Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kemal
16 yıl önce - Pts 15 Ağu 2005, 03:32
Bursa Telesiyej (Sarıalan - Çobankaya)

Uzun zamandır çalışmayan Sarıalan-Çobankaya telesiej hattı nihayet onarılmış .doyumsuz manzaraların üzerinde gezinti için ideal bir araç olan bu telekabinlerin tekrar işletmeye alınması çok sevindirici. Ücreti de gayet ucuz 3.-YTL.

http://www.bursa-bld.gov.tr/projeyatirim/projeyat ...projeID=48

ALİ ÖZER

16 yıl önce - Cum 16 Eyl 2005, 16:48
Telesiyej (Sarı Alan - Çobankaya)

(+)

(+)

(+)

uludağı bilenler bilir..her an bu şekilde bir sis çökebilri..
ve de ağustos ayında bile orada üşüyebilirsiniz..

(+)

(+)

[/url][/list]

Mert Doğan
16 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 18:30

Arkadaşlar, özellikle Bursa'da oturanlarınız aslında çok şanslısınız. Bir yanınızda yemyeşil bir doğa harikası olan uludağ, diğer yanınızda deniz.  Gerçi Bursa sahilleri pek temiz değil ancak birkaç kez Marmara denizinin uydu fotoğraflarında denk geldiğim bir şeyi aktarayım.

Bursa sahillerinin kirli olmasının temel sebebi galiba nilüfer deresi. Çünkü gördüğüm uydu resimlerinde bu derenin denize bağlandığı noktada çok büyük bir kirlilik belli oluyordu. Bu kirli sular da doğrudan mudanya ve gemlik yönüne akıyordu. Eğer bu dereyi temiz olarak denize akıtabilirseniz önemli ölçüde sahilleriniz de temizlenecek..

Ben uludağ'a geldiğimde malesef havada çok yoğun bir sis vardı. Hiç bir şekilde etrafı göremedim. Ama çok da güzel bir gün geçirdim. Özellikle telesiyejde iken ayağımın altından geçen şırıl şırıl dereleri izlemek çok güzel oluyordu.

Kısmet olursa ben de ailemle birlikte Bursa'ya yerleşeceğim ama ev kiralarınız çok pahalı.

Yukarıdakiler kadar belirgin olmasada bende ilk resimlerimi bu başlık altına yolluyorum.

Haydi hayırlı olsun..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

mahinur

16 yıl önce - Prş 22 Eyl 2005, 17:51

Arkadaşlar bu telesiyej nereden kalkıyor?
Nasıl gidebilirim oraya..
Ben Bursa'yı fazla bilmiyorum da

Kemal
16 yıl önce - Prş 22 Eyl 2005, 18:15

Bursa merkezden önce Teferrüç semtine dolmuşla gidip oradan teleferikle Sarıalan'a gidip indiğin yerden bu telesiyeje aktarma yapacaksın...

mahinur

16 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 09:45

Teşekkürler...
Yalnız bu Teferrüç semtine giden dolmuşlar Santral Garaj'dan mı kalkıyor?

Hakan Aydın

16 yıl önce - Cum 23 Eyl 2005, 10:09

Teferrüç bölgesine Santral Garaj'dan Zümrütevler-Teleferik minübüsleri, Heykel'den 15-A, 3-C, S2 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

tuncer citak
16 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 00:58

arkadaslar,ben Almanyadan Uludag,a kara yolu ile gitmek istiyorum,nasil gidebelirim? tesekkürler.

Mert Doğan
16 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 01:23

Türkiyeye kadar nasıl gelirsin bilmem. Türkiye'ye geldikten sonra da Bursa'yı zaten bulmak kolay. Bursa'ya girince de zaten kent girişlerinden itibaren yön levhaları ile şehir merkezine ulaşınca Çekirge semtine nasıl nasıl gidilir diye sorarsan ilgili caddeyi hemen gösterirler. Oradan da Uludağada arabayla çıkacaksan zaten tek yol olduğu için kolayca bulursun. Yani önce İstanbul üzerinden Kocaeli yönüne gel ve Bursa'yı bul gerisi gelir   Yön levhalarını takip et..

Bilal533416
16 yıl önce - Pzr 05 Mar 2006, 01:24

Sarıalan Çobankaya arasında çalışan küçük teleferikler.
16.07.2005
Bu küçük teleferikler diğer hemcinsleri gibi sürekli telde kalmayıp çobankaya istasyonunda görevli bekçi yada makinist ile Sarıalan'daki görevlinin her sabah hava şartları ve müşteri yoğunluğu konusunda bilgi alışverişi yaptıktan sonra duruma göre gerekli miktarda açık yada kapalı teleferiği hatta salarlar ve her akşam müşterilerin tamamı sarıalana dönüş yaptığında teker teker kabinleri toplarlar. Eskiden Çobankaya istasyonunda müşterilere teleferiğin kapanacağını haber vermek için avcıların kullandığı cinsten bir boynuz borozan kullanılırdı; şimdi bu iş sirenle yapılıyor.
Açık teleferik

(+)

Kapalı teleferik

(+)

Teleferikleri istiften alıp ana hatta aktarmaya yada tersine ana hattan istife almaya yarayan ve her biri birer mekanik şalter ile çalışan mekanizmalar.

(+)

Sarıalan yönünden gelen bir teleferik

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara