Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 420
Çelik Haçıllı
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 09:09
Belediyelerde Torpil Konusu (Ne demeye çalışıldığı içerikte var)

Belediyelerde işe alımlar zaten Kpss puanıyla değil EŞ, DOST, TANIDIK, REFERANS ve TORPİL ile oluyor.

Çok becerikli olabilirsin, üniversite mezunu olabilirsin, çok karakterli olabilirsin ama birim müdürünün köylüsü veya akrabası ilkokul mezunuysa bile senden 10 adım öndedir. Bu her belediyede böyle. KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARMAYACAĞIZ söylemi sadece bir seçim propagandasıydı ve olumlu sonuç vermişti. Şimdi bahaneler bularak eski tayfa işten çıkarılıyor. Yeni alınanlar da zaten falancanın hemşerisi, falancanın torpillisi. Bu 81 ilde her il ilçe belde belediyesinde böyledir.

Benim de oy verip desteklediğim Mansur Bey bir beldenin veya ilçenin değil bir şehrin daha da önemlisi bir başkentin belediye başkanı. Böyle basit şeylerle uğraşması son derece yanlış. Ankara'nın boşa kaybedecek bir saniyesi bile yokken bu popülist söylemlere artık son verip icraat ve hizmet odaklı bir başkanlık yapmaya başlamasını bekliyorum. Kendisi büyük bir oy ile geldi. Bunu unutmamalı. Birim müdürlerine çeki düzen vermeli. Başlık projeler ve sorunların çözümü başlığı. Ama mecburen boş işleri konuşuyoruz.

mert06mert
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 15:11

Alıntı:
Şimdi bahaneler bularak eski tayfa işten çıkarılıyor.

Son meclis toplantısını izlemediniz sanırım. Muhalefet meclis üyesi kendisinin işe aldırdığı kişinin hala çalıştığını, işten atılmadığını teyit etti. Kanıt isterseniz açıp oturumu izleyebilirsiniz. Bunun üstüne tüm işten atıldı iddialarını sallama buluyorum, zaten hiç birinin de belgesi yok. Instagram'dan ekran görüntüleri paylaşılıyor anca ama, yazan kim belli değil, çoğu da sahte hesap.

Alıntı:
Başlık projeler ve sorunların çözümü başlığı. Ama mecburen boş işleri konuşuyoruz.

Proje olmadığı için değil, boş konuşmak istendiği için boş konuşuluyor. 2003 yılından beri ilk kez bir metro projesine başlanıyor bu şehirde. 2003'ten sonra 2004, 2009, 2014 yıllarında yerel seçim yapıldı ama bu üç koca dönemde bir tane bile metro projesi başlamadı. 17 yıldır ilk kez bir metro projesine başlandı, başlığı da mevcut ama orada tek bir mesajınız dahi yok. Buradan proje konuşmak istemediğiniz anlaşılıyor zaten.

0661memir
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 16:06

MANSUR başkan bağlum YAKACIK havaalanı arasındaki 50 metrelik protokol yoluna asfalt atması gerekirken . Cevap vermeye bile tenezzül etmiyor. Ama asfalt üretiyoruz diyor. ASFALT üret ama biz bunu attiginizi görelim istiyoruz sayın başkan. Anlatabildimmi koca yol ASFALTI bırakın yola bakim yapsa oda yok . Bide emlakçılar kotuluyor.

Cihan91
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 16:31

Silinsin

En son Cihan91 tarafından Pts 20 Tem 2020, 00:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 16:51

Alıntı:
Proje olmadığı için değil, boş konuşmak istendiği için boş konuşuluyor.

Siz taraflı bakabilirsiniz, ben tarafsız bakıyorum. Başlığın yarıdan fazlası böyle. İşler, icraatlar, projeler değil boş boş şeyler konuşuluyor. 6 milyonluk başkentin belediye başkanı falancayı işe kim aldı diye kafa patlatıyor. Daha önemli sorunlar var, onlara yönelmek gerek. 20 km lik dev bir bulvar var, boş yatıyor.

Siyaset yapılacaksa, İzmir'de belediye başkanı oğlunu kızını müdür yapıyor, ne yapıyım işsizlerdi diyor. Bu yapar, şu yapmaz diye bir şey yok. Ankara'da yeni işe alınanlara bakalım, müdürlerin ya yiğeni, ya hemşerisi, ya torpillisi. Bunları aşalım artık. Her belediye zaten kendi adamını alır. Her sektörde yeni gelen lider kendi adamlarını yerleştirir.

Twitterda bazı Ankara sayfaları, Ankara takipte sayfaları belediyeye yeni alınanların kimlerle bağlantılı olduğunu yazıyor. Onu da açıklasın o zaman Mansur başkan. Bunlar boş işler. Her birim müdürü kendinden olanları belediyeye alır. Bu ilk kez olmuyor, son kez de olmayacak.

Maaş ödeyemeyeceğiz diyerek bahaneyle işten çıkarılıp 3000 yeni kişi alınıyor. Bu alınanlar Akp li mi hayır, kendi ekiplerinden. Bunu haber yapmaya ekranlarda bas bas bağırmaya gerek yok.

İŞ VAR MI ? YOK
İCRAAT VAR MI ? YOK
PROJE VAR MI ? VAR, BİSİKLET YOLU

Çok zayıf başladı inşaallah sonu iyi olur. Kuru kuruya savunmak da komik kaçıyor, sanki ücret alıp kalemşörlük yapılıyor gibi

En son Çelik Haçıllı tarafından Pzr 19 Tem 2020, 17:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 17:02
MADEM SİYASET İSTİYORSUNUZ, BUNLARI KONUŞALIM

Yunus65
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 22:06

Bağzi Arkadaşlar Mansur Yavaşı kötülemekte çok ısrarcı. Ankaralı Mansur Yavaşa oy verdi. Yani Kişiye şahzına oy verdi. Bunu ister kabullenin ister kabullenmeyin. Sosyal Medyadan Belediyenin icraatlerini takip ediyorum çatır çatır çalışıyorlar. Gerek ulaşım gerek Altyapı gerek Sosyal Belediyecilik. Sağolsun.
Belediye bütcesinide çok dikkatli harcayan bir başkan. Aspes Boruları Ankara il ve ilçe geneli çözmek isteyen bir başkan var. Ulaşımda atağı kalkan bir belediye var.
Köprülü Kavşak , Asfaltlama ve yol cizgilerine önem veren bir Başkan var.
Ankarayı Kaldırım Mühendisi Melih Gökçek'den kurtardı. Sağolsun var olsun Allah yardımcısı olsun.
Bu Arada bütün samimiyetimle söylüyorum. Ankara halkı CHP ye değil Mansur Yavaşın şahsına oy verdi.
Kimse sebeb aramasın . Sebebi başkalarında arayın. Bulursunuz..

mahmut11
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 22:07

Solcu, hdpli tayfa IMG'ye her gun kufur ediyorlardi.

O zaman tahammul ediyorsak siz de tahmmul ediniz.

Alıntı:
[img] Bu Arada bütün samimiyetimle söylüyorum. Ankara halkı CHP ye değil Mansur Yavaşın şahsına oy verdi. [/img]

Bu da yalan
Ankara'da CHP, hdp ile ittifak etti.
hdp Olmasa kazanmak guc idi.
Milliyetcilik taklidi yapmayiniz.

Duha06
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 23:02

Mansur yavaş 'ın şahsına oy vermis olmanız chp ye oy verdiğiniz gerçeğini değiştirmiyor maalesef ve chp + hdp gerçeğini de değiştirmiyor ancak kendinizi böyle avutursunuz. Ve kendi adıma söylüyorum chp kimi aday yaparsa yapsın asla oy vermem. Reis dışında tabı

Duha06
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 23:40

Peki o zaman hdp neden Ankara ve istanbulu aldık dedi. Mansur yavaş secimden once neden hdp yi terörist olarak görmüyorum dedi acıklarmısınız? Ayrıca Mansur yavaş chp den değil de bağımsız olarak girebilirdi madem şahsına oy verildi. Yillarin ulkucusu dediginiz adam chp ile birlik oldu maalesef.

sayfa 420
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet