Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
vehbiwow
2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 16:15

Alt geçitin üstü kapatılırsa üst geçit civarına u dönüşü yapılabilir. Çaydaçıra kavşağında da u dönüşü ihtiyacı var ama projesinde yoktu oraya da eklenebilir.Malatyanın tüm kavşaklarında u dönüşü var bizim sadece gar kavşağında u dönüşü var.

EJDER23

2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 21:31

Alıntı:

DEMEK Kİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANININ HEYKELLERDEN BAŞKA ŞEHİTLERİMİZ VE BAYRAĞIMIZLA DA ALIP VEREMEDİĞİ BİRŞEYLER VARMIŞ.

Hocam, orada bahsi geçen bayrak ve şehitlik Kültürpark’ta . İnsanları eleştirilelim ancak alakasız mevzuları ilişkilendirmemek lazım. Gazete haberinde kavşağın yeniden yapılmasını isteyen riyakar esnaf meseleyi şehitlik ve şehitlere çekmiş ki bence mide bulandırıcı bir tutum.

Bahrielz
2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:04

Sayın hocam hatırlatmanız ve uyarınız içşn teşekkür ederim burada hata benim. Esnafın dediği aynen şöyle.

"BAYRAĞIMIZ DALGALANSIN"

"Taksi esnafı Akif Daştan, Gazeteniz Günışığı'na yaptığı açıklamada, "5 sene öncesine kadar burada kavşak vardı. İçinde de Türk bayrağımız dalgalanıyordu. Şehitlerimizin isimleri yazılıydı. Biz yeniden kavşağın açılmasını ve şehitler anıtının burada olmasını istiyoruz. Bu çok makbule geçer"

Esnaf burada eskiden şehitlik anıtı vardı bayrağımız tekrar dalgalansın diyor. Ben burada art niyet görmüyorum. Zira başkanın kaldırdığı birçok anıtın gelen tepkiler üzerine tekrar yerine koymak zorunda kaldığını biliyoruz. Bazıları hala yerinde değil. Hayırlı geceler. [/quote]

GD Uzmanı Selim
2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:05

Elaziga şöyle bir baktım ve biraz da şehri dinledim şu kaniya vardım ilçe olmus. Dikkatli bakin ve iyi dinleyin sizde farkedeceksiniz. Bu güzel şehre yazık ettiler yazık.

vehbiwow
2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 22:59

Anıt kaldırılıp atılmadı ki. Benim bildiğim anıt şehitlerin adlarıyla ve bayrakla birlikte kültür parkta.

GD Uzmanı Selim
2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 23:14

Ne dediğimi anlamayan akli evv arkadaş. Tekrar söylüyorum Elazığ ilçe olmuş. Büyükşehir olsun diye diretiyoruz ya bence il statüsünü koruyalım yeter. Yoksa bu da gidecek.

EJDER23

2 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 23:41

Alıntı:
Esnaf burada eskiden şehitlik anıtı vardı bayrağımız tekrar dalgalansın diyor. Ben burada art niyet görmüyorum. Zira başkanın kaldırdığı birçok anıtın gelen tepkiler üzerine tekrar yerine koymak zorunda kaldığını biliyoruz. Bazıları hala yerinde değil. Hayırlı geceler.

Esnaf burda şehitlik anıtını mı istiyor yoksa kavşağı mı? Belediye seçenek sunsa ve ikisinden birini yapacam dese, oradaki esnaf şehitlik anıtından yana mı yoksa kavşaktan yana mı tercihini kullanır.
Benim vurgulamak istediğim burda amaç şehitlik anıtı değil, anıt üzerinden algı yaparak kavşağın yapılmasını istiyor.

Bahrielz
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 16:59

(+)

KAVŞAK İÇİN İLK ADIM ATILDI
17/06/2019 Günışığı Gazetesi

Günışığı Gazetesi'nde yayınlanan "Kavşağımızı İstiyoruz" başlıklı haber üzerine harekete geçen Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri İstasyon Caddesinde fizibilite çalışması yaptı.

Elazığ'ın ana arterlerinden biri olan İstasyon Caddesinde esnafların ve sürücülerin döner kavşak talebi anında karşılık buldu.

Günışığı Gazetesi'nde yayınlanan "Kavşağımızı istiyoruz" başlıklı habere duyarsız kalmayan Elazığ Belediyesi, harekete geçerek cadde üzerinde kavşak yapımına ilişkin incelemelerde bulundu.

Elazığ Belediyesi Ulaşım hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanları, dün sabah saatlerinde İstasyon caddesinde gelerek fizibilite ve keşif çalışması yaptı. Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

Söz konusu çalışmada İstasyon caddesinde ölçümler yapıldı ve araç geçiş sayıları tespit edildi. Belediye ekiplerinin çalışması neticesinde hazırlanacak rapor ilgili kurullarda görüşülüp karara bağlanacak. Yapılan ilk incelemelere göre, İstasyon caddesi ile Bağkur caddesinin kesiştiği noktaya döner kavşak yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

TOROMAN: "KAVŞAK OLURSA BÖLGE BÜYÜK NEFES ALACAK"

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toroman, günışığı'na yaptığı açıklamada, "İstasyon caddesinde kavşak açılırsa bu bölgedeki insanlarımız çok rahatlayacak. Nailbey Mahallesi, Kültür mahallesi,Çarşı Mahallesi, Kapalı Çarşı bu noktada kesişiyor. Şehrin en işlek caddesi. Kavşak olması takdirde burası büyük nefes alacak. Bizim esnafımız şuan kavşak olmaması nedeniyle zor durumda, sürücülerimiz zor durumda. Buradan dönüş alınması gerekirken, Hususi Sayın lisesi kavşağından dönüş alıyor. Bu durum hem trafiği sıkıştırıyor, hem de vatandaşları zor durumda bırakıyor. Burada kavşak olması Elazığ'ın menfaatinedir. İnşallah talebimiz biran önce yerine getirilir." dedi.

GAZETEMİZ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Günışığı Gazetesinin dün manşetten yayınladığı haberde, İstasyon Caddesinde döner kavşak olmamasının sürücüleri ve bölgede hizmet veren esnafları zor durumda bıraktığı belirtilmiş, vatandaşların kavşak talebi kamuoyu ve yetkililerle paylaşılmıştı.

BELEDİYE BAŞKANINI BU SORUNA DUYARSIZ KALMADIĞI İÇİN KUTLUYORUM.

GD Uzmanı Selim
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 08:10

Elazigda 240 gram ekmek 1.5 lira oldu.

Haftaya da minibüs ücretleri 2.5 lira olacakmış.

vehbiwow
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 08:17

Acil alınması gereken önlemler:kesinlikle merkezde ana caddeler de tüm parklar yasaklanmalı. Zabıta ve polis olayın üzerine gitmeli. Trafik, valifahribey ve gazi caddesinde 2 şerit akmalı.Kesinlikle malatya gibi yaya şeridi dışında yayanın geçişine izin verilmemeli. Çünkü trafiği çok yavaşlatıyorlar.
En önemli müdahale de pazartesi pazarına olmalı. Pazar yukarı taşınmalı veya kapanmalı.
Minibüslerin otobüs durağı hariç ana caddeler de her yerde duraklamasına izin verilmemeli. Trafiğin tıkanmasına sebep veriyorlar.
Tüm otobüs durakları cep şeklinde yapılmalı. Otobüslere cepe girerek yolcu almalı.

Bu 4 önlem çarşı merkezde trafik sorununu uzun bir süre çözer.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET