Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Hangi ülkeyi isterdin?
Almanya 8.6%  8.6%  [3]
Fransa 0.0%  0.0%  [0]
İngiltere 8.6%  8.6%  [3]
Avusturya 5.7%  5.7%  [2]
İsviçre 5.7%  5.7%  [2]
Avustralya 5.7%  5.7%  [2]
Çin 0.0%  0.0%  [0]
ABD 8.6%  8.6%  [3]
Kanada 2.9%  2.9%  [1]
Japonya 2.9%  2.9%  [1]
Yeni zelanda 14.3%  14.3%  [5]
İspanya 8.6%  8.6%  [3]
Portekiz 2.9%  2.9%  [1]
Rusya 0.0%  0.0%  [0]
Danimarka 0.0%  0.0%  [0]
Hollanda 8.6%  8.6%  [3]
Norveç 5.7%  5.7%  [2]
İsveç 5.7%  5.7%  [2]
Finlandiya 5.7%  5.7%  [2]
Toplam Oy : 35

özercan23
5 ay önce - Çrş 22 May 2019, 22:51

İsviçre

Yavuz Sinop

5 ay önce - Çrş 22 May 2019, 22:54

Yansa, yıkılsa hatta yerin dibine batsa bile Türkiye'm.
Başka ülkeye gitmeyi sadece gezmek için düşünürüm

Murat Altınay
5 ay önce - Çrş 22 May 2019, 23:10

Alıntı:

Yuhhh diyorum sayın murat altınay adamlar ne süpermişlerde haberimiz yokmuş bu naaıl hayranlık. Burdan anladiğım avrupa ve abd de kesinlikle hapishane yoktur çünkü süper iyi adamlar suç işlemezler

Sayın ve yuhu bir arada aynı kişi için kullanabildiğinden dolayı tebrik ediyorum seni arkadaşım, yuhunuz yani..

Şimdi, süper iyilik diye birşey yok.
O saydığım İslami emir ve yasaklara kim uyarsa ilerler, insanlar orada yaşamak isterler ve kim uymazsa geri kalır, insanlar oradan kaçmak isterler.
Ortada doğru orantılı bir gerçek var ve olay bu kadar basit.
Kaldı ki, hapishanelerinin doluluk boşluk oranı ile bu durumu açıklayamazsın. Ya da varsa, başka açıklamasını sen yap.
Batı mükemmel kusursuz demiyorum. Ancak o saydığım kurallara çoğunlukla uydukları için ilerlediler diyorum.
Batının mesela İslam dışı bir özelliği var,
Aile kurumuna, akrabalık bağlarına önem vermemek, evliliği önemsememek, eşcinselliği normal görmek.
Şimdi bu İslam dışı unsur da toplumu yıkmaya Ülkeyi batırmaya yeter ve Batının çöküşü de bu yanlışın üzerine olacaktır.
Gördün mü bak, gemi bir yerden su alınca tümden batmaya mahkum oluyor.

Avrupalı sonradan Müslüman olmuş birinin bizler için söylediği ifade aklıma geliyor.
Biz dinimizden uzaklaştıkça ilerledik, siz dininizden uzaklaştıkça geri kaldınız diyordu.
Ne kadar doğru bir tespit.
Çünkü Hristiyanlık yanlış bir Din, İslam doğru bir Dindir.
Kimliğinde Müslüman yazılınca herşey tastamam olmuyor. O Müslümanlığı hayata tatbik edince faydaları ancak o zaman görülebiliyor.

Ben hayattaki olayları ve durumları her zaman neden sonuç ilişkisi ile analiz eder, ona göre değerlendiririm.
Bir Afganın bir Iraklının Türkiye'yi bile bırakıp denizde boğulma pahasına Almanya'ya sığınmaya çalışmasının altında yatan gerçek, kimliğinde yazan İslam Dininin uygulamalı olarak yaşandığı Hristiyan Ülkeye ulaşmaya çalışmasından ibarettir.
Ne garip değil mi?
Veya bak burada Avrupada yaşayan Türkler var, vatan hasreti ile okuyor veya yazıyorlar.
Onlar çoğu zaman Türkiye çok güzel derler. Buradakiler de madem çok güzel gel yaşa derler.
O da aklından hep şunu geçirir, yok yahu şimdi olmaz ama emekli olunca belki.
Çünkü tatile gelip 2 hafta hayatın içine girince koşa koşa Avrupaya geri gider, insanı soyup soğana çeviriyorlar diye kaçar Ülkesinden.
Türkiye güzeldi ucuzdu Müslümandı e gelsene kardeşim? Niye gelmiyorsun??
Daha doğrusu gelmek istiyorsun ama gelemiyorsun..
Neden? Çünkü saydığım unsurlardan Türkiye de, diğer İslam Ülkeleri gibi genelde uzak işte.

Osmanlı mesela İslamiyetin emir ve yasaklarına karşı çok uyumlu bir Devletti.
Ne oldu, 600 Yıl Dünyanın süper gücü oldu.
O sırada Batıdakiler başı ağrıyan adamın kafatasını çiviyle delip başı ağrıtan kötü ruhun çıkmasını bekliyorlardı. O zaman da orada yaşamak için insanlar bugünkü gibi can atıyor muydu?

Haa demek ki bu işin Doğu Batı ile ilişkisi yokmuş, hayatın kendisi ile ilişkisi varmış..

Evet şimdi bizler de İslama uydukça ilerleyeceğiz, uymadıkça geri kalacağız.
Reçeteyi yazıyorum, günde 24 saat İslamiyet.
Var mı hala itirazı olan?
Olay bu kadar açık ve net.

ads 1940
5 ay önce - Çrş 22 May 2019, 23:39

San Marino yada Andorra küçük ve şirin ülkelerdir buralar da tercih edilebilir.

Güven Hoca

5 ay önce - Çrş 22 May 2019, 23:50

Bu memleketin topraklarından çıkıp başka ülkede yaşamaya başladığınızda bu toprakların değerini daha iyi anlarsınız. Eskiden Almancıların izine gelişlerde Kapıkule'de Türk bayrağını gördükleri zaman secdeye varıp toprağı öpmeleri boşuna değildir.9 yıl Almanya'da yaşamış bir kişi olarak bunu söylüyorum.Diğer gurbetçilere de sorabilirsiniz bu durumları.Nerede ne kadar yaşarsanız yaşayın bu toprakların değerini tutmaz.

hakangk06
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 22:00

Almanya ve Japonya. Ama gitmek zorunda olmadıkça ülkemden hiç ayrılmam.

ozgurumm
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 22:10

Ülkesini terk edecek kadar bu topraklara uzak herkes için söylüyorum; Ne olur gidin ama geri dönmemecesine...

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET