Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
A.Mehmet
1 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 00:40

Alıntı:
O zat'a iftira, hakaretta bulunan kimsalar Türk değiller, yada Müsulman değiller.

ALLAH,a (c.c) utanmadan ve korkmadan iftira atanlar simdide inanlarin irki ve inancina iftira atmaya basladilar.Israrla soruyorum ama cevap veremiyorlar Mevlana denen karanlik adamin ve digerlerinin evliya (allah dostu) olduklarini ispatlayin yoksa zalimsiniz *Zümer suresi 32. a: Allah'a karşı yalan uyduran, kendisine gelen gerçeği (Kur'an'ı) yalan sayandan daha zalim kimdir?*
Hic bir alim ALLAH ve Rasulu,nu (a.s) arkalara kendini one cikarmaz.Hatta gercek bir alim insanlari ALLAH ve Rasulu,ne oyle guzel odaklandirirki kendisi aradan kaybolur gider.Iste alim dedikleri bunlardir.Tarikatlar seytanin dinidir ve ALLAH ile kullari arasina girip insanlari dinden uzaklastirmak icin kurulmustur.Hiristiyan ve Yahudiler bu uyduruk evliyalar yuzunden bozulmustur.Uydurduklari hayali makamlar ve kutsallastirdiklari alcaklar ile milyonlarca muslumani hak yoldan alip kufur,sirk ve bid,t yollarina iletiyorlar.
Baslikta kendi kendine donen soytarilari din zannedip uzulenler gosteriyorki Mevlana denen din dusmani gorevini tap yapmis muslumanlari sapitmis.Kendi dininden haberdar olmayan ahmak sururleri yapmis.
Din Kuran ve Rasul,den ogrenilir.*Allah’a ve Peygambere itaat edin ki rahmet olunasınız.” (Al-i İmran /132)*

Yavuz Sinop

1 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 09:46

Alıntı:
ALLAH,a (c.c) utanmadan ve korkmadan iftira atanlar simdide inanlarin irki ve inancina iftira atmaya basladilar.Israrla soruyorum ama cevap veremiyorlar Mevlana denen karanlik adamin ve digerlerinin evliya (allah dostu) olduklarini ispatlayin yoksa zalimsiniz
Allah C.C.iftira atmak kimin haddinede burada gelip zırvalıyorsun.Hz.Mevlana'yı ülkemizin %90'ına sorun evliya der. Sen gelip burada Casus diyorsun müfteri diyorsun bunu ispatlamak ise senin görevin.
Eğer bunu ispatlamazsan sen zalimsin.

Ben yaşadıkça Kur`an`ın bendesiyim

Ben Hz.Muhammed`in ayağının tozuyum

Biri benden bundan başkasını naklederse

Ondan da bizarım, o sözden de bizarım, şikayetçiyim…

Ha sen diyeceksinki bu söz Hz.Mevlana'ya ait değil.
O zaman bunu da ispatlamak ve kime ait olduğunu kanıtlamak zorundasın

A.Mehmet
1 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 18:32

Alıntı:
Allah C.C.iftira atmak kimin haddinede burada gelip zırvalıyorsun.Hz.Mevlana'yı ülkemizin %90'ına sorun evliya der. Sen gelip burada Casus diyorsun müfteri diyorsun bunu ispatlamak ise senin görevin.
Eğer bunu ispatlamazsan sen zalimsin

Dost -dusman veya sevgi-nefret kelimeleri insanin kendisini ilgilendiren kavramlardir.Ikici sahislara ancak sahit,delil ve tahmin yoluyla ancak zan yapabiliriz.Boyle bile olsa ikinci sahislarca hos karsilanmaz.ALLAH (c.c) hakkinda ondan bir vahiy gelmedikce asla yorum ve ima bile yapamayiz.Eger boyle yaparsak ALLAH,in iradesine hipotek koymus, ve kulluk sinirlarinin disina cikip ALLAH,in sinirlari icine girmis oluruz buda iftiralarin en buyugudur.
Bir musluman sadece ALLAH,in sozlerine inanir ve o ALLAH gayb haberlerini sadece ben bilirim diyor.Cogunluga uyup onu hak zannedenler kafirlerin medotudur.Kurani okursan cok net gorursun yuzlerce ayet insanlarin cogunlugu anlamaz,bilmez,inanmaz,dusunmez diye biter.Ister cogunluga uyarsiniz helak olursunuz isterseniz ALLAH,in sozlerine inanir hak yolu bulursunuz kendiniz bilirsiniz.Bir kac ALLAH,in kelami.

* De ki: “Allah sizi yaşatıyor. Sonra sizi öldürecek, sonra da kendisinde şüphe olmayan Kıyamet gününde sizi bir araya getirecek, ama insanların çoğu bilmezler.*

* De ki: "Size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben, bana vahyedilenden başkasına uymam." De ki: "Kör olanla, gören bir olur mu? Yine de düşünmeyecek misiniz?"*

* İçlerinde bir takım ümmîler vardır ki, Kitab´ı (Tevrat´ı) bilmezler. Bütün bildikleri kulaktan dolma şeylerdir. Onlar sadece zan ve tahminde bulunuyorlar. *

Yukardaki siir anonimdir ve o siir anadolu lehcesiyle yazilmis bir anadolu sairine aittir.Hic bir sair kendi ana dili ve lehcesi disinda siir yazamaz.Anadili farsca olan ve Turkceyi sonradan ogrenen birinin anadolu lehcesiyle siir yazmasina ancak ahmaklar inanir isterse bunlar yuzde 99.9 olsun fark etmez.

Yavuz Sinop

1 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 18:53

İyice işi terbiyesizliğe vuruyorsun insanlara ahmak diyecek kadar haddini aşıyorsun. Herkes ahmak bir sen akıllısın öylemi.
Hadi ordan!
Terbiyesiz adam. Kişi kendinden bilir işi
Sana artık cevap bile yazmayacağım seni Allah'a C.C. havale ediyorum.

erdem kagan
1 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 21:07

Alıntı:
Ul zotni “Valitaroş” (valiler terbiyacisi) diyorlardi.
Çunki omrlari devamida 12 kişini muridliğe kabul edip, onlari şeyh deracasine kaldirmiştir.

Onlarin safida Fariduddin Attar'in atasi Macididdin Bağdadi, Celaliddin Ruminin atasi Bahouddin Valad,
Necmiddin Doya Razii, Sadiddin Hamavii, Sayfiddin Bahorzii va başkalar vardi.
-------------------------------------------------'-'-'--------------------
Yukarida tarif edildiği zat, Nacmiddin Kubro Hazretleridir. Harazmda döğmuş Türk Şeyhlerindan. Kubrabiylik tarikati esasçisidir. Zamaninda bu tarikat Hindistan, Hurasan, Movaraunnehr, Türkistanda geniş yayilmiştir. Kendisi moğollar ile cenkda kahramanlarca şehit düşmuşti.

Celalliddin Rumi Hazretlerinin babasi Bahauddin Valad ise onun muridi va şagirdi idi. Va Şeyh daracasine çikmişti.

Peki, bu Kübraviylik tarikati esasçisi moğollarla savaşta şehid düşmuş Nacmiddin Kubro Hazretlerindan talim alan bir Şeyhnin oğlu Celaliddin Rumi Hazretleri nasil moğollarla ittifak olur? Esas, delil, isbat, kaynak ?

Bazi bir millatlar, tarihida dunya çapinda bir tanikli vakili olmasini arzu edarken, bu iftira nedan? Öz millati alim, ulamelerine çamur atmak, hakaret etmak nedan ?
Ben Rumi Hazretlarinin Mesnavisini butun halde okumamişimdir. Ama parçalar halinda, yada şerhlarini okumuşumdur.

Sen o zat'a iftira atinca o zat gibi bir tane misra bile yazamazsin ! Ne ne uluğ zatlar hürmet göstermiş o zat'a saygisizlik edan kimsalerin kendisi saygisiz, terbiyesiz, insanlardir.

Peki, sizda tarihinizda çamur atmamiş birar bir şahs kaldimi acaba ? Bu ne demak, bu kendi oturan ağaç dalini kesmekke benziyor, kendi ildizlarini inkar etmekka benziyor. Hayf siz gibi, insanlara.

ağzına sağlık istamin

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA