Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - Pamukkale Üniversitesi
123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 1
DENIZLI
16 yıl önce - Prş 31 Tem 2003, 11:34
Denizli - Pamukkale Üniversitesi


Degerli Arkadaslar,
asil insani heycanlandiran bu güzel Üniversitemizin bir Arastirma Merkezi var'ki  bu ve benzeri Merkezler Türkiyemizin ileride gelismis uluslar arasindaki yerini almasinda anahtar rolü oynuyacak alanlarda ArGe calismalari yapmakta. Iste böyle bir Merkezlerin bulunmasi gelecegimiz icin cok umut verici bir gelisme.              PAMGEN

Pamukkale Üniversitesi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma-Uygulama Merkezi (PAMGEN); 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu�nun 7 nci maddesine göre, 12 Ocak 2001 tarihli Resmi Gazete�de yayınlanan Yönetmenlik çerçevesinde kurulmuştur.
Merkezin Amacı, Pamukkale Üniversitesinin Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji disiplinlerinde akademik araştırma ve geliştirme faaliyetleri dışında disiplinlerarası karakterdeki programlar içerisinde çerçeve projeleri geliştirmek, almak, uygulamak; bu programlar ve uygulamalar aracılığı ile Pamukkale Üniversitesi�nin kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve uluslar arası kuruluşlar ile işbirliğinin gelişimine katkıda bulunmaktır.
Merkezin Çalışma Alanı; belirlenen amaçlara yönelik olarak, Pamukkale Üniversitesi bünyesinde yer alan çeşitli akademik disiplinler ile birlikte, kamu ve özel sektör ile uluslar arası kuruluş ve kişilerin gereksinim duydukları alanlarda ortak araştırma ve araştırma-geliştirme (ARGE) projeleri hazırlar, uygular; ulusal ve uluslar arası düzeyde kurs, seminer, konferanslar düzenleyerek koordinasyonu sağlar.

       

Bu ve benzeri Merkezler sayasinde cok stratejik ve ekonomik degerlere sahip olan bir alanda, söz sahibi olabilir gelismis ülkelere'de bagimli kalmaktan kurtulabiliriz.
Gen Mühendisligi gibi Biyoteknoloji'de yüzyilimizin yeni yeni arastirilip gelistirilmekte olan yeni bilim alanlaridir. Bu sahalarda faaliyet gösteren ender ülkelerde daha yolun basinda. Baya ciddi bir sansimiz var!  
         daha genis bilgi icin
http://pamgen.pamukkale.edu.tr/
.


DENIZLI
16 yıl önce - Prş 31 Tem 2003, 11:49

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

GEN MÜHENDİSLİĞİ VE BİYOTEKNOLOJİ ARAŞTIRMA-UYGULAMA MERKEZİ

(PAMGEN)
                 En son DENIZLI tarafından Çrş 27 Ağu 2003, 09:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


DENIZLI
16 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 19:44

SON DURUM!!!


AVRUPA BİRLİĞİ VI.ÇERÇEVE PROGRAMI
PAMGEN GİRİŞİMİ

Merkez'imiz Avrupa Birliği VI.Çerçeve Programı tematik programları içerisinde yer alan, "Life Sciences, Genomics and Biotechnology for Health <http://www.cordis.lu/fp6/lifescihealth.htm>" programı kapsamında 6 Haziran 2002 tarihinde, yabancı olası ortakları ile işbirliği içerisinde İlgi Beyanında (Expression of Interest <http://pamgen.pamukkale.edu.tr/fp6/int_29416.doc>-EoI) bulunmuştur. Geçen süre içerisinde yapılan girişimler sonucunda ortak sayısı artarak projelendirmede daha geniş katılım sağlanmış ve olası proje önerisi iş paketleri tanımlamaları gerçekleştirilmiştir.
Proje ortakları; İngiltere, Almanya, Avusturya, İtalya, Macaristan, Polonya, Türkiye, İsrail, Yugoslavya ve Çin olmak üzere toplam on (-10-) ülkedir. Ayrıca ülkemizden Eczacibaşı Holding prensip olarak katılma konusunda ilgisini belirtmiştir. Her ülkeden birden fazla grup ve biyoteknoloji şirketinin de katılma olasılığı bulunmaktadır.
Konsorsiyumu oluşturan tüm proje ortaklarının ilgili tematik program kapsamındaki Temmuz'2003 çağrıları sonrasında Macaristan'da bir araya gelerek proje teklifini, çağrılara uyum çerçevesinde, yeniden değerlendirerek başvurunun yapılması doğrultusunda karar vermeleri beklenmektedir.
Pamukkale Üniversitesi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma-Uygulama Merkezi insiyatifinde başlatılan bu girişimin kapsamı nedeni ile Proje Koordinasyonu konusunda uzman bir Avrupa'lı şirketin proje ortağı olarak konsorsiyuma katılması konusunda girişimler sürmektedir.lale_zen
13 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 01:57
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ


Özellikle bu yıl hizmete giren modern binalarıyla geleceğin iddialı eğitim merkezlerine aday, Ege' nin 3. büyük üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi merkezi olan Kınıklı Kampüsü...


 

(+) 

(+) 

(+)


Yasin Efesoy

sayfa 1
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler