Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
AhmetDemir

2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 10:05

Vehbi kardesim bizim 10 yil hatta daha fazlasi da var is bilmez insanlar yuzunden heba oldu. Bundan sonra iki sehirdeki tum isleri hep karin agrisi olacak o bir gercek

kaanzng23
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:10

vehbiwow söylediğin gibi bir bilgi gelmedi bana. Sürekli komşu şehirlerle bizi aynı cümlede kullanıp polemik çıkarmaya çalışıyorsun. Bizde olmayan orda olan makine hangisiymiş açıklarsan öğreniriz o makine burda var mı yok mu bilgi edinmiş oluruz.

alper23

2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:15

Alt geçitlerin hepsi kullanıma açıldı mı acaba?

vehbiwow
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:18

Kaan ben söylemiyorum. elazığson haber de başkan açıklama yapmış. Girip okuyabilirsiniz.

kaanzng23
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:40

vehbiwow başkanın şunu söylemesi gerekiyor o zaman bizde olmayıpta malatyada olan araçlar hangisi acaba. Çok merak ediyorum.

Bahrielz
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:45

Elazığ Belediyesi'nin utanç projesi olan kuzey imar yolunda yağmur suyu ve taşkın suyu tahliye hattı olmadığı yetmiyormuş gibi bir de zafran taşkın su kanalının belediyece kapatılması sonucunda dün yaşanan taşkın felaketinin faturasını kimi aracının bozulmasıyla kimi evinin bodrumuna su basmasıyla, bozulan yollar ve kaldırımlarla yine vatandaş ödedi. Peki sorumlular nerede? Onlar bedel ödemeyi bırakın üstüne ödüllendirildikleri için ne vicdanları sızlıyordur ne de kafaya takıyorlardır. Geçmiş olsun Elazığ.

EJDER23

2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 13:27

Başta benim şu anda yazdığım mesajım olmak üzere paylaşılan hiç bir mesajın başlıkla alakası yok. Başlığa bakınca , Elazığ Basınında bugün çıkan haberleri paylaşmamız gerekirken; Haberler ve Sohbet başlığına yazmamız gereken mesajları buraya yazıyoruz.

vehbiwow
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 13:49

Kaan haberden bir kesit. Adı özel aletmiş.
Evinde mahsur kalan 4 yaşlı vatandaşımız ile sulara gömülen 60 araç da yine ekiplerimiz tarafından bulundukları yerden çıkarıldı. Malatya’dan getirilen özel aletlerle birlikte kapanan alt geçitlerdeki suların tahliyesine hızlıca başlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler de afet sonrası başlattıkları kapsamlı temizlik çalışmasını şehir genelinde
sürdürmektedir
Elaızğsonhaber den alıntı.

Bahrielz
2 ay önce - Sal 25 Hzr 2019, 05:42
Eğitimde de geriliyoruz.

Eğitim alanındaki gerilememiz devam ediyor. Bunun olumsuz sonuçlarını belki şimdi değil ama 5-10 yıl sonra görmeye başlayacaz. Eğitime önem vermedikçe gelişme olamaz. Geleceğimizi şimdiki gençler, çocuklar inşa edecek onlar ne kadar iyi yetişirse bizim geleceğimiz de o kadar iyi olur ya da tam tersi olur. Son olarak sayın yetkililer çocuklarımızı ve eğitimi siyasi ideolojilerinize alet etmeyin artık elinizi eğitimden çekin, işi ehline bırakın. Sonuç ortada!

Elazığ Son Haber

Sonuçlara Göre; Elazığ 46. Şehir Oldu
Tarih: 2019-06-24 20:57:35

2019 LGS sonuçlarının açıklamasının ardından illere göre sınava katılan öğrenci sayısı ve alt test ham puan ortalamaları da belli oldu. Açıklanan verilere göre Elazığ başarı sıralamasında 46. Şehir oldu.
2019 LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte şehirlerin başarı sıralaması da belli oldu.

2019 LGS illere göre sınava katılan öğrenci sayısı ve alt test ham puan ortalamaları açıklandı.

Başarı sıralamaları; sınavda yer alan derslere göre ayrı ayrı ve genel olarak açıklandı.

TUNCELİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Açıklanan ortalamalara göre; Türkiye genelinde en başarılı şehir Muğla olurken; Türkiye ikincisi Tunceli, Türkiye üçüncüsü ise Giresun oldu.

EN İYİ DERSİMİZ DİN KÜLTÜRÜ OLURKEN, FEN DE GERİLERDEYİZ

Elazığ’da sınava 7 bin 692 öğrenci girdi. Sınava giren öğrencilerin;

Türkçe ortalamaları 9,57 olurken Türkçe dersinde Türkiye’deki en başarılı 49. Şehir olduk.

Matematik dersinde ise ortalama 2,88 olurken; Türkiye’de 49. Şehir olduk.

Fen Bilimleri Dersinde ise durum biraz daha kötü görünüyor. Açıklanan ortalamaya göre Fen Bilimleri’nde ortalamamız 7.3 olurken başarı sıralaması ise 52 oldu.

Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde ise ortalamamız 6.25 olurken ülke sıralamamız 46 oldu.

Sınavda Elazığ’ın en iyi olduğu ders ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları oldu. Elazığ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde 6.25 ortalamaya sahip olurken; Türkiye’deki en başarılı 27 şehir oldu.

İngilizce sınavında da Türkiye ortalamamız 3.64 oldu. Ülkedeki sıralamamız ise 48 olarak gerçekleşti.

GENEL ORTALAMALADA 46. ŞEHİR OLDUK

6 dersin toplam ortalaması alındığında ise Elazığ’ın başarı puanı 35.9 oldu. Elazığ bu başarı puanıyla Türkiye’deki en başarılı şehirler sıralamasında; 46. Sırada yer aldı.

KOMŞU ŞEHİRLERDE DURUM NE?

Komşu şehirlerde; Tunceli’nin 2. Şehir olduğu sınav sıralamasında Malatya 32. Şehir; Bingöl 65. Şehir Diyarbakır ise 73. Şehir oldu

alper23

2 ay önce - Sal 25 Hzr 2019, 13:47

Bugün bir kez daha Malatyalı yönetici ve idarecileri takdir ettim. Yenisi yapıldığı için taşınan diş hastanesinin yerini semt polikliniği yapmışlar dahiliye servisinde muayene oldum. Elazığ gibi şehir hastanesine muhtaç değiller, kapanan ssk çocuk ve kadın doğum polikliniği olarak devam ederken eski devlet hastanesinin yeride yine semt polikliniği olarak hizmet vermekte.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET