Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazmi
9 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 13:30
Kayseri - Ahi Evran Kentsel Dönüşüm Projesi


Alıntı:

KOCASİNAN BELEDİYESİ AHİ EVRAN´DA DEV BİR TEMEL ATTI

Ahi Evran Mahallesi´ndeki kentsel dönüşüm alanında Türkiye´ye örnek olacak dev projenin temeli atıldı…Kocasinan Belediyesi, Ahi Evran Mahallesi´ndeki kentsel dönüşüm alanında Türkiye´ye örnek olacak dev projenin temelini attı. Kentsel dönüşümün sosyal bir dönüşüm olduğunu vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan´ı geleceğe taşımak için kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini ve dönüşüm projeleri tamamlandığında yeni bir kayseri ve yeni bir Kocasinan´ın şekilleneceğini kaydetti…

Kentsel dönüşümün bir belediye tarafından kendi başına yapabileceği bir iş değildir. Kanuni olarak önümüzün açılması noktasında bu günlere geldik. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Onların çıkarmış olduğu kanunlar ile birlikte biz hizmetleri vatandaşın lehine sunuyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde diğer mahallelerimizde de benzer kentsel dönüşüm uygulamalarına devam edeceğiz.”

Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümün vatandaşa hizmet olarak hızlı bir şekilde sunulabilmesi için 3 farklı yöntemden geçtiğinin altını çizerek, “Belediye, mülkiyet sahibi ve yatırımcı olmak üzere 3 farklı konuyu oluşturuyor. Biz belediye olarak planlamasını ve her turlu bürokrasi işlerini tamamlıyoruz. Özellikle geleceğimizin teminatı yavrularımızın, daha mutlu ve daha huzurlu bir şekilde yaşaması için daha modern ve daha konforlu konutlar inşa ediyoruz. 1 buçuk milyon metrekare alanda dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda ilçe belediye ölçeğinde Türkiye´de en büyük kentsel dönüşüm yapan belediyeyiz. Burada kentsel dönüşümle sağlık ocağı yapıyoruz. Bölgemizde en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından biri olan Ahi Evran Mahallemizdeki 500 bin metrekare alan üzerinde 3 bin konutla dönüşüm çalışmamızla buranın çehresi değişecek ve yeni bir mahalle olacak. 200 bin metrekare alan üzerinde ‘Kent balkon´ diye adlandırılan park çalışması olacak. Ayrıca bölgenin yaşam standardını yükseltecek farklı ve özellikli projeler hayata geçireceğiz. Kocasinan´ın her bir mahallesini güzelleştirmeye ve değiştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

[ ! ]
(+)Ahi Evran kentsel dönüşüm projesi, Kayseri adına büyük ve önemli bir proje. Ekolojik köprüsü, yel değirmenleri (peyzaj amaçlı muhtemelen), binaların tasarımı, şehre güzel bir vitrin daha oluşturacaktır. Kentsel dönüşümün temeli atıldı, umarım projeye sadık kalınır ve tez zamanda tamamlanırosmanturan

9 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 09:10

Boş araziye inşaat yaparak kentsel donüşüm diye yutturuyorlar.

Kentsel Dönüşüm olmasaydı Sedat KILINÇ gelip oraya yine inşaatını yapacaktı.


osmanturan

9 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 09:22

Ayrıca hizlarını alamayıp görsele rüzgar gülü felan yapmışlar.
yerleşim yerlerinde rüzgar gülü yapılamaz.

rüzgar gülü gölgesi yerleşim yerlerine düştüğü için. düşünsenize bir şeyin gölgesi sürekli odanızdan geçiyor.
ve
gece gündüz durmadan çıkardıkları ıslık sesi koca bir mahalleyi uyutmaz.


Misafir a52

9 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 09:41

Kayseride vaad edilen projelerle yapılan projeler arasında dağlar kadar fark oluyor hep.Görseldeki projenin aynısını yapacaklarına ihtimal vermiyorum.Disneyland standartlarında oyun parkı yapılacak denmişti yapılan mazakaland ortada.Sahabiye finans merkezi olacak dendi yapılan proje ortada.hava ikmal arazisinin tamamı park olacak dendi şu an arsanın yarısına yapılacağı açıklandı örnekler çok

Serkan Guzel
9 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 19:08

turan osman, belirttiğin gibi işe niyetlenen inşaatçı özel sektör kuruluşu. Anladığım kadarıyla, adamların elinde avam proje var. Bölgedeki bina ve toprak malikleriyle anlaşabilirlerse, orada seyrek durumdaki düzensiz yapılaşmayı da ortadan kaldıracaklar ve yeni bir iş ve yerleşim merkezi oluşturacaklar.

Orada seyrek te olsa düzensiz bir yapılaşma olduğu için, firmanın uygulayacağı yeni proje ile, bölgeye katma değer kazandırılacak. Haliyle bu işe para yatıranlar da yatırımının karşılığını alacaklar.

Uygulanması düşünülen proje ile oradaki düzensiz yapılaşmaya son verilmesi mümkün olacağından, yapılan iş kentsel dönüşün kapsamındadır.

Bir de eleştiri getirmeden önce, maliklerin kim olduğuna bakmak gerekir. Orada toprak sahiplerinin ekseriyeti tüzel kişilere( yani belediyeye ) ait ise, yapılaşmanın seyrek olduğu olduğu yerde kentsel dönüşüm mü olurmuş, diye eleştirebilirsin. Hak da veririm.

Ancak, toprak maliklerinin ekseriyeti şahıslardan ibaret ise, işi de yapacak olan bir özel sektör kuruluşu ise, yapılacak işi eleştirmek pek mantıklı olmaz. Firma sonuçta işi alacak ve para kazanmak için, projenin adına ister kentsel dönüşüm der, ister başka bir adla reklamını yapar. O firmanın bileceği iş. Çünkü oraya harcama yapacak. Haklı olarak ta karşılığı alacak.En son Serkan Guzel tarafından Pts 29 Nis 2019, 19:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ