Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mtoman
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:33
Ahmet Davutoğlu'nun Yeni Parti Çalışmaları [SİYASET]

Ahmet Davutoğlu tarafından yeni partinin kuruluşu için adım günler önce atıldı. Bu konuda aşağıda iddia edildiği gibi yeni parti kuruldu. İddiaya göre Haziran gibi adımlar atılacakmış. Davutoğlu ile AK Parti arasında görüşmeler neticesinde ortaya çıkan manifesto ciddi bir entellektüel ağırlığa sahip içeriğe sahip. Beğendim. Akademisyen bir siyasetçi olması hasebiyle takdir ettiğim biri. Evet hataları oldu. Suriye konusunda fazla romantik davrandı.Gelecekte de hataları olacak.

Türkiye'nin önünü açma kapasitesine sahip olduğunu düşünüyorum. Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek yola çıktığında umarım ülkemiz için hayırlısı olur... Gerçekten de manifestosu gayet yerinde görünüyor. Türkiye'de böyle bir manifesto ile yola çıkan bir siyasi oluşum oldu mu bilmiyorum? Başarılı olur mu bilmiyorum? Sadece bir tahminim var. Şu an konjonktür uygun... Bakalım ne kadar cesaretli olacak?

Not: Yeni partinin destekçisi ya da bu iddianın kaynağı ben değilim. Sadece Ahmet Davutoğlu'nun aşağıdaki manifestosu için bu başlığı açtım. Bu konuda başlık olmaması ve Ahmet Davutoğlu'nun sayfasının kilitli olması ilginç...

Parti kurulması ile ilgili iddianın kaynağı twitter'da Ankara Kuşu isimli biri...Bu kaynak ne kadar muteber bilemiyorum. Bana göre kaynak tartışmalı belki de troll kendisi bilemiyorum gerçekten. Tartışma götürmeyen ise Ahmet Davutoğlu'nun bir manifesto ile yeni partı için çalışmakta olduğu gerçeğidir. Kendisi yeni parti kuracaksa önce Ak Parti'den istifa etmeli. O istifa gerçekleşirse iddaların altı dolabilir..

İddianın kaynak aşağıda..

https://biipp.com/yeni-partinin-kurulmasi_3933

Alıntı:
Ve beklenen gelişme yaşandı, yeni parti fiilen kuruldu.

haziran ayında resmi olarak kurulması planlanan yeni parti, teşkilatlanma çalışmalarına start verildi.

beyin takımında 100 kişinin olduğu yeni parti, ahmet davutoğlu öncülüğünde vitrine çıktı. 81 ilde teşkilatlanacak olan partide, merkez kurul üyelerinin belirlenmesinin ardından il başkanlarının da tespit edilmesi çalışmalarına bugün itibariyle başlanıldı. P
hatay, manisa, istanbul, ankara, kocaeli, bursa, konya, kayseri, izmir, diyarbakır, gaziantep, şanlıurfa, samsun ve trabzon'da il başkanlarının belirlendiği, diğer büyükşehir ve kentlerdeki çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ahmet davutoğlu'nun partisinde ikinci adam eski ekonomi bakanı ali babacan olacak. oluşumu, abdullah gül de destekliyor.parti'nin ismi ise haziranda duyurulacak.

Ahmet Davuroğlu Manifestosu

Ahmet Davutoğlu
http://www.ngazete.com/iste-davutoglunun-manifest ...-6414h.htm

En son mtoman tarafından Cum 26 Nis 2019, 08:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

ads 1940
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:43

Bana göre iyi bir siyaset adamıydı ona haksızlık yapıldı diye düşünüyorum bu yolda kendine başarılar diliyorum siyasete yeni bir soluk getirecektir yol arkadaşlarını ve ekibini iyi seçerse başarılı olur.

mehmet GZL
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:50

Alıntı:
Bana göre iyi bir siyaset adamıydı ona haksızlık yapıldı diye düşünüyorum bu yolda kendine başarılar diliyorum siyasete yeni bir soluk getirecektir yol arkadaşlarını ve ekibini iyi seçerse başarılı olur.

Akşam Akşam iyi güldüm .... Son 10 yıldaki ülkenin başına gelen en büyük felaket

Murat Altınay
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:57

Ak Parti Genel Başkanı ve seçilmiş son bir Başbakan pozisyonu halindeyken Ahmet Davutoğlu nun bariz sebep gösterilmeden rica veya emir ile bir şekilde görevden alınması bana göre yanlış bir girişimdir.

Kendisine büyük haksızlık yapılmış olup, gittiğinden beridir de Ak Parti tarafında eskisine nazaran daha başarısız bir iktidar profili çizilmiş, işler hiç yolunda gitmemiş ve gitmemeye de devam edecektir.
Ülke olarak kendisine ihtiyaç vardır.
Yeni bir parti ile bu ihtiyacı karşılayabilmesi zor fakat imkansız değildir.
Yine de Ak Parti bünyesinde kendisine makul bir yer verilebilirse daha iyi olur ancak tam kopuş gerçekleşmiş görünüyor ve şimdilik bizlere hayırlı olsun demek kalıyor..

Yiğit3344
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:58

O kadar konuşmak ama hiçbirsey söylememek. Yarısına gelmeden okumayı bıraktım.

Aliyev1999
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 22:59

İlk girdiği secimde herhangi bir partiyle ittifak kurmazsa kesin baraj altında kalır
Ardindanda BBP gibi küçük bir parti olarak kalir
Bak iyip ne güzel ittifak yaptı %9,96 oy almasına rağmen meclise girdi
Ama Davutoğlu kimle ittifak yapabilir ki?
İyip ile ittifak yapsa kurtarabilir belki

Nazmi
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 23:00

Dış politikanın anasını ağlatan adam olarak tarihe geçti. Hala ülkeyi yönetme fikrine sahip olduğuna göre, iyi yüz varmış adamda

ali dostbey
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 23:05

Dış politikadaki büyük yanlışları bilhassa Suriye politikası Türkiye'nin neredeyse sonunu getiriyordu.

Murat Altınay
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 23:07

Alıntı:

Dış politikanın anasını ağlatan adam olarak tarihe geçti.

Dış politikanın anasını kendisi tabiki ağlatmadı, Tayyip Erdoğan bu konuda her zaman direktif verdi, politikalar kendisinin onay veya yönlendirmeleri ile gerçekleşti.

Öyle olmasa, mesela Suriye konusunda muhaliflere askeri yardım, Esad ı devirme girişimleri gibi çok bariz dış politika adımlarını Davutoğlu belirledi, Erdoğan da bunlara karşı çıktı fakat dinletemedi öyle mi?
Geçiniz efendim, geçiniz.
Yiğidi öldürüp, hakkını sakın yemeyiniz..!

En son Murat Altınay tarafından Prş 25 Nis 2019, 23:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mtoman
5 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 23:08

Alıntı:

lk girdiği secimde herhangi bir partiyle ittifak kurmazsa kesin baraj altında kalır
Ardindanda BBP gibi küçük bir parti olarak kalir
Bak iyip ne güzel ittifak yaptı %9,96 oy almasına rağmen meclise girdi
Ama Davutoğlu kimle ittifak yapabilir ki?
İyip ile ittifak yapsa kurtarabilir belki

Baskın seçim olmazsa seçime 4 yıl var. Bu süreçte cesur ve dirayetli bir lider olabilirse ben baraj sıkıntısının olmayacağını düşünüyorum. Hedef başkanlık seçimi olur. Bu seçimde adaylar aşağıdaki gibi olursa seçim ikinc tura kalır ve başkan ilk ikiye kalan kişi arasında seçilir...

Ak Parti: Tayyip Erdoğan
CHP: Ekrem İmamoğlu
Yeni Parti Abdullah Gül,
İyi Parti: Mansur Yavaş
Vatan Partisi: ölmezse Doğu Perinçek
Saadet Partisi: Temel Karamollaoğlu

Alıntı:
Dış politikanın anasını ağlatan adam olarak tarihe geçti. Hala ülkeyi yönetme fikrine sahip olduğuna göre, iyi yüz varmış adamda

Evet hatası var.. Ama tek sorumlu değil. Hatalar müşterekti. Zaten hatalar aynen devam ediyor. Davutoğlu ortada yok..

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET