Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Anıl 95
11 ay önce - Sal 12 Mar 2019, 16:42
İzmir'e Yeni Vakıf Üniversitesi: Tınaztepe Üniversitesi


Tınaztepe Sağlık Grubu bünyesinde kurulacak olan Tınaztepe Üniversitesi, özgün bir eğitim-öğretim modeliyle öğrencilerle bir araya gelecek.

İzmir’de sunduğu sağlık hizmetleriyle halkın yaşam kalitesini yükselten Tınaztepe Sağlık Grubu, 19 yıllık bilgi ve deneyimini gelecek nesillere aktarmak adına İzmir Tınaztepe Üniversitesi’ni açıyor. Dünyanın eğitim devi Harvard Üniversitesi’nin uygulayıp başarı yakaladığı entegre eğitim modelinin, probleme dayalı öğrenim ile sentezlenerek “entegrasyona dayalı problem bazlı” adlı özgün bir eğitim modeli olacağını aktaran Tınaztepe Sağlık Grubu Yönetim Kurulu ve Tınaztepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Bektur, bu eğitim modeli ile sorumlu, girişimci, düşünen, araştıran, başarılı bireyler yetiştireceklerine inançlarının tam olduğunu vurguladı.

“HASTANELERİMİZ BÜYÜK AVANTAJ”

İzmir Tınaztepe Üniversitesi’ni diğer vakıf üniversitelerinden ayıracak en büyük özelliğin Tınaztepe Sağlık Grubu bünyesindeki hastaneler olduğunun altını çizen Dr. Bektur, “19 yıldır İzmir’de güvenilir bir hastane olmayı başardık. Öğrencilerimizin de halkın güvendiği bu hastanelerimizde uzman kadromuzun yönlendirmesiyle alacağı pratik eğitim, ileride profesyonel yaşamlarında büyük bir avantaj olacaktır. Kampüsümüz her yıl 600 çalışanı sağlık sektörüne kazandırmayı amaçlamakta olup bünyesinde barındırdığı üniversite hastaneleri ile bu sağlık çalışanlarının azami tecrübeyi kazanmalarını sağlayacaktır” dedi.

Dr. Bektur, 260 milyon TL yatırım maliyeti öngörülen üniversitenin, güçlü finansman yapısına sahip Sağlık Eğitim ve Spor (SES) Vakfı ve Tınaztepe Sağlık Grubu tarafından finanse edildiğini bildirdi.

HEMŞEHRİ İNDİRİMİ


Dr. Bektur, hemşehri indirimi uygulamasından bahsederek şu bilgileri verdi: “İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nin bir bölge üniversitesi olarak kurgulanmasının gereği olarak, Ege Bölgesi’ndeki liselerden mezun olarak üniversiteyi kazanan öğrencilere, planlanan burs politikası çerçevesinde sağlanacak bursların üzerine ilave yüzde 30 burs verilmesi veya öğrenim ücretinden yüzde 30 indirim yapılması planlanmaktadır. Rekabetçi yükseköğretim sistemlerine sahip ABD ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde bu türden politikalar uygulanmaktadır. ABD’de eyalet üniversiteleri üniversitenin bulunduğu eyalette ikamet edenlere, diğer eyaletlerden ve yurtdışından gelenlere göre yaklaşık yüzde 50 oranında indirimli harçlar uygulamaktadır. İngiltere’de de benzer bir sistem bulunmaktadır. Bu politika, öncelikle Tınaztepe Üniversitesi’nin bir bölge üniversitesi olarak kurulduğu kentle ve bölgeyle bağlarını güçlendirecek ve güçlü bir ağ kurmasına yardımcı olacaktır.”

Ege Haber
İzmir'deki 10. Üniversite olmuş oldu böylece Üniversitelerin çokluğu değil, kaliteli eğitim vermeleri önemlidir
Tınaztepe grubu da sağlık alanında bir üniversite yatırımı yapıyor belliki
Umarım Acıbadem grubu gibi bir vizyon edinirler


https://www.tinaztepe.edu.tr


mahmut11
11 ay önce - Sal 12 Mar 2019, 22:14

Başka isim bulamamışlar herhalde.

FETOŞ'cu Şifa Üni'nin kapatılmasından sonra sağlık alanında bir üniversite iyi oldu.

Tabi bu üniversite 40 fırın ekmek yese de Ege ve DEÜ ile yarışamaz..

Zaten adamlar da müşteri arıyor, orası ayrı


Ömer_KSK
11 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 08:49

Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü yakınlarında yer alır diye tahmin ediyorum. Yine o çevrede şehir hastanesi yapılacağından dolayı sağlık personeli ihtiyacını karşılamak konusunda iyi bir fırsat yakalamışlar gibi.ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet