Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Kapalıçarşı - dünyanın en eski alışveriş merkezi
« önceki   123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 2
nesrin

15 yıl önce - Pts 12 Tem 2004, 14:16

kapalıçarşı gerçekten çok güzel fiyatları biraz turistlere hitap etse de güzel bir alışveriş merkezi. Özellikle Türk motifleriyle bezenmiş hediyelik eşya sokakları, el yapımı halıların, kilimlerin satıldığı dükkanlar çok ilgi çekiyor. Orayı hiçbir zaman boş göremezsiniz. Herzaman cıvıl cıvıldır açıldığı saaten kapandığı saate kadar. Mesela kış aylarında en büyük zevkim akşam okul çıkışlarında ordan gitmek. Ordan geçerken bir kere daha Türklüğümle gurur duyuyorum.

Aydinsert
15 yıl önce - Pts 12 Tem 2004, 14:20

Nesrin Hn. sitemize hoş geldiniz! kapalı çarşıdan geçerken Türklüğünüzle gurur duymanızı sağlayacak şeyler neler? bizlerle paylaşırsanız seviniriz

nesrin

15 yıl önce - Pts 12 Tem 2004, 17:25

teşekkürler.mesela turistlerin bakışları hayranlık içinde bakıyorlar özellikle el işçiliğine bu çok hoş ben okul zamanı genelde hergün kapalıcarşıdan gidiyorum ve dilimi geliştirmek içinde bulduğum her turistle konuşuyorum ve direk bana söyledikleri şu; burası çok güzel bir yapı,çok otantik bir alışveriş merkezi, siz çok şanslısınız çünkü bir tarihin içinde yaşıyosunuz ve daha birçok övgü dolu sözler bir de geçen bir olay geldi başıma bir turist bana kilimlerin nasıl dokunduğunu sordu, ve Türkler çok becerikli dedi. bende hangi alanlada dediğimde eline bir çini aldı ve işte bu dedi sonra elindeki broşürden Sultanahmet Camiini gösterdi işte bu dedi.
yani bu olaylar beni çok etkiledi mesela yabancılarla yazıştığımda veya herhangi bir münasebette bulunduğumda Türk olduğumu gururla söylüyorum ve hatta buraya gelmemişlerse bence hemen ziyaret etmelerini söylüyorum.

Burç

14 yıl önce - Prş 01 Eyl 2005, 11:06

işte Kapalıçarşı'ya özellikle bayanları çeken kısım :

(+)

(+)

Yusuf
14 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2005, 18:06

(+)

sayfa 2
« önceki   123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL