Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
DenizYlçnky
14 yıl önce - Pzr 20 Nis 2008, 18:54

Eğitim caddesi Mimarsinan'a uzatılıyor.

İstimlak çalışmaları büyük hızla devam ediyor. Yıldırımlı arkadaşlar bilir...

alkan1985

14 yıl önce - Pzr 20 Nis 2008, 19:39

evet ben geçen geçerken ordaki binaların boşaltılmış lduğunu gördüm sanırım eğitim caddesinden şevket yılmaza direk o yoldan gidilecelmiş çok iyi düşünülmüş...

yusuf ülkü
14 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 02:15

Şevket Yılmaz Has. hemen altına yol açılıp köprü yapıldı.Bu köprü acaba Eğitim caddesinin devamı mı olacak.Ve eğer olursa aklıma takılan bir kısım var. Koleji bulunduğu bölgede yol yeraltından mı geçecek yoksa kolejin kuzey/güneyinden mi? Çünkü köprü kolejle lojmanları ortalıyor.

DenizYlçnky
14 yıl önce - Pts 12 May 2008, 16:15

Bu bölgeyi iyi tanıyorum. Ortabağlardan gelecek olan yol ile Mimarsinan köprüsü arasında kurulacak bağlantı kesinlikle ne Polis okulunu ne de yurt binasını ortalamıyor. Ancak bahçelere yazık olacak:

Hem eğitimin sonunda hemde ortabağlarda, yol güzergahında taş üstünde taş kalmadı...

SERCAN CAN
14 yıl önce - Prş 29 May 2008, 13:40

Alıntı:
Son binayı Başkan yıktı

"Ankara yoluna alternatif olacak Güllük-Ortabağlar yolu inşaatında kamulaştırılan son bina dün yıkıldı. Yıkım çalışmalarına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, `Yol 30 metre genişliğinde, gidiş geliş olmak üzere üçer şeritli olacak` dedi.
"

Güllük-Ortabağlar yolu gün sayıyor
Güllük-Ortabağlar Yolu`nun inşaatında kamulaştırılan son bina dün yıkıldı. Yolun tamamlanmasıyla, Yakın Çevre Yolu`ndan sonra ikinci alternatif güzergah da hizmete girecek.

SEYİT GÜNDOĞAN

Bursa-Ankara Yolu`na alternatif olacak ve Eğitim Caddesi`ni Mimar Sinan Köprüsü`ne bağlayacak Güllük-Ortabağlar Yolu inşaatında kamulaştırılan son bina yıkıldı. Güllük-Ortabağlar Yolu`nun yıkımlarının tamamlanmasının ardından, alt yapı kurumlarının yapacağı çalışma sonrasında asfalta başlanacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla Yüksek İhtisas`tan Şevket Yılmaz`a direk güzergah oluşacak. Polis Okulu`ndan sonra 4 bina daha yıkılacak ve bu yol Mimar Sinan Köprüsü üzerinden Eflak Caddesi`ne bağlanacak.
Dün, Güllük-Ortabağlar Yolu`nun inşaatında kamulaştırılan son binanın yıkımını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yapımı yıllardır konuşulan bir projeyi daha hayata geçirdiklerini ifade ederek, Bursa`yı layık olduğu hizmetlere kavuşturmak amacıyla sürdürdükleri çalışmalarda Yıldırım`ı ihmal etmediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi`nin ulaşım çalışmalarının 4 yılda tamamlanan 10 kavşakla sınırlı olmadığını ifade eden Şahin, 62 kilometrelik alternatif yolun yanı sıra, yapımı yıllardır konuşulan 2 kilometre uzunluğundaki Güllük-Ortabağlar yolunun da ulaşım hizmetlerine eklendiğini vurguladı.

154 BİNA YIKILDI...

Güllük Ortabağlar Yolu üzerinde kamulaştırmaların yapıldığını ve 154 binanın yıkıldığını kaydeden Şahin, “Güllük - Ortabağlar yolunun kamulaştırılması için bugüne kadar 16 milyon YTL harcandı. Yıkım çalışmalarının ardından 30 metre genişliğinde, gidiş geliş olmak üzere 3`er şeritli olacak yolun altyapı aktarımlarına hemen başlanacak. Bu işlemler için de 3 milyon YTL harcanacak. Yüksek İhtisas`tan Şevket Yılmaz`a direk güzergah oluşacak. Polis Okulu`ndan sonra 4 bina daha yıkılacak ve bu yol Mimar Sinan Köprüsü üzerinden Eflak Caddesi`ne bağlanacak. Bursa, Yakın Çevre Yolu`ndan sonra ikinci alternatif güzergaha kavuşacak” diye konuştu.
yolun ortabağlardan yiğitlere kadar gideceğini zannediyordum.ama anlaşılan o ki güllük'e kadar uzanacak yol.zaten projenin ismide ortabağlar-yiğitler yolu değilde ortabağlar-güllük yolu diye değiştirilmiş.keşke bu proje yarım kalmasaymış

Mert Doğan
14 yıl önce - Cum 30 May 2008, 18:46

Açıkcası baştan beri bu projenin otosansite kadar olacağını söylerlerdi. Otosansit önündeki kavşaktan ankara yoluna bağlanacaktı. en azından ben hep bu yönde duymuştum ama yiğitlere kadar da gitmesini isterdim tabi. Fakat bu haliyle bile yaşanan kredi sorunları ve kamulaştırma dertlerinin büyüklüğünü görünce olana bile şimdilik razıyım.

Berktuğ
site denetçisi

12 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 19:58

Teleferik bölgesinde trafik nefes alacak
Alıntı:
Teleferik bölgesine ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Yeni Mahalle ile Piremir arasında yeni bir yol yapılıyor.

Işıklar İtfaiye Merkezinden, Uludağ`a hızlı ulaşım sağlayan teleferiğin bulunduğu Teferrüç Mahallesi`ne kadar uzanacak alternatif güzergahta incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, Karıncalı Dere`nin hemen yanında yer alan yeni güzergah sayesinde bölgeye ulaşımın rahatlayacağını söyledi.

Yeni Mahalle ile Piremir Mahallesi arasına yeni yol
Altepe, Bursa`nın ulaşılabilir bir kent olması için çalışmaların hızla sürdüğünü dile getirerek, şöyle konuştu:
`Yeni arter açma çalışmalarımız, bu döneme damga vuracak çalışmaların başında geliyor. Özellikle ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan kentin yüksek bölgelerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yeni Mahalle ile Piremir Mahallesi arasında yeni bir yol yapıyoruz. Teleferik semtine çıkışta ve inişte yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için bu bölgede alternatif bir güzergah oluşturuyoruz. Yolun tamamlanmasıyla bölge daha rahat ulaşılabilir hale gelecek.`

Işıklar Askeri Hava Lisesi`nin iki parseli arasından geçen yol kapatılmayacak
Bölge sakinleri ile Uludağ`a çıkarken teleferiği kullanacak turistlerin bölgeye daha rahat bir şekilde ulaşacaklarını anlatan Altepe, yeni güzergah açıldığında, hala kullanılan ve Işıklar Askeri Hava Lisesi`nin iki parseli arasından geçen yolun kapatılacağı yönündeki söylentileri de yalanladı. Altepe, yeni yapılan yolun 2-3 ay içinde açılacağını da kaydetti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Haber&id=27900

SERCAN CAN
12 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2009, 01:46

Güzelim doğayı katlettiler. Biz dere yatağı düzenlemesi beklerken parkın ortasından yol geçirdiler. Sanki o bölgenin çok ihtiyaci vardı bu projeye. Sonuçta karınca deresi tarih oldu gibi.

muratix87
12 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2009, 04:53

Derenin aşırı yağışta ne durumda olacağını merak etmekle beraber teleferik tarafına bir yol gerektiği de konuşulan birşeydi yeni yapılacak teleferik sisteminin turist yükünü taşıması için, bu yol tabii ki yeterli olmayacaktır ama en azından ışıklar hava lisesinin arasından geçen yoldan iyi gibi duruyor, sanırım o yol da kapanmayacakmış fakat toplu taşıma yeni yapılan yoldan sağlanacak diye konuşuluyor, bu yolu teleferik istasyonuna kadar götürebilseler çok güzel olur. Ayrıca aşılması gereken ufak bir tepe sorunuda var çamlık tarafında acaba toplu taşıma denildiği gibi oraya yönlendirilirse geçecekleri yer o tepemi olacak ? (bu durumda teleferik minübüsleride bu yolu kullandığından sıkışıklık olabilir, ayrıca yol oldukça dar gibi görünüyor bana, bir de istasyondaki dolmuşlar var ???)

Sonuç olarak derenin durumuna üzülürken yola da sevinmiyor değilim, umarım taşma gibi bir duruma karşı tüm önlemler alınmıştır da endişem boşa gider

Sercan Can'ın doğa katli görüşü bir yerde doğru fakat zaten orası çöplük durumunda bir yerdi ve insanların pekte uğradıkları bir yer sayılmazdı -yolun itfaiye meydanına yakın tarafı için söylüyorum- zaten yukarıdaki parkta pekte bir katliam var sayılmaz

Efe Elaldı

12 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2009, 20:17

yollar bursa için gerekli alternatif caddelerimiz az bu cadde iyi olmuş o bölge için ama asıl rahatlatıcı proje gökdereden paşa çiftliğine uzanacak 30 metre genişliğindeki ana yol o yol yapıldığında iyi bi rahatlama sağlayacak acemler- kent merkezi arasındaki ana arterde yıldırımlılar direk o yoldan acemlere çıkarak hem zaman kaybetmeyecek hem yollarda tarafik azalacak inşallah kısa dönemde biter

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara