuldan asla saklamam.

Adam daha geçen gün Galatasaraylılığını yine göstermek için onlar da iyi kadro olsun güçlü olsun demiş.

Efes'in koçusun ama Galatasaray'dan bahsediyor bu ne ya böyle.

Shane Larkin bu adam gibi hırslarına yenik düşse bencilce düşünse onun gibi narsist bir adam olsa Euroleague oynanmalı derdi ama tam tersini dedi.

Niye dedi herkes bunu bir düşünsün başta da Ataman düşünsün.

Ne diyorduk;

Ergin Ataman mola alsana

alperenfatih
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:37

Haldun, ironi yapıyorum tabiki. Ergin'in Fenerbahçe kompleksini bilmediğimi düşünmene şaşırdım.

Haldun Turan

1 ay önce - Pts 25 May 2020, 14:38

İroni yapıyorsan ben yanlış anladım.

Efes'in başında Ataman olmasaydı birazcık üzülebilirdim.

Daha bundan 1 ay kadar önce Nando de Colo bu maçlar oynanamaz demişdi.

İstanbul'da ailesi ile yaşayan Fransız yıldız bunu derken kafasında Efes şampiyon olur ve ben bunu Fenerbahçe forması giyen bir adam olarak hazmedemem düşüncesiyle asla demedi.

Adam CSKA'da her başarıyı tattı bizim unutamadığımız Berlindeki finalde Fenerbahçeye kan doğrandığı maçta da oynamıştı De Colo.

Basketbol kesinlikle futboldan daha riskli bir spor ve kapalı alanda oynanıyor.

Savunma ve hücumlarda oyuncuların nasıl içiçe olduğunu herkes biliyor.

Ribaunt mücadelelerinde kaç oyuncunun birbirine temas ettiğini de herkes biliyor.

Top herkese değiyor ve hakemlerede değiyor.

Rakibinin eline koluna kıçına ellerin değiyor.

Eeee nasıl oynanacaktı o zaman?

Kafalar nasıl rahat olacaktı ayrıca de seyircisiz.

Böyle bir şey olamazdı.

İşte bu yüzden gene diyorum ki;

Ergin Ataman mola alsana.

sayfa 73
« önceki   123 ... 72737475   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET