Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Bursaspor'a Yardım Kampanyası Yapılırsa Destekler misiniz ?
Bursaspor taraftarıyım, elbet desteklerim 13.8%  13.8%  [4]
Bursaspor taraftarı değilim ama desteklerim 24.1%  24.1%  [7]
Destek vermem, batsın 44.8%  44.8%  [13]
Destek vermem ama böyle bir kampanya mutlaka yapılmalı 17.2%  17.2%  [5]
Toplam Oy : 29

Aslan Sevda
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 12:38
Bursaspor'a Yardım Kampanyası Yapılmalı (mı) ?

Bilindiği gibi Süper Ligde şampiyon olan 5 takımdan birisi de Bursaspor.
Bursaspor daha önce şampiyonluk yaşadığı için naklen yayın gelirinden de iyi bir pay aldı. Şimdi alt lige düştükleri için bu paydan da mahrum kalacaklar.

Alıntı:
NOT :
YAYIN GELİRİ DAĞILIMI
Yayın gelirlerinde TFF ve alt liglerin payı çıktıktan sonra kalan meblağın yüzde 37'si, "ayak bastı parası" olarak kulüplere eşit olarak dağıtılıyor. Böylece her kulüp, katılım bedeli olarak 38,5 milyon lirayı kasasına koydu.

Süper Lig kulüplerine ayrılan paranın yüzde 46'sı takımların performansına göre pay ediliyor. Takımlar, elde edilen her galibiyette 2,8 milyon lira kazanırken, beraberliklerde de 1,4 milyon liranın sahibi oluyor.

Gelirin yüzde 11'i ise lig tarihinde şampiyonluk yaşayan takımlar arasında şampiyonluk sayılarına göre bölüştürülüyor. Bu çerçevede bir şampiyonluğun bedeli 3,3 milyon lira.
Süper Lig'e ayrılan gelirin kalan kısmı da (yüzde 6), sezon sonunda ilk altı sırada yer alan takımlara verilecek. Buna göre şampiyon takım, 36,2 milyon lirayı kasasına koyacak. İkinci sıradaki ekip 29 milyon lira kazanırken, lig üçüncüsü 21,6 , lig dördüncüsü 14,4 , lig beşincisi 7,2 ve lig altıncısı 3,6 milyon lirayla ödüllendirilecek.

Ligden düştükleri için paraşüt yardımı alacaklar. Bu para da yaklaşık 4,7 milyon TL

NOT :
Alıntı:
Bu sezon bir alt lige düşen takımlar için yayın gelirlerinden ‘Paraşüt Yardımı’ adı altında kaynak aktarılacak. Bu ödeme kulüplerin bir sonraki sezon ekonomik sıkıntıya düşmemesi için yapılıyor. 14.1 milyon lira olan bu rakam 3 kulübe eşit olarak verilecek.

Bursaspor'un borcu da her geçen gün artıyor. Kulübün 70 milyon euro civarında borcu olduğu söyleniyor. 2 ay önceki borcu şöyleydi.

NOT :
Alıntı:
Bursaspor Kulübü Bağımsız Denetleme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucu Bursaspor Kulübü'nün borcunun toplamda 491 milyon 631 bin 609 lira olduğu açıklandı.

Bursa sanayisi ile üretimi ile tekstili ile bir marka şehir.
Passolig sıralamasında ilk 4 takımın hemen ardından Bursaspor geliyor.
Nüfusu 3 milyon olan bir şehir yalnız bırakılmamalı. Ben inanıyorum ki böyle bir kampanya olsa Ankara başta olmak üzere birçok şehirden büyük meblağlar toplanır. Fenerbahçe şimdiden 35 milyon euro topladıysa Bursaspor da rahatlıkla 15-20 milyon euro toplar ve rahat nefes alabilir.

En son Aslan Sevda tarafından Çrş 29 May 2019, 14:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Selim Altınordu
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 12:39

Trabzonspor bir onceki sene yapmiştı zaten ligde kalmasinı sağlayarak.

Aslan Sevda
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 12:41

Bursa sonuçta bir Büyükşehir, ilçe takımları yerine proje takımları yerine büyük bir şehrin takımının Süper ligde olmasını tercih ederim. Zaten Bursalı veya Bursaspor taraftarı olmamama rağmen sosyal medyada birçok mecrada bunun için çabalayacağım. Karınca misali.

brs7016
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 12:54

Bursaspor bu ligin en önemli değerlerindendir kim ne derse desin ligde en uzun süre almış takımlardan biri.Yeri de her zaman süper ligdir. Bazen güzel günler sıkıntılı zamanların ardından gelir. Ben yine öyle olacağına inanıyorum çıkacağız ve hatalarımızdan ders alıp bunları kulağımıza küpe yapıp zirveye oynayacağız yine.Bir kampanya yapılırsa da elimden geldiğince destek olurum inşallah böyle bir çalışma başlatılır.

kürşad58
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 13:04

70 milyon euro borç ne demek..nasıl kapanacak ve bu borcu yapanlardan kim hesap soracak?

Koray C.
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 13:07

Düştükleri İcin zaten yardım yapılacak
10 milyon gibi bir rakam olması gerek.

Ustura Faysal
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 13:11

70 milyon euro borc ile Gaziantepspor, MİY, Orduspor gibi tarihin tozlu raflarına doğru hızla gidecektir.

10 sene sonra devşirme bir takımla Bursa Belediyespor ya da Yeni Bursaspor olarak geri gelirler.

Aslan Sevda
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:24

Koray Bey 4,7 milyon TL alacaklar. 700 bin euro yaklaşık

mustafaguler
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:29

Önümüzde bir kongre var. Sağ salim bir seçim yapılsın ve başkan seçilsin ardından bir kampanya başlatılacağını düşünüyorum. Geçmişte de maddi kampanyalar yapılmış ciddi paralar toplanmıştı.

Yani gelecek olan başkanın işi cidden çok zor. Hem maddi yönden zor olan bir kulüp başına gelecek hem de bu zorluklar içerisinde maddi getirisi daha az olan bir alt ligde oynayacak. Bunun yanı sıra bu kulübe küstürülmüş bir sürü insan var. Taraftarından, iş adamına, eski yöneticisine kadar... Ne olursa olsun bu kişilerin önce kazanılması gerekiyor.

Aslan Sevda
12 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:33

Ustura Faysal ben de işte bu dediğinizin olmasını istemem. Kasımpaşa ve Başakşehir yerine Bursa olsa kötü mü olur ? 5 Istanbul takımı fazla bu lige

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET