Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 27
ahmetsever
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 15:41

Alıntı:
Abdullah Gül Akpnin ilk basbakani. Erdoganin siyasi yasagini kaldirtti, koltuktan kalkti, onu oturttu, bugün hain.

Ali Babacan, disisleri bakanligini, ekonomi bakanligini basariyla yürüttü. Tek adamla.ters düstü, bugün hain.

Ahmet Davutoglu, basarinin kitabini yazan adam. Onun teorileriyle Ak parti politik arenaya basariyla girdi. Davutogluda basari merdivenlerini disisleri danismanligindan disisleri bakanligina, en son basbakanliga hizla tirmandi. Basbakan olarak Erdoganla ters düstü, bugün hain.

Yeneroglu, Almanyadaki politik kariyerini birakti, Alman kanallarinda deli gibi Erdogani savundu, insan haklarini savubdu diye bugün hain.... ve daha niceleri!

Anlattıklarınıza birde şu açıdan bakın, şayet Erdoğan bir siyasi hareket başlatıp başına geçmemiş olsaydı, bugün anlattığınız adamlar en fazla herhangi bir siyasi partide en fazla milletvekili olurlardı, onun ötesine geçemezlerdi.
Mesela bu hareketin başlangıcında Abdüllatif Şener vardı ayrılıp, parti falan kurmuştu bugün ne durumda?
İdris Naim Şahin, bakan olmuştu, sonra ayrılmıştı parti falan kurdu, bugün ne durumda?
Yaşar Yakış, milletvekili Dışişleri Bakanı oldu bugün ne durumda?
Dengir Mir Mehmet Fırat partinin ileri gelenleri arasındaydı bugün?
Mehmet Şimşek, milletvekili bakan olmuştu bugün ne durumda?(yeni siyasi oluşumlarla hareket edeceği söyleniyor)
Ertuğrul Yalçınbayır nerede?
Beşir Atalay nerede?
Erkan Mumcu nerede?
Ömer Dinçer nerede?
...
...
saydığım isimler partinin önde gelen isimleriydi birçoğu bakanlık yaptı? ancak büyük çoğunluğu kerameti kendinden bildi partiden ayrıldılar, istifa ettiler.
Allah herkesin yolunu açık etsin.
Bugün, bırakın İstanbul'u Anadolu'nun 3-5 bin nüfuslu bir ilçesinde bile belediye başkanlığı seçiminde ilgili adaya değil, "ben Tayyip Erdoğan'a oy verdim diyen birçok insan var.
Bu nedenle Tayyip Erdoğan faktörü gözardı edilemez...

Ertuğrul MERTEL

6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 15:58

İstemedikleri Başkanlık Sisteminin verdiği büyük nimetle .
Çıkılan yol nedir ?

% 50'ye ulaşma gayreti ve başkanlık sisteminin verdiği büyük İmkanlar ile Ona uygun bir yapılanma ve buna destek veren herkese MAL BULMUŞ MAĞRİBİ gibi yamanma ve sahiplenme ...
Başkanlık siteminden hep bunlar .

Sezgin Cengiz

6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:01

Kendi adamıcılık almış başını gitmiş burada. Adı da güya eleştiri oluyor. Bu satıcılar istedikleri taklayı atsınlar Erdoğan 2023'te Allah'ın izni ile yine başkan. Çıkarcılar ve rüzgâr nereden esiyorsa O'cular eksen kayması mı yaşamış, çok da fifi deriz buna ancak. İşler istedikleri gibi gitmezse bunlar kelime oyunlarıyla bir yolunu bulup iktidar tarafından görünmek için takla atmaya başlarlar yine. Demedi demeyin.

unuttum
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:07

Alıntı:
Kendi adamıcılık almış başını gitmiş burada. Adı da güya eleştiri oluyor. Bu satıcılar istedikleri taklayı atsınlar Erdoğan 2023'te Allah'ın izni ile yine başkan.

1 oyum var. Bugün seçim olsun sabah sabah sandığa gider oyumu AK Partiye - Recep Tayyip Erdoğan'a veririm. Gerisine karışmam

Meral Apla hocaya göz kırpıyor sana vekil yollarım diyor. (yan masadan 20 vekil) Meral apla Hocaya İyi Gelecek diyebiliriz. Allah muhabbetinizi arttırsın bizim daha önemli işlerimiz var.

mtoman
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:20

Alıntı:
Şu herkesi hain ilan eden anlayıştan çıkın.

Erdoğan babacana makam verdi Babacan kabul etmedi

Konu makam falan değil konu Erdoğan ve ak partinin 15 yıl boyunca ülkeye kazandırdıklarını yok etmeye başlamaları Konu yıllarca mücadele edilen Kemalist oligarşiyi indirdikten sonra onlar gibi olmaları

İnsanlar yıllardır uyarıyor ama bırakın uyarıyı dikkate almayı daha da ileri gidiyorlar

İstanbul seçimlerinde halk son kez uyardı ama nafile bildikleri yanlışlarda devam ediyorlar .

Ak partili olupta Davutoğlu ve babacanı eleştirmeye kimsenin Hakkı yok . Önce ak parti ve Erdoğan’ı eleştirin .

Kemalist oligarşi geriletildi, fetö ezildi . Ee millet artık nefes alalım diyor oooo şimdide ak parti elitleri çıktı başımıza . Hukuk ve adalet diplere düşmüş . Ekonomi sıkıntılı her gün zam zam ama elitlerin bir eli yağda bir eli balda dış güçler diye goy goy yapıyorlar

Bu millet dış güçlere de kendi içinden çıkan fetöyede ne yapabileceğini zaten gösterdi ama bu millet kendini aptal yerine koyanlarıda affetmez

Yahu yıllık yüzde 8 enflasyon açıklaması nedir . Kimse bu milleti hafifle almaya kalkmasın

O yüzden önce ak partilileri ve Erdoğan’ı eleştirin Davutoğlu ve Babacan a sıra kolay kolay gelmez

Haklısın. Davutoğlu uluslararası arenada ürettiği dış politika teorisiyle saygı duyulan bir profesör. Bir kaç kendini bilmez ve cahil Stratejik Derinlik politikasının s'sini anlamadan adama bu teori üzerinden saldırıyor. Önce teori nedir bilmek lazım... Davutoğlu büyük değerdir. Değerini bilmemek büyük hata.
Ama gerçek hayatta kitaptaki gibi uygulayamayacağını gördü. İcraatlerini eleştirmek lazım ki ben kendi çapımda eleştirdim. Ama Davutoğlu bu ülke için büyük değerdir. Siyaset kendisine göre mi? Bence değil bir kere fazla dürüst.. Partisi başarıya ulaşır mı? Bilemiyorum. Ama cesaretini takdir ettim.

Diğer isim Babacan'a gelince adam bir kez ODÜ'lü ve konuştuğunda dolu konuşuyor takdir ediyorum. Ekonomi yönetimini ondan almak büyük hataydı. Ama siyasette birinci adam olur mu bilinmez. En son konuşmasını baştan sona dinledim. Mantıklı konuştu. Siyaset kendisine göre mi emin değilim. Ali Babacan'da dürüst, cesur mu daha göremedik icraat..

Ak Parti bu ülkeninin bugüne gelmesinde önemli rol oynadı. Geçmişte çok başarılı oldu. Şimdi başarılı mı? Değil! Böyle giderse değişimi kaçırırsa başarısız olacaktır. Gördük ve görüyoruz. Ak Parti'den iki parti çıkması bile başarıdır. Ak Parti gurur duymalı... Rekabete açık olmalı. CHP yerine Gelecek Partisi ile rekabet etse ne olur? Kötü değil bence...

En son mtoman tarafından Cum 13 Arl 2019, 16:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kerimhalit
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:20

Alıntı:
Sezgin Cengiz

Kendi adamıcılık almış başını gitmiş burada. Adı da güya eleştiri oluyor. Bu satıcılar istedikleri taklayı atsınlar Erdoğan 2023'te Allah'ın izni ile yine başkan. Çıkarcılar ve rüzgâr nereden esiyorsa O'cular eksen kayması mı yaşamış, çok da fifi deriz buna ancak. İşler istedikleri gibi gitmezse bunlar kelime oyunlarıyla bir yolunu bulup iktidar tarafından görünmek için takla atmaya başlarlar yine. Demedi demeyin.

Sezgin hocam senin kehanetler pek tutmuyor:)

Oezel

6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:23

Abdullah Gül emaneten basbakan oldu cünkü toplum Erdogan, a oy verdi üstelik cezaevinde oldugunu bile bile, o ara Gül, ün basi yolsuzluk ve yargi ile dertteydi
Erdogan, in cezaevinden cikmasi ile Emaneti iade etti yani olmasi gerekeni yapti...
Buna karsilik Erdogan Gül icin Siyasi kariyerini hatta hayatini Gül icin oraya koydu Kardesim Gül dedigi adami en yüksek mevkiye cikardi keza Davutoğlu Gene öyle sabah aksam Kilicdaroglu bu herife hakaret ederdi bu makami Gene Erdogan sayesinde kapti... Davutoğlu kendine sabah aksam küfür eden Kilicdaroglu, na koalisyon teklif edecek kadar omurgasiz cikti.
Bugün bu isyanci tayfasinin hicbirinin bir kisisel basarisi yoktur ve tamamida talimat üzerine makam sahibi olmustu.
Iste meydan partiyi kurdular kac Kilo agirlik yaptiklarini görecegiz. Madem yeni partiler artik yeni fikirlerle ortaya cikmalari gerekirse Erdogan, nin yaptigi gibi Adam cikti milli görüs gömlegini cikarttim dedi ve bu günlere geldi. Bunlarda Akparti gömlegini cikarsinlar kendilerini ortaya koysunlar
Ama hic sanmiyorum salya sümük magdur edebiyati yapacaklar zaten fazlasi bunlarin bünyesini asar

Furkan 1453
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:36
Demokrasi

Alıntı:
Cözüm demokrasi, tek adamlik demokrasiye aykiri. Halk tek adamlik istemiyor, bunu anlayin!

Demokrasi yoksa, Davutoğlu nasıl parti kurup da seçimlere katılabiliyor? Bu yazdığınız şeyin içi boş. Aşağı yukarı Almanya’da atılan PKK sloganları ile aynı.

samsa çavuş
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:38

Alıntı:
Partisi başarıya ulaşır mı? Bilemiyorum. Ama cesaretini takdir ettim.

Niyet başarı/iktidar değil zaten.Fare gibi kemirmek benzerlerinin yaptığı gibi.. 0.5 kemirmek bile bu kafa için müthiş başarı o ayrı.
Erdoğan'ın arkasında durur bu Millet.Büyük gelir o lokma boğazlarına bu Millet oldukça.

mtoman
6 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 16:40

Alıntı:

İstemedikleri Başkanlık Sisteminin verdiği büyük nimetle .
Çıkılan yol nedir ?

% 50'ye ulaşma gayreti ve başkanlık sisteminin verdiği büyük İmkanlar ile Ona uygun bir yapılanma ve buna destek veren herkese MAL BULMUŞ MAĞRİBİ gibi yamanma ve sahiplenme ...
Başkanlık siteminden hep bunlar .

Başkanlık sistemi Türkiye için önemli. Ancak yanlış kurgulandı. Şu an düzeltilmesi gereken bir sistem var.

Yürütme hem yasamanın hem de yargının üstünde gibi duruyor. Yapılması gereken şuydu:

Bir başkan ve bakanlıklar : yürütme. Başkan en fazla iki dönem seçilmeli.

Bir Millet Meclisi: 300 kişiden oluşacak.. Boş zamanları olmayacak bu milletvekillerinin hem yasa yapacaklar hem de yürütmeye yönelik denetim işini. Gerçekte olan 600 milletvekili. Meclis boş, bedava maaş artı emeklilik.. Milletvekilleri dört yılda bir iki dönem seçilmeli. Kıyak emeklilik vs kaldırılmalı. Trafikte geçiş üstünlüğü falan hiç olmamalı. Sanki çok şey üretiyorlar.

Senato olmalıydı: Her ilden iki tane senatör.. Yargı ve kurumsal atamalar senatodan geçmeliydi. Ayrıca yürütmeyi denetleme görevini bağımsız yapabilirdi zira senatörler kendi illerini temsilen geleceklerdi. Senator seçimleri iki yılda bir olmalı ve bir senatör iki dönemden fazla seçilmemeli.

Yargı: Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve HSYK atamalarında yürütmenin payı % 25, Yasamanın % 25, Senato'nun % 25 ve diğer % 25 üniversitelerden

Bu sistem olsaydı kimse parlamenter sisteme geçmek istemezdi. Ama şu an yürütme kraliyet ailesiyle eş oranda yetkilere sahip....

En son mtoman tarafından Cum 13 Arl 2019, 16:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET