Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Modern (Ottomanors)
123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
oral ünlü
12 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 17:01
Bursa Modern (Ottomanors)

Sinpaş yapı tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen ilginç ve çok büyük çaplı bir proje ottomanors...3 etap halinde inşa edilecekmiş ve tamamlandığında 30 000 nüfuslu bir semt haline gelecekmiş.Yeri ise hayli ilginç (yeşilşehir'in bitişiği)..İlginç bir silüet oluşacak anlaşılan..sloganı da dikkat çekici:  

' Uludağ'dan Sonra Bursa'nın En Yüksek Zirvesi Ottomanors '

http://www.ottomanors.com/

Ebru K.Türk
12 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 17:34
Yeri uygun değil..

Açıkcası ben böyle projelerin Bursa'da kesinlikle olması gerektiğini inanaıyor ve destekliyorum. Fakat Bursa ovası üzerine yapılacak olduğunu öğrenince açıkcası üzüldüm. Proje'yi duyunca sevinmiştim ama yeri yüzünden pek mutlu olamadım.

Bursa ovasının bence artık korunabilecek bir yanı kalmadı. Yeterince katledildi. Ama en azından yukarıdan baktığımda çarpık ve yolsuz binalar görmemek için ovanın planlı bir şekilde imara açılması gerekli. Geniş caddeler yapılmalı. Zaten yeni çevre yolu açılınca o yolun etrafı da yağmalanacak gibi geliyor. Böylece Bursa ovası ortada kalan küçük bir koruluk gibi olacak.

Türk devleti ve halkı olarak hiç bir şeyi koruyamadığımızı biliyoruz. Bari yok ederken düzgün şekilde yok etmeyi başarsak. Bursa'ya yüksek binalar, planlı toplu konut alanları yapılacak ise en uygun yer Bursa ovasıdır. En kesin çözüm ise ovayı göç edip gelenlere bırakmadan kendi elimizle ama nilüfer bölgesi gibi imar etmemizdir.

oral ünlü
12 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 17:53

Evet Ebru bu konuda haklısın Ottomanors gibi aynı bölgede gerçekleştirilmiş bir başka proje olan Yeşilşehir'in yeri de orası olmamalıydı..Bursa'nın ana hatlarıyla 3 bölgeye ayrılması gerektiğini savunanlardanım.Birincisi eski Bursa yani Yıldırım ve Osmangazi'nin bir bölümü olan ve genelde turistik amaçlı ziyeret edilen,yaşadığı yüzlerce yılın hakkını vermiş bölge ,ikincisi sanatın ve ticaretin kalbinin attığı setbaşı-heykel-altıparmak-çekirge hattı,üçüncüsü de yeni projelerin, otellerin,alışveriş merkezlerinin ,fuar alanlarının,en önemlisi ottomanors gibi nitelikli yapıların yapılması gerektiğine inandığım Bursa'nın ve hatta Türkiye'nin gözbebeği olmaya aday Nilüfer...

remzi
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 14:41

harika proje bence ama türkiyedeki çoğu proje gibi tozlu raflara kaldırılırsa çok yazık olur

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 15:08

Çok güzel bir proje.Umarım en kısa zamanda tamamlanır.Dediğiniz gibi arkadaşlar orası ovanın ortası.Ama yine bilinen bir gerçek var ki o da, oranın çevre yolu sebebiyle zaten bir sürü çarpık yapıyla dolacak olması.Bu nedenle bu projeye bence sevinmeliyiz.En azından planlı bir yerleşim olacak. Küçükbalıklı semtinde o,az katlı kötü binaları görmekten çok daha iyidir.Hep küçükbalıklıyı  yüksek ve estetik yapılarla dolmuş hayal ederdim.şimdi sanırım gerçek olacak...

Mert Doğan
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 16:12

Bu Ottomanors evlerinin yapılacağı yer anladığım kadarıyla Bursa terminalinin karşısında kalan yüksek birsürü binadan oluşan evlerin bitişiği olacak. Eh fena bir yer değil gibi duruyor.

Ama merak ettiğim bir nokta var. Neden oradaki evlerde kimse oturmuyor? Bence yazık oluyor o bloklara. Çoğu bitmiş durumda. Sanki atıl durması çok güzel bir şey mi? Eğer ruhsatsız ise belediye oraya oturma izni çıkartamıyormu? O koskoca binalar oraya dikilirken kimse görmedi de bitince mi "AAA! bu binaların burda ne işi var, hemde izinsiz yapıldı" mı dediler de durdurdular. Yada durumu ne? Depremde hasar mı gördü?

Üf gözlemleyebildiğim kadarıyla resmen mahvediliyor bursa. Hemde sırf inat uğruna yazık oluyor.

Umarım Ottomanors evleri bu durumda olmazlar. Çünkü Bursa'da ne kadar şehri modern gösterecek yapı varsa durdurulmuş, nerde biçimsiz ve olmadık yerlere kurulmuş yapı varsa paşa paşa çalışıyor. Zafer Plazanın eki olan YKM binasının bulunduğu yeri halen anlayamadım. Nasıl öyle bir yerde o binaya izin verilmiş.

oral ünlü
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 16:28

Yeşilşehir'in atıl durumda bırakılması benim de içimi acıtıyor doğrusu..mesele sadece ruhsatsız olmasıysa bu bir an önce halledilmeli..Yeşilşehir  Bloklarının iş merkezine dönüştürülme fikri de fena olmaz aslında..Ottomanors'un sonu da böyle olmaz umarım.Projenin yapımcısının istanbul'da birçok başarılı iş çıkarmış,güveni hak eden bir firma olduğunu duydum.Umarım duyduklarım yanlış değildir..

K.Oktar ARKIN
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 17:50
:)

Umarim lafta kalmaz.
bu arada hasimiscan bolgesi degisim kararina red cevabi veren mahkeme galiba bu kararin Bursa yi bi 10 sene daha geriye atacaginin farkinda degil.
Sadece YAZIK diyorum.Beklesinler bakalim.Sanki hicbiryere,hic birseye dokunmadan Bursa kendi kendine duzene girecek.
Bu hale getirdiginiz Bursa,buyuk bi yikim calismasi yapilmadan duzelemez.Bunu kafaniza sokun.Yapilmasi amaclanan her projeye DUR demekle Bursayi korudugunuzu saniyorsaniz cok yaniliyosunuz!!!!      

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Pts 26 Eyl 2005, 14:47

selamlar,
Muammer arkadaşım bu proje yenişehir'e değil,yeşilşehir'in yanına yapılıcak. Bursa'nın merkezine.Yanlış anladığını sandığım için düzeltmek istedim.saygılar...

K.Oktar ARKIN
11 yıl önce - Cum 10 Şub 2006, 08:40
11

Proje super,
yer guzel,
DE,...     O isim ne ole ya...
Ingilizce olmasini bi yana birak, bi kere telafuzu cok garip.Bence bu isimi degistirmeleri gerek.
Berbat bi isim.En azindan turkcesini yapsinlar.
Ne merakliyiz yabanci kelimeye yaa..  

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet