Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Remzi Küçük
2 yıl önce - Pzr 03 Mar 2019, 18:38
Konya Yeni Otogar Projesi


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin en işlek ulaşım aksında kalan Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni Aksaray-Ankara kavşağına taşımayı hedeflediklerini açıkladı. Altay, şehir içi trafiği rahatlatmak için şehrin farklı noktalarında yaya üst geçitlerini de bu dönemde yapmayı planladıklarını söyledi.

https://konhaber.com/haber-baskan_altay_konya_nin ...60966.html


Remzi Küçük
1 yıl önce - Prş 07 Mar 2019, 00:01

Yapılması planlanan yeni otogar ile ilgili internetteki ilk görsel.Karaman Ahmet
4 ay önce - Prş 22 Ekm 2020, 02:20
Konya yeni otogar projesi

Yeni Otogar tam olarak nerede yapılıyor?

Google maps den gösterebilecek olan varmı?


osman 42

3 ay önce - Çrş 11 Ksm 2020, 16:03

Yeni Otogar Alanı

(+)


abdullahk1984

3 ay önce - Çrş 11 Ksm 2020, 16:23

konya yeni otogarının belirtilen bu bölge yerine, tatlıcak bölgesi tarafına yapılması kanaatimce daha uygundur. otogarın, organize sanayinin ve havalimanının aynı bölgede bulunması trafik açısından büyük sıkıntılar oluşturur. ancak, Tatlıcak bölgesine yapılırsa, aliya izzet begoviç caddesi, aslım caddesi, antalya çevre yolu buraya ulaşım için kullanılabilir ve şehir içi trafiği aşırı derecede etkilemez. akyokuş tarafından şehre giren araçlar da, yeni açılacak abdülhamit han caddesi üzerinden aliya izzetbegoviç caddesi, ankara yolu, ve aslım caddesi üzerinden bu bölgeye ulaşabilirler. ileride tamamlanacak çevre yolları ile sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde pek de yoğunluğun olmadığı tatlıcak bölgesine ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. böylece, bu bölgenin de kalkınıp gelişmesine hizmet edilmiş olur.

ÖZDENN

3 ay önce - Çrş 11 Ksm 2020, 22:30

Kanaatimce belediye şuanki ekonomik durumuyla bu projeyi su anda zor hayata geçirir belki birdahaki döneme çünkü yapılacak olan yer ulaşım yönünden sıkıntı ancak belediye tramvay banliyö gibi demir yolu ulaşımıni öncelikle saglamaliki insanlar rahat kullanabilsin oda büyük yatırım demekki belediye zaten şuan nerdeyse her projeyi devlete yaptırıyor oda çevre şehircilik bakanının Konyalı olmasından yoksa sıkıntı olur

Karaman Ahmet
3 ay önce - Çrş 11 Ksm 2020, 23:45

Alıntı:
konya yeni otogarının belirtilen bu bölge yerine, tatlıcak bölgesi tarafına yapılması kanaatimce daha uygundur. otogarın, organize sanayinin ve havalimanının aynı bölgede bulunması trafik açısından büyük sıkıntılar oluşturur.

Yeni otogarın olabileceği en doğru bölge havaalanı yanı. Aynı bölgeden banliyö hattı ve yeni tramvay hattıda geçecek.

Bu şekilde, orada otobüs, banliyö, tramvay ve uçak ulaşımının düğüm noktası oluşur.

Otogar dışında, burada, Konya dışından havaalanini ve otogarı kullanmak isteyenler için, Konyanın 3. Tren garı inşaa edilmeli.ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET