Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
Misafir d5c

6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 11:43

Projeler genele yayilmali bize ne öğrenci evlerinden biz ankaralıyız ankarali diye mansur beyi seçtik ankaralılara yönelik projeler bekliyoruz her kesime yönelik projelr olmali tanzim satiş istiyoruz sosyal yardımlar istiyoruz çocuklarımız için yeşil alanlar istiyoruz öğrenci evine yapılan yardımın vatandaşa ne katkisi var

mertgil
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 11:44

TOKİ öğrenci evleri-kampüsleri şeklinde bence acilen projeler geliştirmeli.
Tam TOKİ'lik konu aslında;MEB ile işbirliği içinde hareket edilirse güzel neticeler alınabilir.

Arda Beşir
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 11:46

Beytepe'de bir sürü boş arazi var,oralara belediye çalışmalarıyla evler yapılsın, okula da yakın. Suyunu da istersen yüzde 50 değil yüzde 100 indirimli yap, kira da alma Ama şehrin ortasında vatandaşların da en çok şikayet ettiği konulardan biri öğrenci evleri. Ev sahipleri şikayetçi, komşular şikayetçi. Elbette hepsinde olmuyor ama sorun olan evler de tüm apartmana yetiyor.

mertgil
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 11:53

Aslında önemli sorunlardan biri şehir merkezinde üniversite olmamalı.
Üniversiteler kampüsler şeklinde olmalı.Bu merkezlerde olmamalı.Haliyle öğrenciler de o ekosistem içinde düşünülebilecek bir kurgu olmalı.

veysel döker
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 11:56

Alıntı:
Aslında önemli sorunlardan biri şehir merkezinde üniversite olmamalı.

Havaalanı mı bu şehir dışında olacak.

mertgil
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 12:03

Demek istediğim kampüsler şeklinde yapılanma.Bu ise merkezlerde olamayacağından dışarılarda olmalı.
Kampüsler şeklinde tasarlanan ODTÜ -Hacettepe bunların başarılı örnekleri diyebiliriz.
Aynı şeyleri mekansal anlamda Gazi ve Ankara için diyemeyeceğim.

Misafir dcb

6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 12:21

TOplu ucuz konutlar mantar gibi tek bir yerleşim alanına yapılırsa: yapracık eryaman vb....o evler öğrenciye bekara kiraya verilir o yerleşim alanı kabusa döner.
İmar alanlarının tamamına Hançer gibi saplanan bu yapıları yapacaksanız da seyrelterek tüm ankaraya dağıtarak yapın. Aynı yerde öbeklenmeleri kötü. Bireylerin yaşamını kontrol edip bir hizaya sokamazsınız çok zor. Ancak bu yapılaşma ile dejenerasyon teşvik edilmesin yeterli. Bu yapılan kötülüğün acısı 10 yıllarca katmer katmer hepimizden çıkar. Kaş yapalım derken gözümüz çıktı. Bu kötü yollara tevessül etmeyen insanlar bile bu yapılaşma ile bu yolun kurbanı edilmiştir. Göreceğiz hepbirlikte.....

picco_z
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 15:17

Arda Beşir denilen troll eğlenceli arkadaşımız sayesinde forumdan soğudum sayın yönetici arkadaşlar..

Ben dahil birçok kişi polemiğe girmek istemediği için forumdan uzaklaşıyor ve forumun aktivitesi böylelikle düşüyor..

Adam senin benim içkime takmış durumda ama gezmeye Çankaya’nın semtlerine gidiliyor,iş merkezleri de Çankaya’da ve Yenimahalle’de..Öğrenci dediğiniz kişiler 18 yaş üzerinde ve kafasını kuma gömüp üstüne “bununla övünmüyorlar”.

Senin üstünde gezdiğin yollar,kaldırımlar hatta ve hatta ibadet ettiğin camiilerin en büyük ödeneğini vergiler ile ben ve benim gibiler veriyor hem sigaram hem alkolüm hem de arabam var

Dua et Arda Beşir öğrenciler de ben ve benim gibilerde alışkanlıklarını terk etmesinler

Arda Beşir
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 15:26
Kimle nerede ne içersen iç bana bulaşma

paçoz musun picco musun ne oldu ne dedik işine gelmeyen şeyleri diyince mi sogudun ? Soguduysan sobaya gir.
Banane nerde kimle icersen iç benim dememle mi hareket edecen piko. Ben senin icki icmene hani nerde karistim ?
Sabah aksam icip de kira odemeyen simdi de yuzde 50 su indirimi bekleyenlere laf ettim.

Forumun aktivitesi düşüyormuş yahu get isine cikolata markasi.

Alkolun varsa git nerde iciyorsan ic. Gittigin caminin vergisini ben oduyorum diyecek kadar da alçalma. Odeyecen tabi annen baban dunyaya getirmis seni.

100 mesajlik adamsin. Ben sana burada direk ne yazdim da sinirlendin ? Asil sen benimle ilgili yazma. Ogrenci evine indirim yerine fakir fukaraya indirim yapilsin dedik. Ne oldu yani ? Senin bir gecede ictigin parayla 1 ay evine ekmek alan aileler var.

veysel döker
6 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 16:07

Alıntı:
Demek istediğim kampüsler şeklinde yapılanma.Bu ise merkezlerde olamayacağından dışarılarda olmalı.
Kampüsler şeklinde tasarlanan ODTÜ -Hacettepe bunların başarılı örnekleri diyebiliriz.
Aynı şeyleri mekansal anlamda Gazi ve Ankara için diyemeyeceğim.

Mert Bey,

Kampüsleşme konusunda haklısın ancak, kampüsün de şehrin çok dışında kalması başka bir sürü problem doğuruyor. İlki ulaşım. Sadece öğrenci olarak düşünmeyin, öğretim görevlisi, memuru, sanayicisi de üniversiteye gidiyor.

İkincisi, yurt ve öğrenci evleri yapsanız dahi, o şehirde oturup üniversite öğrencisi olan binlerce insan var, bunların da rahatça yorulmadan okullarına gidebilmesi lazım.

ODTU konum ve kampüs olarak en ideali. Keşke her üniversitenin onunkine benzer yerleşkesi olabilse.

sayfa 17
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet