Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 28
Sezgin Cengiz

9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:41

Alıntı:
Sezgin hocam senin kehanetler pek tutmuyor:)

Ben kahin değilim ki bazen de tutmayıversin. Ama son seçim şaibe gölgesinde geçti malum. Bu detayı da göz ardı etmeyelim. Daha da geçmişe de gitmeni tavsiye ederim. Senin tabirinle ne kehanetler var eğlenirsin. Yıllar yılı her söyleminin ardından sürekli ters köşe olanlar kıvıracak sözleri bitince karşıt olmaya başladılar. Çok eğlenirsin vallahi bak, bir git daha geçmişlere

En son Sezgin Cengiz tarafından Cum 13 Arl 2019, 16:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

harun82_44
9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:41

Alım gençlerin kopuşu yeni nesil zorluk nedir bilmez bakıyor herşeyde her işte doğruda bile eleştirilen ,binlerce yalanın döndüğü sosyal medya ağındaki algının üstünlüğü . Okumuş kesim kopmaz Erdoğan'dan .C evrem ve ben kopmadik . Süresinin çoğunu sosyal medyada geçiren topluluklarin aklını bulandirmak daha kolay. Sen hala anlamak istemiyorsun. Erdoğan yanlışları var ,milletde biliyor ama bizi yönetecek biri varsa şuan Erdoğan'dan iyisi yok. Yaptığı işlerde kredisi var hala olay net . Anlamak istemiyorsun. CHP de oy sapması doğru yanlış ne olursa olsun yaşanmıyor . Bir çok insan bu yüzden bile hala ak Parti'ye veriyor . Ak Parti'ye oy vermenin tek sebebi yok. Diğer partiler kimi etnik kimi kemik sol vs ama Erdoğan'ın bir çok insana sorsanız oy alma sebebi çok çeşitli. Kılıçdaroğlu,Sülo nün yüzde 35 lerde oy aldığı ülkede Erdoğan kralını alır . Kazansada kazanamasada güçlü hala.

mehmetlu
9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 17:03

Stratejik Derinlik ile ortaya koyduğu tezler yüzünden (ki daha önceki sayfada doğru yanlarının hakkını teslim ettik) kendi ülkesinde ve yurtdışında "neo-osmanlıcı" diye hakaret edilen Davutoğlu şimdi madem gözlü olmuş. Davutoğlu o dönem "İngiltere eski sömürgeleriyle bir milletler topluluğu halinde, neden Türkiye eski Osmanlı topraklarında, Balkanlarda, Ortadoğu ve Orta Asya’da yeniden liderlik kurmasın?" derken ve bunun için adım atarken dünyada saygı görüyordu öyle mi? Ah cehalet... Biz, Davutoğlu ile 2011'de Türk kültürü ve diasporası için dönemin İngiltere dışişleri bakanı William Hague'u da devreye sokarak adımlar atıp, bizzat aynı masaya oturup Ahlak-ı Alai üzerinde konuşurken tutup birileri boş boş konuşuyor.

ahmetsever
9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 17:14

Alıntı:
Bu sistem olsaydı kimse parlamenter sisteme geçmek istemezdi. Ama şu an yürütme kraliyet ailesiyle eş oranda yetkilere sahip....

Parlementer sisteme geçmek istemelerinin esas sebebi, sizin anlattıklarınız mı? yoksa koalisyon falan kalkıp % 50+1 oy'a ulaşıp cumhurbaşkanı olamayacaklarını bilmeleri mi?

naims1
9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 17:16

Davutoğlu bu partiyi kurdu, millete bu partiyi kapatacak.

mtoman
9 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 17:21

Alıntı:

Parlementer sisteme geçmek istemelerinin esas sebebi, sizin anlattıklarınız mı? yoksa koalisyon falan kalkıp % 50+1 oy'a ulaşıp cumhurbaşkanı olamayacaklarını bilmeleri mi?

Bunlar benim tezlerim. Tabi buna benzer tezler illa ki vardır. Ama bildiğim kadarıyla Davutoğlu bu teze yakın..

% 50 + 1 artık herkes için çok zor. Tayyip Erdoğan'ın bir sonraki seçimde bu oranı yakalaması şimdilik çok zor görünüyor. Bu seçim sitemi aslında daha muteber! En azından ortak bir oy ile %50, 01'i bulan başkan olabilecek ama sorun yönetim meselesi. Bu sorun Erdoğan'dan ya da kişiliğinden de kaynaklanmıyor. Kim gelirse gelsin gereğinden fazla yetki ve sorumluluk ile iş yapmaya çalışacak. Davutoğlu'da başkan olsa aynı sorunları yaşayacak. Yürütme karnı şiş kuş gibi. Uçmak istiyor ama her seferinde yalpalıyor.
Bunu önlemenin yolu Senato'nun kurulması, yasamanın yeniden kurgulanması ve yargının bağımsızlığının sağlanması. Şimdi ki sistemde bunların hiç biri yok. O yüzden krizdeyiz.

sayfa 28
« önceki   123 ... 262728
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET