Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 436
Übermut

1 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 22:32

Belediye şirketleri a.s dır.
Yani her biri belediye iştiraki olmakla birlikte kendi başlarına anonim şirket.
Ve bu şirketlerin hepsi kamu ihale kanuna tabidir.
Belli bir tutarın (doğrudan temin) üzerin deki alimlarda ihaleye çıkmak zorundadır.
Yukarıda ki neden ihaleye çıkıyorsun diyen arkadaşa ithafen yazdım.

can0634
1 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 22:37

Alıntı:
Bu belge sahte mi gerçek mi? Gerçekse Mansur Yavaş ceza almalı. Sahte ise Mansur Yavaş bunu yalanlamalı. Oysa ne ceza alıyor ne de yalanlıyor. Bu nasıl bir paradoks anlaşılmaz.

Mahkemeye verilsin Mansur Yavaş kanunsuz bir iş yaptıysa cezası kesilsin ama bundan da beraat etse ne olacak ki, mahkeme sahte senet davasında beraatına karar vermiş ama hala beraat etmesi temize çıkması
anlamına gelmez deyip mahkemenin kararlarını kabul etmeyen insanlar var. Vergi konusunda da beraat etse onun için de temize çıkmadı, mahkemenin kararını tanımıyorum diyen insanlar yine çıkar.

Hamza Halit
1 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 22:49

Beraat etmesine gerek yok mahkeme de istemez. Mansur Yavaş çıkıp bu belge yalan desin yeter. Kendi de yorulmasın. Saç telimizin sayısı kadar avukatı var. Bir tanesi çıkıp desin ki bu belge yalan.

refik7070
1 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 23:17

Alıntı:
Belediye şirketleri a.s dır.
Yani her biri belediye iştiraki olmakla birlikte kendi başlarına anonim şirket.
Ve bu şirketlerin hepsi kamu ihale kanuna tabidir.
Belli bir tutarın (doğrudan temin) üzerin deki alimlarda ihaleye çıkmak zorundadır.
Yukarıda ki neden ihaleye çıkıyorsun diyen arkadaşa ithafen yazdım.

O arkadaşın cevabıdır.

Parti ayrımı yapmaksızın Belediyelerin kendi şirketlerine ihale vermesine karşıyım dedim. Doğrudan temin limiti 97.008 liradır bunu kastetmiyorum. Milyonluk yemek ihalesini bahsediyorum. Belediye başkanı sonuç olarak bu firmaların da başında değil mi? İhale mantığına ters.
Sonuç olarak ihaledeki yaklaşık maliyet belediye başkanın imzasına geliyor mu geliyor, öbür taraftan da ihaleye giriyorsun son teklif için gene belediye başkanından olur alıyorsun. Böyle bir mantık doğru mu sizce?

Tekrar ediyorum parti ayrımı yapmaksızın hukuken de sıkıntı var diyorum.

İstanbul BB'nin çöp ihalesini İstaç alıyor fakat ihale iptal ediliyor. İptal sebebi kesinlikle haklı alanda verende aynı kişi diyor.

Alıntı:
İhalenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kurduğu şirketine verilmesinin fiili olarak ihaleyi yapan idare ile ihaleyi alan şirketin sahibinin aynı olduğu gerçeği yönünden ve ihaleye katılımın az olması hususları açısından (saydamlık, rekabet, eşit muamele, güvenilirlik, kaynakların verimli kullanılması) değerlerine aykırılık taşıdığı değerlendirilmektedir. Bu nedenle bu hususların yapılacak kanuni düzenlemelerde de dikkate alınması için Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığa bildirimde bulunulması uygun olacaktır.”

Şu anda İSTAÇ süpürüyor

Kamu İhale Kurumu kayıtlarına göre, 2013-2014 döneminde “İstanbul geneli ana arterlerin, yolların, meydanların, geçitlerin süpürülmesi, yıkanması ve çıkan artıkların taşınması işi” için açılan ihaleyi yine belediyeye ait olan İSTAÇ firması kazandı. Ancak kayıtlar aynı nitelikteki işin, 2013-2014 döneminde çok daha düşük bir bedelle yapıldığını gösteriyor. Buna göre o dönemde İSTAǒla imzalanan sözleşmenin bedeli 73 milyon 953 bin 93 TL olmuş.

https://www.haber3.com/guncel/istanbul039da-cop-k ...ri-3023203

tilsimonline

1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 11:29

Alıntı:
beraat etmesi temize çıkması anlamına gelmez deyip mahkemenin kararlarını kabul etmeyen insanlar var.

Bu insanlar devletimizin adalet sistemine güvenmeyen insanlar. Boşverin konuşsunlar. Biz devletimizin adalet sistemine güveniyoruz.

slnylmz
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 11:49

Belediye asfalt konusunda çok iyi ya. Yıllardır asfalt görmeyen semtim dört bir koldan asfaltlanıyor. Ayrıca belediye çizgilere ve işaretlendirmelere de çok dikkat ediyor. O da harika. Bir de ANKARAY Natoyolu inşaatı başlasa tam harika olacak

aybars1910
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 14:11

Evet Siyasetçi, Troller, Yandaşlar harikalar yaratıyor.....
Şehir hastanesi - Çevreyolu bağlantısı diğer adıyla Aşti-Batı Çevreyolu bağlantısı inşaat halinde bekleten #MansurYavaş a gelen tepkiler üzerine Hürriyet Gazetesi ne açıklama yapıyor 2019 yılında..... 2 aya açacağız diyor... 2020 Ekime giriyoruz.... Çevreyolu bağlantısı dahil bütün Bulvar ve Caddeler İnşaat halinde bekletiyor #MansurYavaş..

Birde aynı Ankara Belediyesi nin aynı şahsın dün yaptığı açıklama....

Utanma duygusu kaybolmuş durumda Ankara Belediyesi yönetiminde... Yüz kızarmadan her şeyi söyleyecek duruma gelinmiş..

Serkan Berk
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 20:33

Alıntı:
İhaleyi yapan kim Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi alan kim Ankara Büyükşehir Beledisinin şirketi Belpa.

Hangi parti olursa olsun böyle ihaleler kanuna da mantığa da vicdana da aykırıdır.

İhaleyi yapan kurumun en yüksek amiri Mansur Yavaş Belpanın amiri kim Mansur Yavaş böyle bir ihale olmaz ve olmamalı.

Madem yemeği kendin yapabiliyorsun neden ihale ediyorsun?

Çünkü, belediyenin parasının yabancıya gitmemesi için. O yemek parası sana, sokak tabelası, yol çizgisi olarak geri gelecek.

Şirketler niçin var yıllardır, geç sorgulama yapmışsın.
Şirketlerin müdürlerini meclis atıyordu diye biliyorum. Başkanın yetkisi yoktu. Hala Danıştay'da bu mevzu.

can0634
1 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 20:58

ABB'den böyle bir mesaj gelmiş, telefonla arayıp Mansur Yavaş adına yardım toplayanlar dolandırıcıymış, ABB'nin telefonla yardım toplama gibi bir uygulaması bulunmuyormuş.

refik7070
1 ay önce - Cmt 26 Eyl 2020, 07:43

Alıntı:
Çünkü, belediyenin parasının yabancıya gitmemesi için. O yemek parası sana, sokak tabelası, yol çizgisi olarak geri gelecek.

Şirketler niçin var yıllardır, geç sorgulama yapmışsın.
Şirketlerin müdürlerini meclis atıyordu diye biliyorum. Başkanın yetkisi yoktu. Hala Danıştay'da bu mevzu.

Dikkat et dolandırıcılara paranı kaptırma. Sende tam dolandırılacak bir tip var.

Size Belediye ihalesine gene belediyeye ait şirketlerin neden girmemesi gerektiğini söylüyorum yol çizgisi ve sokak tabelası mı mantıklı açıklamanız?

Örnek bir hukuki durumu gösterdim hani yargı akepe yanlısı ya nasıl iptal edilmiş ihale örnek verdim. Hukuki yönden sıkıntıları var kısacası.

Önce Başkan atıyordu Tam sorumluydu yani şimdi meclis atasın mevzusu var. Onu da yanlış biliyorsunuz.

sayfa 436
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet